طرز تهیه کاپ کیک پنیری خوشمزه و عالی

آموزش درست کردن یک کاپ کیک پنیر خوشمزه و عالی این اموزش خوشمزه را از دست ندهید.

به گزارش پارسینه پلاس، یکی از دسر های بسیار خوشمزه و لذیذ است که می توانید در مهمانی ها و دورهمی های خود تهیه کنید و بسیار راحت و سریع آماده می شود. مزه این کاپ کیک شکلاتی پنیری بسیار جذاب است به ویژه برای افرادی که عاشق طعم پنیر هستند. قطعا کیک شکلاتی مورد علاقه بسیار زیادی از افراد می باشد و همه از خوردن آن لذت می برند.

مواد لازم
کره ۱۰۰ گرم
شکر قهوه ای ۲/۳ پیمانه
خامه ترش ۲/۳ پیمانه
پودر کاکائو ۱/۲ پیمانه
شیر پرچرب ۲/۳ پیمانه
شکلات چیپسی ۱ پیمانه
وانیل ۱ ق چای خوری
بیکینگ پودر ۲ ق چای خوری
آرد ۲ پیمانه
تخم مرغ ۱ عدد
مواد لازم برای پنیر کاپ کیک شکلاتی
پنیر خامه ای ۲۳۰ گرم
شکر ۲/۳ پیمانه
وانیل ۱ ق غذا خوری
تخم مرغ ۱ عدد

مرحله اول: آماده سازی خامه ترش
ابتدا در کاسه مناسب یک پاکت ۲۰۰ گرمی خامه صبحانه را با یک قاشق چایخوری لیموترش تازه مخلوط کنید و با همزن دستی خوب هم بزنید. اجازه دهید نیم ساعت در دمای محیط قرار بگیرد سپس خامه ترش آماده است.

مرحله دوم: آماده سازی مواد کیک
در ادامه کره را در دمای محیط قرار دهید. سپس در کاسه ای کره و شکر را با همزن برقی خوب مخلوط کنید تا سبک و روشن شود. تخم مرغ به دمای محیط رسیده را به مواد اضافه کنید و به مدت ۳ دقیقه با دور تند هم بزنید تا مواد کف کند. خامه ترش را به مواد اضافه کنید و با همزن دستی کمی هم بزنید تا مواد در حد مخلوط شدن مواد هم زده شود. در این مرحله نوبت اضافه کردن چیپس های شکلات هست، آن ها را بریزید و به لیشک هم بزنید.

مرحله سوم: اضافه کردن آرد و مواد دیگر
آرد را دو بار الک کنید و در ظرف دیگر آرد و بیکینگ پودر و پودر کاکائو را باهم مخلوط کنید. ۱/۲ مواد را با خمیر از قبل کنار گذاشته بریزید و ۱/۲ شیر را هم به خمیر اضافه کرده و آن را با لیسک از زیر به رو هم بزنید (فولد کنید). دقت کنید مواد را هم نزنید فقط در حد مخلوط شدن کافی می باشد. سپس بقیه مخلوط آرد و شیر را به خمیر کیک اضافه کنید و فولد کنید.

مرحله پنجم: آماده سازی مواد پنیری
فر را در دمای ۲۰۰ درجه روشن کنید تا فر گرم شود. تخم مرغ را همراه با شکر و وانیل را با همزن برقی هم بزنید تا روشن و سبک شود. پنیر خامه ای را اضافه کنید تا مواد مخلوط شود. سپس مواد پنیری آماده است.

مرحله آخر: پخت کیک در فر و توستر
در قالب مناسب کاپ کیک، کپسول های کیک را در قالب قرار دهید و به اسکوپ از مواد آماده شده داخل کپسول ها بریزید و سپس مواد پنیری را روی مواد بریزید. بعد از ریختن مواد پنیری با قاشق کمی هم بزنید و روی آن شکلات چیپسی نسوز بریزید. قالب را داخل فر قرار دهید و با دمای ۲۰۰ درجه اجازه دهید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه کاپ کیک های شکلاتی پنیری پخته شوند. بعد این مدت آن ها را خارج کنید و در دیس مناسب سرو کنید. اما برای پخت در توستر باید کاپ کیک ها را داخل سینی آن قرار دهید و فر از قبل با دمای ۱۶۰ درجه گرم کنید و به مدت ۲۰ دقیقه بگذارید تا پخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا