طرز تهیه شیر قهوه خانگی حرفه ای

طرز تهیه درست کردن شیر قهوه خوشمزه و عالی این آموزش خوشمزه را از دست ندهید.

به گزارش پارسینه پلاس، شیر قهوه یکی از روش های بسیار خوب و خوشمزه برای تهیه یک لیوان قهوه می باشد که با افزودن شیر بسیار خوشمزه تر می شود، شما می توانید این شیر اضافه شده را به صورت فوم گرفته و یا به صورت گزم شده روی قهوه خود بریزید و یک صبحانه یا عصرانه فوق العاده میل کنید. شما می توانید از قهوه ترک یا فوری یا اسپرسو برای تهیه این شیر قهوه تهیه کنید. برای دم آوری قهوه شما می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید که موکاپات یا دستگاه فرانسه و اسپرسو یا قهوه جوش مسی از راه های تهیه قهوه می باشد که شما می توانید بنا به دسترسی خود آن را تهیه و با شیر مخلوط کنید.

مواد لازم برای تهیه شیر قهوه خانگی
قهوه اسپرسو ۱ شات
شیر ۱/۲ پیمانه

مرحله اول: آماده سازی قهوه

ابتدا باید قهوه را دم کنید. برای دم کردن در دستگاه های خانگی ابتدا قهوه را داخل بسکت مخصوص ریخته و کمی تمپ کنید و پرتا فیلتر را روی دستگاه قرار دهید و به اندازه یک شات اسپرسو بگیرید، برای تهیه بدون دستگاه باید قهوه را داخل مخزن موکاپات ریخته و داخل آن تا سوپاپ آب گرم بریزید و روی اجاق قرار دهید تا قهوه عصاره گیری شود.

مرحله دوم: آماده سازی شیر

شما می توانید فقط شیر را گرم کنید و روی قهوه بریزید و یا با کمک دستگاه و حالت بخار فوم گیری کنید بدین صورت که شیر را داخل پیچر ریخته و دستگاه را روی حالت بخار قرار دهید و قوم بگیرید و یا می توانید داخل فرنچ پرس ریخته و چند دقیقه اهرم فرنچ پرس را بالا و پایین کنید تا فوم گیری شود.

مرحله سوم: تهیه شیر قهوه

قهوه دم شده را داخل یک لیوان ریخته و شیر را روی آن بریزید و در انتها فوم را با کمک قاشق روی قهوه بریزید و سرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا