قابی از شهرام‌حقیقت دوست و شادی مختاری در فیلم قلب رقه

سینما و تلویزیون ایران، آثار مختلفی با موضوع داعش ساخته است که هر کدام وجهی از این گروهک تکفیری را به نمایش گذاشته اند. «قلب رقه» تازه ترین تلاش در این زمینه است که به کارگردانی خیرالله تقیانی پور و تهیه کنندگی سعید پروینی به جشنواره چهل و چهارم فیلم فجر رسیده است.

داستان «قلب رقه» درباره یک ایرانی به اسم رضا با بازی شهرام حقیقت دوست است که چند ماموریت مهم در سوریه برعهده دارد. او همان جا با زنی سوری (ریما / شادی مختاری) ازدواج کرده اما هر دو گمان می کنند دیگری کشته شده است. رضا در پوشش خبرنگار، اعتماد نیروهای داعش را به دست آورده است و از این طریق نقشه های خود را عملی می کند. از آن سو، اطلاع زوج داستان از وضعیت یکدیگر ماجرایی جدید پیش می آورد و یک مثلث عشقی با حضور یک داعشی شکل می گیرد.

رویکرد فیلم

در میان محصولات نمایشی با موضوع داعش، چند مورد سراغ داریم که ماجرا را از کانون بحران روایت می کنند. یعنی دوربین فیلم درست در دل جغرافیای فعالیت داعشی ها قرار دارد. «قلب رقه» نیز چنین کرده است اما قصه و رویکردی متفاوت دارد. فیلم گوشه ای از اتفاقات تلخی که در شهر رقه سوریه، پایتخت خلافت خود خوانده داعش رخ داد را بازتاب داده و تصویری هولناک از زمان حضور آن ها به تصویر کشیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا