«صدام»واقعا عاشق «هایده» بود؟

در 34 امین سالگرد درگذشت «هایده»، از خواننده های قدیمی و سرشناس ایران، می خواهیم از قصه عشق و دلدادگی یکی از بزرگترین دیکتاتورهای تاریخ جهان به «هایده» بگوییم.

به گزارش پارسینه پلاس، «صدام حسین» دیکتاتور سالهای نه چندان دور عراق، از دلبستگان جدی هایده بود.
تاریخ نگاران درباره این عشق داغ و قدیمی نوشته اند: « شاه در الجزایر قراردادی با صدام حسین امضا کرده بود. صدام حسین به ایران آمد و در شب هایی که صدام حسین در تهران بود، یک شب در یکی از برنامه هایی که در کاخ برپا شده بود، هایده و مهستی در برابر «صدام» برنامه اجرا کرده بودند. زیبایی و صدای هایده توجه ویژه صدام حسین را به خود جلب کرد و بر اساس روایت رسانه های آن زمان، «صدام مسحور زیبایی و صدای هایده شد. صدام حسین پس از بازگشت، هایده و مهستی را به عراق دعوت کرد. اهدای هدایای گران قیمت و استقبال گرم او از این دو خواهر جنجال های زیادی را در سانه ها باعث شد و از همان زمان این رفت و آمدها و معاشرت ها، بیشتر و بیشتر شد و به مرور پس از انقلاب و با عزیمت هایده از ایران، این موضوع آرام آرام به اتمام رسید.»
روایت های تایید نشده ای از پیگیری، تماس و تلاش های هایده در سونوشت برخی اُسرای جنگ تحمیلی مطرح شده است و هر کدام از آنها در حد همین «روایت» باقی مانده اند.
هایده در روز ۲۰ ژانویه ۱۹۹۰ میلادی برابر با ۳۰ دی ماه ۱۳۶۸ خورشیدی، فردای اجرای کنسرت در باشگاه کازابلانکا در حومه سان فرانسیسکو، کالیفرنیا، درگذشت. «فشار خون بالا» و «سکته» اصلی ترین دلایل درگذشت او عنوان شده اند.
هایده در گورستان وست‌وود در لس آنجلس با حضور هزاران نفر از ایرانیان مقیم آمریکا به خاک سپرده شد.

۲ دیدگاه

  1. خانم هایده نجابت وصفا تو چهره وصداش بود قابل توجه مقاله نویس برو برای ناموس خودت حرف در بیار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا