عجیب‌ترین جاذبه گردشگری ایران؛ روستای ارواح سنگی کجاست؟

چه کسی می‌تواند تصور کند روستایی در نزدیکی تهران وجود داشته باشد که ارواح سنگی از آن محافظت می‌کنند و غریبه‌ها را پس می‌زنند؟

به گزارش سبک ایده آل به نقل از دلتا، در شمال غربی تهران، روستایی خوش آب‌وهوا درست مانند سایر ییلاق‌های اطراف تهران وجود دارد که به روستای ارواح سنگی وردیج شهرت یافته است. در سال‌های گذشته با انتشار عکس‌هایی از کوهستان عجیب‌وغریب نزدیک به این روستا، گردشگران کنجکاو و ماجراجوی بسیاری رهسپار دیدن این روستا شده‌اند.

روستای ارواح سنگی وردیج کجاست؟

در مجاورت روستای زیبای وردآورد، یکی از عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایران، روستای ارواح سنگی وردیج قرار گرفته است. مردم این روستا چندان اجتماعی نیستند و میانه خوبی با غریبه‌ها ندارند. شاید ارواح سنگی روستا مردم را متقاعد کرده‌اند که غریبه‌ها موجودات خطرناکی هستند و نباید در آن نزدیکی‌ها دیده شوند!

حتما از خودتان می‌پرسید کدام ارواح سنگی؟ خب کمی آن‌طرف‌تر از این روستای عجیب و نه‌چندان دل‌چسب البته با طبیعتی فوق‌العاده زیبا، نمایشگاهی از صورت‌های غول‌پیکر و آدم‌های سنگی وجود دارد! مردم محلی داستان جالبی برای این آدمک‌های غول‌پیکر دارند. آن‌ها می‌گویند در زمان‌های دور آدم‌ها و حیوانات غول‌پیکر بزرگی در این سرزمین زندگی می‌کرده‌اند. ولی بخت روزگار با آن‌ها یار نبود و مورد غضب قرار گرفتند و به ناگهان و یکباره همگی به سنگ تبدیل شدند و برای سال‌های سال مجسمه‌های سنگی‌شان آنجا باقی ماند.

حالا هرکسی با دیدن این حفره‌های توخالی ترسناک که جای چشم و دهان آدمک‌ها نشسته‌اند، روح‌های سنگی غول‌های افسانه‌ای را به یاد می‌آورد.

هرچند محققان می‌گویند پیدایش حفره‌های روستای ارواح سنگی وردیج تنها بر اثر فرسایش طبیعی است اما مردم روستا می‌گویند پیشینیان آن‌ها غول‌های بزرگی بوده‌اند که در قلعه‌ای همان حوالی سکونت داشته‌اند.

حقیقت پشت پرده روستای ارواح سنگی وردیج چیست؟

قدمت سنگ‌های این منطقه به اعتقاد زمین‌شناسان بالغ بر ۳۰ تا ۴۰ میلیون سال است. بنا بر نظر دانشمندان زمین‌شناس، مناطقی ازاین‌دست، باقی‌مانده رسوب کوه‌های آتشفشانی‌ هستند که بیش از ۳۵ میلیون سال پیش فوران می‌کردند. شکل ظاهری این سنگ‌ها بر اثر تاثیر عوامل طبیعی بر رسوب‌های به‌جامانده از دوره‌های گذشته، به شکل امروزی درآمده‌اند و نمونه‌هایی از این سنگ‌ها، در دیگر مناطق جهان و ایران، از جمله روستای کندوان تبریز نیز، دیده می‌شوند.

آدرس روستا کجاست؟

روستای وردیج جزء منطقه ۲۲ تهران است و در غرب دره «کن» قرار گرفته است.

تهران، کیلومتر ۹ اتوبان خرازی به سمت غرب، خروجی روستای وردیج و واریش، جاده وردیج – واریش، کیلومتر هشت، روستای وردیج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا