علائم چهره فرد دروغگو

کنار آمدن با افراد دروغگو کار بسیار سختی است اما اگر شما خیلی زود آنهارا شناسایی کنید میتوانید فاصله تان را با افراد دروغگو حفظ کنید.

به گزارش پارسینه پلاس به نقل از نمناک، کنار آمدن با فردی که صادق نیست کار سختی است. اول از همه شما باید ببینید که آیا شخص واقعا به شما دروغ می گوید و دوم اینکه ببینید چرا تصمیم گرفته است که حرف راست را به شما نزند. البته برای اینکه متوجه شوید طرف مقابل تان دروغ می گوید یا خیر. ترفند هایی وجود دارد که می توانید از روی حالاتِ صورت آنها را تشخیص دهید که ما در این قسمت این علامت ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

شناخت دروغگو

دزدیدن نگاه

اگر متوجه شدید که شخصی نمی خواهد با شما ارتباط چشمی برقرار کند. این یک علامت واضح است که دروغ می گوید. در واقع چشمانش را از شما می دزدد.

سفت شدن فک و پیشانی

اگر افراد بخواهند به شما دروغ بگویند، معمولاً قسمت فک و پیشانی خود را منقبض می کنند. که حالت سفتی به خودشان می گیرند که این به خاطر استرس ذهنی آن ها هنگام دروغ گفتن است. یا می خواهند با این کار تمرکز بیشتری داشته باشند.

خشک شدن و جمع شدن لب ها

به دهان فردی که دروغ می گوید دقت کنید؛ البته این موضوع در افراد مختلف علائم متفاوتی دارد. اما خشکی دهان می تواند علامت این باشد که طرف مقابل در حال دروغ گوبی است که‌ در چنین حالتی دهان او جمع و سفت می شود.

پلک زدن

دروغ گفتن نه تنها می تواند باعث خشکی لب ها باشد، بلکه می‌ تواند چشم ها را هم خشک کند. در چنین حالتی فرد برای این که از این حس خشکی چشم خلاص شود، زیاد پلک می زند.

تغییرات زیاد در حالت صورت

اگر فردی در طول گفتگو با شما به طور کل حالت صورتش تغییر کرد. یعنی اتفاقی منفی در درون او در حال رخ دادن است و فکرش درگیر است که چگونه دروغ بگوید.

عرق صورت

گاهی اوقات عرق کردن صورت نشانه این است که فردی به شما دروغ می گوید و از این بابت استرس دارد. البته اینکه لب‌ هایش خشک شود یا این که صورتش عرق کند. بستگی به نوسانات سیستم عصبی او دارد که در افراد مختلف علائم متفاوتی ایجاد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا