طرز تهیه شیرینی کشمشی خانگی

به راحتی در خانه شیرینی کشمشی درست کن.

به گزارش پارسینه پلاس؛ اگر در منزل توستر دارید و می خواهید شیرینی کشمشی خوشمزه و راحت برای عید نوروز یا مهمانی ها تهیه کنید ولی نمی دانید که باید درجه و پیش گرمایش را روی چند تنظیم کنید درجه تنظیم کنید تا شیرینی شما نسوزد و کیفیت خوبی داشته باشد. شیرینی کشمشی را می توانید با کره یا مارگارین تهیه کنید که این کاملا سلیقه ی است و از کشمش پلویی برای پخت آن باید استفاده کنید.

مواد لازم
کره ۱۸۸ گرم
پودر قند ۱۸۰ گرم معادل ۱ پیمانه + ۳ ق غذا خوری
تخم مرغ ۲ عدد
وانیل ۱/۴ ق چای خوری
آرد ۲۵۰ گرم معادل ۲ پیمانه
کشمش ۱۲۰ گرم معادل ۲/۳ پیمانه

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا همه مواد را در دمای محیط قرار دهید به دمای محیط برسد. فر برقی یا توستر را با دمای ۱۶۰ درجه روشن کنید و روی حالت کانوکشن یا همون فر قرار دهید و برای ۱۰ دقیقه بگذارید تا گرم شود.

مرحله دوم: هم زدن مواد

در ادامه کره نرم شده در دمای محیط را با پودر قند به مدت ۷ دقیقه بزنید تا کرمی رنگ و حجیم و روشن شود و حتما بین کار دورگیری کنید تا همه کره به خوبی هم بخورد و بعد تخم مرغ ها را باید یکی یکی اضافه کنید و با افزودن هر کدام ۱ دقیقه هم بزنید و با تخم مرغ دوم وانیل را نیز اضافه کنید.

مرحله سوم: تهیه مایه شیرینی

حالا باید همه آرد را طی دو تا سه مرحله به مواد اضافه کنید و با لیسک مواد را خوب هم بزنید و در انتها کشمش را اضافه کنید و هم بزنید. مواد را داخل قیف ساده بدون نیاز به ماسوره بریزید و اگر ندارید می توانید از دو قاشق استفاده کنید و از مایه شیرینی داخل سینی مخصوص که از قبل کاغذ روغنی قرار دهید به فاصله ۳ سانت بریزید.

مرحله چهارم: پخت شیرینی کشمشی در توستر

حالا باید سینی را در توستر قرار دهید و با همان دما پیش گرمایش یعنی ۱۶۰ درجه برای ۱۵ دقیقه بگذارید که دور شیرینی کمی طلایی شود و سپس از توستر خارج کنید و بگذارید تا کاملا سرد شود و بعد از روی سینی جدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا