دورهمی «عینک‌ها» در مرکز پایتخت

جعفر‌ محقق‌ رشید، که از سال ۱۳۶۵ به جمع آوری فریم‌ عینک‌ها روی آورده، از کوچکترین فضای مغازه خود برای نمایش این فریم ها استفاده کرده و به این ترتیب، فضای دیوارها، در و حتی زمین این مغازه با فریم‌های عینک پوشیده شده است.

به گزارش پارسینه پلاس، گاهی در کوچه‌های قدیمی تهران، مغازه‌هایی در حال کار هستند که مثل مروارید گرانبها در صدف ناشناخته باقی مانده و معدود افرادی از صفای این مغازه‌ها بهره می‌برند. البته این مغازه‌ها نه فقط بخاطر بافت قدیمی و هنری، که بخاطر تنوع و خلاقیت در عرضه کالا زبان‌زد مشتریان شدند.

«انبار عینک محقق» نیز مغازه‌ای پاتوق کسانی است که چشم‌های خود را پشت ویترین می‌گذارند. خیلی از مشتریان، نور طبیعی و چینش فریم‌ عینک‌های در دسترس این مغازه را به کشو‌های چندطبقه عینک فروشی‌های لوکس ترجیح می‌دهند.

جعفر‌محقق‌رشید یا همان کلکسیونر عینک این انبار نقلی، که از سال ۱۳۶۵ به جمع آوری این فریم‌ عینک‌ها روی آورده، از کوچکترین فضای مغازه خود برای نمایش فریم عینک‌ها استفاده کرده و به این ترتیب، فضای دیوارها، در و حتی زمین این مغازه با فریم‌های عینک پوشیده شده که از تنوع بی‌نظیری برخوردار است؛ منظور از تنوع، وجود فریم‌های عینک در هر سبک و از هر دهه و دورانی است. در انبار عینک حتی عینک‌های بدون شیشه پیدا می‌شوند؛ همچنین رنج قیمتی عینک‌های انبار آقای محقق بین ۹۰ تا ۹۰۰ هزار تومان است.

گفتنی است؛ البته هر عینکی که از این مغازه مورد پسند واقع شد قابل خرید نیست، عینک‌های روی دیوار متعلق به کلکسیون آقای محقق است و فقط در صورتی قابل فروش است که عین آن عینک میان عینک‌هایی باشد که روی کمد است. همچنین بسیاری از فیلم‌های سینمایی در گریم بازیگران خود از این کلکسیون کمک گرفته‌اند.

«انبار عینک محقق» در خدمت چهارچشمی‌ها

آقای محقق با لبخند همیشگی خود در این انبار که واقع در میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی، به انتظار مشتریان خوش ذوق خود می‌نشیند.

منبع: برنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا