عادت های مهم و اشتباه در قرار ملاقات های عاشقانه

اولین قرار عاشقانه ممکن است شما اشتباهاتی انجام شوید که رابطه تان را به خطر بیاندازد. در این مقاله به 10 اشتباه رایج در اولین قرارهای عاشقانه اشاره می کنیم .

به گزارش سبک ایده آل، شما وارد رستورانی لوکس می شوید و منتظر می مانید تا میز خود را رزرو کنید اما میزبان توجهی به شما نمی کند و همانطور که پشت اش به شما است، با موبایل خود بازی می کند. او با پیراهن چروکی که به تن دارد آدامس می جود و حتی به صدای زنگ تلفن هم توجهی نشان نمی دهد.

۱۰ عادت اشتباه در اولین ملاقات

 

ملاقات عاشقانه

اگر برای اولین بار است که به این رستوران آمده اید، عکس‌العمل شما نسبت به این رفتارها چیست؟

مطمئناً تاثیری که این مکان بر شما گذاشته است، منفی است، حتی پیش از آن که کلامی میان شما و صاحب رستوران و گارسون ها رد و بدل شود.ما در اینجا مواردی را که در وهله اول بیشترین تاثیر منفی را بر طرف مقابل، حتی بدون رد و بدل کلامی، می گذارد، به شما معرفی می کنیم.

۱. چین و چروک لباس

شما با لباسی چروکیده به یک جلسه رسمی می‌روید اما نمی‌دانید که این طرز لباس پوشیدن شما تاثیر بسیاری بر طرف مقابلتان می گذارد.لباس‌های چروک شما نشان دهنده این است که فرد مقابلتان برای شما کوچک‌ترین اهمیتی ندارد.حتی ممکن است وی فکر کند که شما فردی تنبل و شلخته هستید. پس اگر بلد نیستید لباس‌هایتان را چگونه اتو کنید، بهتر است هر چه زودتر یاد بگیرید. این یکی از مهارت‌های زندگی است که هر کسی باید آن را فرا بگیرد.

۲. آدامس جویدن

مردم به دلایل مختلف آدامس می‌جوند. دلیل آن می تواند استرس، از بین رفتن بوی سیگار دهان یا هضم غذا باشد.آدامس جویدن هیچ مشکلی ندارد اما جویدن یا باد کردن آن در جلسات رسمی اشتباه و منعکس کننده رفتاری بچه گانه و بی‌احترامی است. پس قبل از ورود به جلسات، لطفاً آدامس خود را در سطل زباله بیاندازید.

۳. آرایش غلیظ

آرایش زیاد این سوال را در ذهن طرف مقابل ایجاد می‌کند که شما چه چیزی را پشت آن همه رنگ و لعاب پنهان کرده‌اید.

۴. کفش‌های کهنه

کفش‌هایی که شما به پا می‌کنید می‌تواند در نگاه اول بر دیگران تاثیر بگذارد. بسیاری از افراد کف‌ ها را معیار قضاوت قرار می‌دهند. پس اگر کفش‌هایی کهنه به پا دارید، بهتر است هر چه زودتر برای خرید کفشی نو اقدام کنید.

۵. حالت بد بدن

حق با مادر شماست. شما باید صاف و درست بنشینید یا راه بروید. سرهایتان را رو به بالا بگیرید، شانه‌هایتان را به عقب هل دهید و با آرامش کامل و اعتماد به نفس بالا قدم بردارید.در این صورت هیکل و لباس‌های تنتان نیز بهتر از قبل خودش را نشان می‌دهد.اگر با سرهایی رو به پایین و پشتی قوز کرده وارد اتاقی شوید، از همان ثانیه‌های اول، تاثیر منفی بر دیگران خواهید گذاشت.

 

10 عادت اشتباه در اولین ملاقات

۶. عطر زیاد

بوی سیگار یا عرق تن می‌تواند تاثیر منفی بر دیگران بگذارد اما در عطر زدن خود نیز باید احتیاط کنید. اگر چه بوی عطر شما می‌تواند بر افراد بسیاری تاثیر مثبت بگذارد اما افرادی نیز هستند که به بوی عطر حساسند طوری که از شدت آن سرگیجه می‌گیرند.پس بهتر است از عطر زدن درست قبل از ورود به جلسات کاری یا حتی میهمانی ها، آن هم به مقدار زیاد، خودداری کنید.

۷. عدم تماس چشمی

آیا نسبت به فردی که به سمتتان می آید بی‌تفاوت هستید و هیچ توجه‌ای به وی نمی‌کنید و مدام سرتان با گوشیتان گرم است یا به ویترین مغازه‌های اطراف چشم دوخته‌اید؟ عدم تماس چشمی نشان دهنده عدم توجه، علاقه، نا امنی و حتی تکبر است.

 

10 عادت اشتباه در اولین ملاقات

۸. هندزفری

اگر در طول مسیر دوست دارید از طریق هندزفری به موسیقی مورد علاقه‌تان گوش دهید، اشکالی ندارد اما قبل از ورود به جلسات بهتر است آنها را از گوش هایتان در بیاورید زیرا نشانه عدم توجه و تمرکز شما هستند.

۹. توجه بیش از حد به ظاهر خود

آیا مدام در آینه به خودتان نگاه می کنید؟ آیا تمام تمرکزتان بر چهره و ظاهرتان است و به اطرافیانتان کوچک‌ترین توجهی ندارید؟ توجه زیاد به خود، نشان دهنده غرور و تکبر و علاقه شما به جلب توجه دیگران است.

۱۰. شل دست دادن

شما می‌خواهید اولین کلمات خود را به زبان بیاورید. شما مقابل فردی ایستاده‌اید و به وی لبخند می‌زنید، سپس دست تان را به سمت اش دراز می کنید اما دستی که می دهید شل و ضعیف است.فردی که تنها انگشتان دستش را دراز می‌کند یا دستهایش مانند ماهی شل و یخ است، این مفهوم را منتقل می کند که من مایل به دست دادن نیستم یا من صمیمیت را دوست ندارم. همچنین نشانه ضعف و تسلیم بودن نیز می باشد.

 

10 عادت اشتباه در اولین ملاقات

بنابراین سعی کنید دستی که می‌دهید محکم باشد تا مفهوم شور و اشتیاق و سلطه گری شما را منتقل کند. فقط حواستان باشد که استخوان‌های طرف مقابلتان را نشکنید.

توصیه‌های دیگری هم داریم از جمله: وقت شناس بودن، گذاشتن موبایل رو ویبره، جویدن غذا با دهان بسته، قطع نکردن حرف دیگران، با دقت گوش دادن و بسیاری از نکته های دیگری که مادرتان از دوران کودکی به شما گوشزد می کرد.شاید برایتان سخت باشد که از همان وهله اول، بدون حتی بیان کلامی، بر دیگران تاثیر مثبت بگذارید اما با کمی احتیاط و رعایت نکاتی که در اینجا برایتان آورده‌ایم می‌توانید در این راه موفق شوید.

قرار دیدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا