طرز تهیه یخ در بهشت با شربت آبلیمو و نعنا نوشیدنی تابستانی ارزان

آموزش درست کردن یک یخ در بهشت ارزان و خوشمزه عالی.

به گزارش پارسینه پلاس، یخ در بهشت یکی از نوشیدنی های بسیار خنک و خوشمزه می باشد که شما می توانید در تابستان این نوشیدنی خنک جذاب را به راحتی تهیه کنید و برای رفع عطش از این نوشیدنی استفاده کنید. این در سر سال ۱۷۶۸ در شهری به نام اصفهان توسط یک شخص ناشناسی کشف شد. یخ در بهشت از آن نوشیدنی های محبوب است که در گرمای سخت و طاقت تابستان می تواند آبی روی آتش باشد. تابستان همیشه با روز های گرم و داغی در ذهن تداعی می شود و هیچ چیز اندازه یک نوشیدنی خوشمزه و خنک نمی تواند عظش این گرما را کم کند. شما می توانید در روز های گرم تابستان از بستنی یا چای های سرد استفاده کنید یا هر نوع میان وعده طبع خنکی دارد و هر چیزی که می تواند انتخاب خوبی برای کم کردن گزمای بدن در روز های گرم باشد و احتمالا یهترین انتخاب می باشد. شاید اسم یخ در بهشت کمی برای شما عجیب باشد ولی می توان تعیبری است که نوشیدن آن می تواند ما را به بهشتی در دل تابستان ببرید اما در کشور های دیگر این نوشیدنی به اسم دیگر نیز پیدا می شود.

مواد لازم
یخ به مقدار لازم
آب لیموترش تازه ۱ لیوان
نعنا ۱ دسته
شکر و آب یخ ۱/۲ پیمانه

مرحله اول: آماده سازی لیموترش
ابتدا باید لیموترش تازه را آب گیری کنید. برای این کار لیمو ها را بشورید. لیمو را از وسط به دو نیم کنید و با کمک آب گیر دستی یا برقی لیمو ها آبگیری کنید دقت کنید نباید تخم لیمو ها وارد آب لیمو کنید یا شکسته شود وگرنه باعث تلخی مواد می باشد و یا می توانید از یک صافی رد کنید.

مرحله دوم: میکس کردن مواد
در ادامه باید مواد را میکس کنید برای این کار حدود ۱ الی ۲ پیمانه یخ را داخل مخلوط کن بریزید و نعنا و شکر و کمی آب یخ و آب لیموترش را بریزید و مواد را میکس کنید تا پوره و یخی شود به همین راحت یخ در بهشت شما آماده شده است و می توانید سرو کنید.

مرحله سوم: تهیه یخ در بهشت بدون دستگاه
اما اگر شما مخلوط کن ندارید می توانید آب لیمو و کمی آب یخ و شکر خوب مخلوط کنید و کمی نعنا ساطوری شده را اضافه کنید و مواد را داخل یک ظرف دربسته بریزید و در فریزر قرار دهید تا یخ زده شود و هر ۴۵ دقیقه از فریزر خارج کنید و هم بزنید تا حالت نیمه یخی پیدا کند و بعد سرو کنید. نوش جان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا