عجیب‌ترین مرغ خانگی در جهان یا مرغ اژدها را بشناسید+عکس

دانگ‌ تائو روزگاری خوراک اشراف و خاندان سلطنت در ویتنام بود و از غذاهای لذیذ و گرانقیمت به شمار می‌رفت. هنوز هم این مرغ قیمت بالایی دارد که بخش عمده‌ای از آن به دلیل دشواری پرورش دانگ تائو است.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از خبرآنلاین، دانگ تائو که مرغ اژدها هم نامیده می‌شود. یکی از عجیب‌ترین گونه‌های مرغ خانگی در جهان است که با ظاهر عجیبش مشهور شده است. در یک منطقه روستایی نزدیکی هانوی پایتخت کشور ویتنام گونه‌ای نادر از ماکیان به نام دانگ تائو زندگی می‌کند که از کمیاب‌ترین و عجیب‌ترین مرغ‌های خانگی جهان است.

این پرنده با ظاهر عجیبش به مرغ اژدها هم شهرت دارد و در دسته بزرگترین ماکیان جهان هم قرار دارد. دانگ‌ تائو روزگاری خوراک اشراف و خاندان سلطنت در ویتنام بود و از غذاهای لذیذ و گرانقیمت به شمار می‌رفت. هنوز هم این مرغ قیمت بالایی دارد که بخش عمده‌ای از آن به دلیل دشواری پرورش دانگ تائو است.

پاهای عجیب این مرغ مشخصه ظاهری متمایزی است که دانگ تائو را با تمام مرغ‌های جهان متفاوت می‌کند. همین پاهای حجیم کار پرورش جوجه را برای مرغ مادر سخت می‌کند. در بسیاری موارد نشستن روی تخم را برایش دشوار و حتی غیرممکن می‌کند.

(تصویر) مرغ اژدها عجیب‌ترین مرغ خانگی در جهان!

امروز با استفاده از ماشین جوجه‌کشی تا حدی به این مشکل غلبه کرده‌اند. با این حال هنوز قیمت هر کیلو گوشت مرغ دانگ تائو نزدیک به ۲۰ دلار است.

وزن خروس دانگ تائو تا ۶ کیلوگرم هم می‌رسد و در زمره‌ مرغ‌های خانگی بزرگ جثه جهان قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا