عکس برتر سال ۲۰۲۲ را ببینید

ما هم همراه شما تعدادی از عکس‌های برتر و فوق‌العاده سال ۲۰۲۲ را می‌بینیم.

به گزارش پارسینه پلاس، ما هم همراه شما تعدادی از عکس‌های برتر و فوق‌العاده رقابت عکاسی از طبیعتِ استرالیا در سال ۲۰۲۲ را می‌بینیم.
قربانی طبیعت
برنده کلی
عکاس: اشلی یانسن
این عکس که برنده کلی رقابت عکاسیِ استرالیا شده در یک خلیج مرجانی در غربِ استرالیا ثبت شده است و داستان جالبی دارد. اشلی یانسن درباره عکسِ برنده‌اش می‌گوید:
«قایق‌هایی که گردشگران را به دریا می‌برند چند روزی بود که درباره یک نهنگِ گوژپشتِ کم سن و سال و زخمی در این منطقه می‌گفتند. ظاهرا نهنگِ جوان هر روزی که می‌گذشت به خاطر زخمِ آرواره‌های کوسه‌ها، مریض‌تر و کندتر می‌شد و در روزهای قبل از رسیدنِ من به منطقه، اهالی محلی با مشاهده لکه‌های چربی و روغنی روی سطح آب متوجه مرگ نهنگ جوان شده بودند.»
«وقتی من بالاخره به آن نقطه از خلیج مرجانی رسیدم، پیش از هرچیز اسکلتِ آرامِ نهنگِ گوژپشتِ جوان نظرم را جلب کرد که توسط جانوران فرصت‌شناس، حسابی تمیز شده بود و برق افتاده بود و پس از آن کوسه‌های زیادی به نظرم آمدند که در آن منطقه می‌گشتند و معلوم بود حسابی دلی از عزا درآورده‌اند.»
برنده بخش حیوانات در طبیعت
عکاس: جنیکو کِلک
این تصویرِ زیبا در کوئینزلند ثبت شده است. جنیکو کِلک درباره این عکس می‌گوید:
«هرسال بهار در این منطقه اتفاقی جادویی و مجذوب کننده می‌افتد و طبیعتا برای هر عکاسی جالب است. در این فصل کرم‌های شب‌تابِ درخشان در شب شروع به فعالیت می‌کنند و همین فعالیت خیلی زود نظرِ خفاش‌های پوزه برگیِ ساکنِ این منطقه را به خود جلب می‌کند. تلاشِ این خفاش‌ها برای شکارِ این حشراتِ نورانی، همان‌طور که در این تصویر می‌بینید، منظره جالب و از نظر دیداری سحرانگیزی را ایجاد می‌کند.»
گیرافتاده
برنده بخشِ تاثیرِ انسان
عکاس: آلِن کوک
این عکسِ تلخ و ناراحت کننده در نیو سوث وِلز و در منطقه دارلینگتون پوینت گرفته شده است و عکاس در توضیح آن می‌گوید:
«این شیوه مرگ برای کانگوروها در استرالیا نسبتا رایج است تا جایی که حتی برای آن از اصطلاحِ Fence Hanging یا آویزان شدن از فنس استفاده می‌شود. بسیار پیش می‌آید هنگامی‌که یک کانگورو قصدِ پریدن از روی فنس و سیمِ خاردار را دارد به دلیلِ شکلِ خاصِ پرشِ آن‌ها، پای کانگورو به همین شکل به سیم خاردار گیر کند.معمولا کانگوروهای گیر افتاده در همان حال تلف می‌شوند مگر در مواقعی که یک انسان شاهد این اتفاق بوده و به کمک آن‌ها برود.»
شبح آسمان‌ها
بخش عکس‌های سیاه و سفید
عکاس: کالوم مک‌کی
سوژه این عکسِ زیبا و باشکوه، پرنده‌ای شکاری با نامِ انگلیسیِ Kite است که لغت مناسبی برای برگردان آن پیدا نکردم. کایت‌ها نوعی پرنده شکاری از خانواده شاهین‌ها و عقاب‌ها هستند که در مناطق گرمسیری زندگی می‌کنند. این عکس در تورا در منطقه ویکتوریا گرفته شده است و عکاس درباره ان می‌گوید:
«مشاهده این پرنده در مناطقی که زمین‌های کشاورزی زیادی دارد کاملا عادی است. این پرنده شکاری کوچک، کایتِ شانه مشکی نام دارد. این پرنده روش شکار جالبی دارد و پس از یافتن طعمه، بالای سرِ او و ثابت روی هوا بسیار سریع بال می‌زند و در عین حال چشم‌هایش متمرکز روی شکار است. این کایت لحظاتی پس از این عکس در بین علف‌ها یک جونده‌ کوچک را شکار کرد.»
منبع: رکنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا