قابی عاشقانه از اسدالله یکتا و همسرش

اسدالله یکتا و عکس عاشقانه ای که با همسرش منتشر کرد.

به گزارش پارسینه پلاس، همین فردا دست همو بگیرید برید وسط حیاط امام زاده صالح به هم بگید هر چی شد تا آخرش کنار همیم و دوتایی پاش وایسید…

دلبر چهل و ششمین سالگرد

اون امام زاده صالح با چند روز تاخیر مبارک جفتمون 🤍

ممنون از افسانه عزیز و حاج آقا بی آزار مهمان نواز

بیوگرافی اسدالله یکتا:

اسدالله یکتا (زاده ۲۳ آذر ۱۳۲۶ – تهران) بازیگر ایرانی است. او که در سینمای ایران به عنوان بازیگر کوتاه قامتان مطرح است در بیش از ۹۳ فیلم ایرانی به ایفای نقش پرداخته‌است.

اسدالله یکتا سال‌هاست به خاطرگرانی اجاره خانه‌های پایتخت، به ورامین کوچ کرده و همیشه مجبور است برای رفتن سر لوکیشن فیلم‌ها خودش را از ورامین به تهران برساند.

اسدالله یکتا بازیگری را حدود سال های ۱۳۴۴ از تئائر شروع کرد و بعد از مدتی با معرفی ایرج صفدری، گریمور سینمای ایران به صابر رهبر اولین فیلم به نام مراد و لاله بازی کرد. نخستین دستمزدش مبلغ پانصد تومان بود و آن را برای پدر و مادرش لباس خرید.

اسدالله یکتا قبل از انقلاب در حدود ۴۰ فیلم سینمایی نقش آفرینی کرده و بعد از وقفه ۱۰ ساله دوباره با فیلم سینمایی هامون به سینما پیوست.

ازدواج اسدالله یکتا:

اسدالله یکتا در سن ۲۸ سالگی با کبری گرجی که ۲۰ ساله بود ازدواج کردند. و ماحصل این ازدواج ۶ فرزند ۴ پسر و ۲ دختر می باشد.

«کبری گرجی» با همه اختلاف فیزیکی که با «اسدالله یکتا» دارد، بیشتر از خیلی از زوج‌های پیر ‏و جوان، در کنار همسرش به تفاهم رسیده است.

او در همه این سال‌ها، پا به پای مرد کوتاه‌قد ‏سینمای ایران، فراز و نشیب‌های زندگی را پشت سر گذاشته؛ چه آن روز‌هایی که همسرش در ‏سینما فعالیت می‌کرد، چه روز‌هایی که مجبور شد در میدان هفت تیر سیگار بفروشد. با همه اینها، ‏او در تعریف زندگی مشترکش بر یک کلمه تاکید دارد؛ کلمه‌ای که ۴۰‌سال در زندگی‌شان کم‏رنگ نشد؛ «عشق».

منبع: بدینسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا