قتل ناموسی تروسکه ۲۱ ساله توسط پدر و عمویش در پیرانشهر

قتل‌های ناموسی یکی از ترسناک‌ترین و در عین حال غم انگیزترین جنایات بشر است. در موارد قتل‌های ناموسی در ایران عموما مقتولین زنان جوانی هستند که توسط افراد نزدیک خود به فجیع‌ترین شکل به قتل می‌رسند.

به گزارش پارسینه پلاس،  قتل‌های ناموسی یکی از ترسناک‌ترین و در عین حال غم انگیزترین جنایات بشر است. در موارد قتل‌های ناموسی در ایران عموما مقتولین زنان جوانی هستند که توسط افراد نزدیک خود به فجیع‌ترین شکل به قتل می‌رسند.

قاتلین معمولا پدر، همسر و یا اقوام نزدیک یک زن جوان هستند؛ زنانی که در اکثر مواقع مادر کودکان خردسال بوده اند.

از مریم سلیمانی ۲۸ ساله اهل خوی که توسط پدر و برادرانش کشته شد تا زیلان ۱۵ ساله اهل پیرانشهر که تنها به خاطر دریافت یک پیامک، توسط پدر خود با شلیک گلوله به قتل رسید، در سال جاری چندین بار شاهد انتشار اخبار قتل‌های ناموسی در نقاط مختلف ایران بوده ایم.

متاسفانه این بار هم در روز یکشنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۲، یک زن جوان ۲۱ ساله اهل روستایی در پیرانشهر استان آذربایجان غربی به نام تروسکه عبدالله‌زاده که دو فرزند ۸ و ۵ ساله هم داشت، به دست پدر و عمویش که پدر شوهر او نیز بوده، به قتل رسیده است.

تروسکه عبدالله‌زاده اهل روستای کاسه گران و ساکن شهر پیرانشهر اعلام شده است. انگیزه قتل این زن جوان که به اجبار خانواده در سن ۱۳ سالگی با پسرعمویش ازدواج کرده بود، «ارتباط تلفنی با یک مرد» عنوان شدە است. گفته می‌شود عموی وی (پدرشوهر) نیز همراه با پدرش در این قتل مشارکت داشته است.

به گفته برخی منابع تروسکه عبدالله‌زاده، ابتدا پس از احساس خطر از پنجره اتاق، خود را به پایین پرتاب کرده بود، اما پدرشوهر، شوهر و پدرش، او را به منزل عمویش برده و در آنجا دست، پا، سر و گردنش و اعضای صورت وی را شکسته و در نهایت با طناب حلق‌آویزش کرده‌اند.

پیکر او پس از قتل به پلیس آگاهی شهرستان پیرانشهر منتقل و پدر و عمویش نیز خود را به نیروی انتظامی معرفی کرده‌اند، اما تنها پدر تروسکه بازداشت شده است.

منبع: روزیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا