فوت وفن گرفتن بوی سوختگی برنج

بوی سوختگی برنج با چند تکنیک ساده امری بسیار ساده و آسان است؛ با یکی از این ۴ ترفند ساده بوی سوختگی برنج از بین ببرید.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از برترین ها، شاید برای شما هم پیش آمده است که به علت مشغله کاری و فراموشی از زمان پخت، برنج شما سوخته و بوی نامطبوعی را گرفته باشد.

به طور معمول در این زمان همه به دنبال راه حل‌هایی برای رفع بوی سوختگی برنج و حتی جایگزینی برنج پخته شده با غذای بیرون هستند اما باید بدانید که رفع بوی سوختگی برنج با چند تکنیک ساده امری بسیار ساده و آسان است که با دانستن آنها و انجام یکی از موارد مذکور، بوی سوختگی برنج شما به طور کامل از بین می‌رود. با ما همراه باشید تا برخی از این تکنیک‌های ساده اما بسیار کاربردی و مفید را با یکدیگر مرور کنیم.

از بین بردن بوی سوختگی برنج با چند تکنیک آسان اما موثر

استفاده از نان روی برنج

می‌توانید بر روی برنج خود تکه نانی گذاشته و آن را تا زمان کشیدن برنج در ظروف سرو، بر ندارید. این تکه نان بوی سوختگی برنج را به خود می‌گیرد.

استفاده از آبلیمو

تکه‌ای پنبه را به آبلیمو آغشته کنید و آن را درون دستمال کاغذی بپیچانید. سپس آن را در قابلمه برنج بگذارید. پس از چند دقیقه آن را از قابلمه خارج کنید. بوی سوختگی برنج برطرف خواهد شد.

استفاده از حبه قند

کافی است چند حبه قند را در لابه‌لای برنج خود قرار دهید، پس از دقایقی بوی سوختگی از برنج شما برطرف خواهد شد.

قرار دادن تکه های پیاز

پیازی را به صوت لایه‌ای برش داده و در لابه‌لای برنج پخته شده خود قرار دهید. پس از دقایقی پیاز، بوی سوختگی برنج را به خود گرفته و برنج شما بوی نامطبوعی نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا