عشق و محبت زیاد به همسر این مشکلات را به دنبال دارد!

اگر همسرتان را خیلی دوست دارید و مدام به او محبت می کنید باید بدانید محبت زیادی به همسر می تواند عوارض مخربی روی رابطه شما داشته باشد.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از عقدونه، اهمیت رعایت نکات همسرداری در دوام زندگی مشترک توام با عشق همیشه قابل توجه بوده است . اگر شما هم می خواهید با عشق همراه همسرتان زندگی آرامی را تجربه کنید این راهکارها را در زندگی خود پیاده کنید .

گاهی کمتر به همسرتان عشق بورزید .

بسیاری از زن ها در رابطه خود با مردان از باورهای اشتباهی پیروی می کنند که اغلب به احساس تنهایی ، غمگینی و جدا شدن از مرد دلخواه شان منجر می شود . برخی از این باور ها را باید به سرعت از ذهن و روش زندگی خود حذف کرد . گاهی زنان در ذهنشان تصورات اشتباهی می پرورانند که درد و ناراحتی به دنبال دارد و اجازه نمی دهد آن ها واقعیت های زندگی و رابطه عاشقانه خود را ببینند و درک کنند .

اگر احساس می کنید که در روابط خود با همسرتان از عزت نفس پایینی برخور دارید و نمی دانید با شوهرتان چگونه رفتار کنید ، شخصاً روی خودتان و روابط تان در زندگی مشترک کار کنید و در صورت لزوم از یک روان شناس کمک بخواهید ، البته ممکن است ، رعایت نکات زیر بتواند به شما کمک کند.

عوارض محبت زیاد به همسر

گاهی به همسرتان عشق ندهید تا عشق بگیرید .

نخستین باور اشتباهی که در میان بیشتر زنان رواج دارد ، این است که : « برای گرفتن عشق و عاطفه بیشتر از مرد خود ، باید عشق و توجه خودت به او را زیاد کنی » . بسیار دیده ایم ، زنان شروع می کنند به خریدن هدایای ویژه برای مردان خود و دایم در گوش آن ها تکرار می کنند تا چه اندازه به آن ها علاقه مند هستند و دوری آنها برایشان غیر قابل تصور است .

برای مردهای خود غذاهای عالی تهیه می کنند و مدام در امور مختلف به او پیشنهادهای سازنده می دهند . خانم ها ، با این کار شما فقط یک دهنده هستید و مرد فقط نقش مصرف کننده و گیرنده را دارد .
بله ، درست است . در هر رابطه ای قانون دادن و گرفتن مصداق دارد اما باید باور کنید هر چه بیشتر به مرد توجه کنید و همه نیازهای او را فورا برآورده کنید ، باعث نمی شود تا مردتان بیشتر شما را دوست داشته باشد .

مرد همچون سایه است .

مردها عاشق زنانی می شوند که بتوانند برای او کاری کنند . مرد دوست دارد جایگاه خود را داشته باشد . او خود را تامین کننده خانه می داند و تقویت این حس در او باعث می شود تا زن خود را بیشتر دوست داشته باشد . اگر شما هیچ نیازی نداشته باشید ، از خود مراقبت نکنید یا احساسات خود را نادیده بگیرید ، مرد نمی تواند آن طور که شایسته هستید شما را دوست داشته باشد . به زبان ساده باید بگوییم ، مردها هر چه قدر هم امروزی ، عاشق زنانی می شوند که به آن ها احتیاج داشته باشند .

مردها دوست دارند نیازهای زن را برآورده کنند و این به آن ها حس قدرت و عشق می بخشد . زنانی که همه وقت و انرژی و توان خود را در رابطه می گذارند و از مرد چیزی غیر از عشق نمی خواهند در خطر نادیده گرفته شدن قرار دارند . به قول مادربزرگ ها ، مردان همچون سایه هستند ، هرچه بیشتر به آن ها نزدیک شوید بیشتر از تو دور می شوند .

عواقب خطرناک محبت زیادی به همسر!

نیازها و حرف دلتان را به شوهرتان بگویید .

اگر از ترس اینکه مبادا مرد خود را از دست بدهید ، حرف های دل خود را با او در میان نمی گذارید باید بدانید بزرگ ترین اشتباه زندگی خود را انجام می دهید . شما در واقع در حال تخریب رابطه خود هستید . با ریختن حرف های خود در دلتان و نگه داشتن آن ها نمی توانید تا زمان زیادی دوام بیاورید و سرانجام جایی منفجر می شوید . به جای مخفی کردن نیاز ها ، آن ها را با مرد خود مطرح کنید . اجازه دهید او نیز همه خواسته ها و نیازهای شما را درک و برای خوشحالی شما تلاش کند .

همسرتان را تحسین کنید .

همسرتان را به عنوان یک مرد بپذیرید و برای شناخت دنیای مردانه او دانش و آگاهی خود را افزایش دهید . همسر خود را به چشم یک شی مسئول ننگرید بلکه به شخصیت وجودی او احترام بگذارید . جنبه یا بخش هایی از شخصیت شوهرتان را که باعث تمایز او از سایرین می شود را مورد توجه و تحسین قرار دهید .

همسرتان را درک کنید .

برای اینکه همسرتان با شما روراست باشد ، سعی کنید او را درک کرده و برای افکار و احساساتش ارزش قایل شوید . اگر حرف ها و گفته های او مطابق میل شما نیست از خود واکنش تند نشان ندهید زیرا به این وسیله بذر بی اعتمادی را در زندگی خود می کارید . وقتی همسرتان با شما درد دل می کند و راز دلش را با شما در میان می گذارد ، احساساتش را بپذیرید و به او نگویید که اسرار درونش ناخوشایند و بی رحمانه است .

از همسرتان انتقاد نکنید .

به طور مداوم از شوهرتان انتقاد نکنید زیرا انتقاد پیاپی باعث می شود که شوهرتان از شما فاصله بگیرد . نیازهای واقعی شوهرتان را دریابید . این امر اتفاق نمی افتد مگر اینکه همسرتان این نیاز ها را باز گوید و به همین جهت در مواقع مناسب با لحن ملایم در مورد نیاز هایش از وی سؤال کرده و دیدگاههای واقعی وی را به خود و زندگیتان دریابید و در نهایت جوابی را که شوهرتان می دهد ، بدون انتقاد و جبهه گیری بپذیرید .

 

محبت زیاد به همسر چه عوارضی دارد؟

به شیوه همسرتان محبت کنید .

هیچ وقت از کارهایی که همسرتان برای جلب محبت شما انجام می دهد ، انتقاد نکنید . برای مثال وقتی او به شما محبت می کند آن را بیش از اندازه لوس ندانید او به شیوه خود ابراز محبت می کند . او را به شیوه خودتان دوست نداشته باشید بلکه به وجود او نیز اهمیت بدهید . به عنوان مثال اگر در سالگرد ازدواج تان ، هدیه ای به او می دهید سعی کنید از قبل در مورد هدیه مورد علاقه اش اطلاعاتی به دست آورید .

حساس نباشید .

برای همسر خود نقش یک زن حساس و شکننده را بازی نکنید . زیرا این حالت شما باعث می شود که همسرتان فکر کند شما ضعیف و بی طاقتید و اگر چیزی بگوید باعث رنجش تان می شود . بنابراین سعی می کند که ارتباط کلامی کمتری داشته باشد و همین امر باعث ناراحتی شما می گردد .

نحوه برخورد با همسر لجباز

مهم ترین توصیه برای رفتار با همسر لجباز لجبازی، بازی خطرناکی است که برخی از زوجین به خصوص در سال‌های اول زندگی مشترک برای نشان دادن قدرتشان به یکدیگر…

باعث ناراحتی و عصبانیت بیشتر او نباشید .

زمانی که همسرتان از فشار عصبی رنج می برد سعی نکنید از لحاظ احساسی به او نزدیک شوید . زیرا اگر برای صمیمیت و نزدیک شدن به او فشار آورید فقط او را عصبانی تر کرده و از خود دور می کنید .

 

معایب محبت و عشق زیاد

زمانی که استرس او کم شود ، خودش به حالت عادی بر می گردد . وقتی شما درمی یابید که در ایجاد مشکلات زندگی خود سهم داشته اید و آن را به همسرتان بگویید عشق و محبت بار دیگر در زندگیتان شکوفا می شود . زیرا بعد از آن همسرتان نیز سهم خود را می پذیرد و با کمک شما درصدد رفع مشکل بر می آید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا