طاهری: نمایش مازیار لرستانی طبق زمان‌بندی روی صحنه رفته است

رییس تئاتر شهر با اشاره به اینکه نمایش مازیار لرستانی طبق جدول زمانبندی روی صحنه رفته است، گفت: انتظار ویژه ما از هنرمندان این است که به حقوق یکدیگر احترام بگذارند.

به گزارش پارسینه پلاس، سید محمدجواد طاهریبابیان اینکه اجرای نمایش بدون برنامه‌ریزی در این مجموعه، ممکن نیست، نکاتی را ارائه کرد.

وی گفت: تئاتر شهر، طبق روال، با انتشار فراخوانی سالانه از هنرمندانی که متقاضی اجرا در مجموعه هستند دعوت می‌کند تا نمایش موردنظر به همراه فرم تقاضای اجرا را در بازه زمانی مشخص به دبیرخانه تئاتر شهر ارائه دهند و ازآنجایی‌که تعداد تقاضا برای اجرا همیشه چند برابر ظرفیت پذیرش مجموعه است، حتما باید این تقاضاها کارشناسی و از میان آن‌ها تعدادی انتخاب شود که این امر توسط کارشناسان، کارگردانان و اساتید، برحسب اولویت‌های اعلام‌شده از قبل، انجام می‌گیرد.

طاهری در ادامه با تأکید بر اینکه لازم است همه متقاضیان به روند شرکت در فراخوان، احترام بگذارند؛ گفت: فرایند انتشار و شرکت در فراخوان، در حال حاضر می‌تواند الگوی مناسب برای اجرا باشد تا حقی از هنرمندان به‌خصوص جوانان، ضایع نشود؛ اما گاهی متأسفانه شاهد این امر هستیم که هنرمندان عزیزی با استناد به اینکه سال‌ها نمایش به صحنه برده‌اند؛‌ خواستار مستثنی شدن از روند شرکت در فراخوان هستند و خارج از این چارچوب می‌خواهند به تقاضایشان رسیدگی شود.

رییس تئاتر شهر در ادامه به نیاز این مجموعه برای دریافت بودجه تولید اشاره کرد و افزود: معتقدم تئاتر شهر باید تبدیل به یک کمپانی شود و نقش سفارش‌دهنده اثر نمایشی را داشته باشد نه سفارش‌پذیر اما با توجه به بودجه ناچیز تئاتر و محدودیت‌های بسیار، در حال حاضر، این امر و خواست مقدور نیست؛ مگر اینکه مسئولین بالادستی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بودجه جداگانه‌ای برای تولید و اجرای نمایش به تئاتر شهر اختصاص دهند.

طاهری از هنرمندانی که پس از طی مراحل شرکت در فراخوان، در جدول اجرا قرارگرفته‌اند، خواست در زمان مقرر، اجرای خود را به صحنه ببرند و گفت: من از هنرمندانی که پس از طی مراحل فراخوان، در جدول اجرا قرا گرفته‌اند،‌ می‌خواهم در زمان مقرر تعیین و توافق شده، نمایش خود را به صحنه ببرند چون هرگونه تغییر، سلسله‌وار اجرای نمایش‌های بعدی را نیز دچار چالش و مشکل خواهد کرد.

وی ادامه داد: مانند نمایش اخیر مازیار لرستانی که در برنامه‌ریزی اولیه مقرر شد روز ۳۰ مرداماه به صحنه برود اما تأخیر در ارسال نمایشنامه به دفتر شورای نظارت و ارزشیابی و عدم‌تأیید کیفی در بازبینی اول که ایشان را متعهد به انجام اصلاحات می‌کرد، همچنین تأخیر خود ایشان در شروع اجرای نمایش، باعث شد از مفاد تفاهم‌نامه امضاشده عدول کنند؛ گرچه پایان اجرای مازیار لرستانی تا ۴ مهرماه (از ۳۰ مرداد تا ۴ مهرماه) تعیین‌شده بود اما با همکاری‌ای که از سوی مجموعه به عمل آمد تا ۱۴ مهرماه نیز اجرا، تمدید شد اما به دلیل تعهد سالن به نمایش دیگر،‌ امکان تمدید دوباره نمایش وجود نداشت. اسناد مربوط به امضای تفاهم‌نامه و تاریخ توافقی اجرا موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا