قیمت مسکن سر به فلک کشید

همچنین نرخ آپارتمان ۸۰ متری معادل ۶ میلیارد و ۸۷۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده و برای خرید خانه ۵۰ متری و نقلی در تهران باید متوسط ۴ میلیارد و ۲۹۵ میلیون تومان هزینه کنید.

به گزارش پارسینه پلاس، قیمت مسکن تهران در فروردین امسال ۸۱ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان اعلام شد، اما حالا طی حدود ۲ ماه بیش از ۵ درصد به نرخ مسکن تهران اضافه شده است

گرانترین نقطه پایتخت کدام است؟
قیمت مسکن در منطقه یک به عنوان گران‌ترین نقطه پایتخت به متری ۱۶۰ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسیده، در حالیکه این رقم دو ماه قبل متری ۱۵۰ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان بود؛ یعنی ظرف دو ماه بیش از متری ۱۰ میلیون بالا رفته که معادل رشد هفت درصدی است.

همچنین نرخ مسکن در منطقه ۱۶ در جنوب تهران حدود ۱۵ درصد رشد کرده که از همه مناطق بیشتر است. نرخ مسکن در منطقه ۱۶ از متری ۴۴ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان به بیش از متری ۵۰ میلیون رسیده و بعد از آن مناطق ۱۴، ۲۲ و ۲۰ قرار دارند..

قیمت مسکن در منطق ۶ مثل یوسف‌آباد، امیرآباد، حوالی پارک لاله، خیابان کارگر و غیره کمترین رشد را در این مدت داشته و حدود ۱.۵ درصد بالا آمده است.

بیشترین معاملات مسکن مربوط به کدام منطقه تهران است؟

بر اساس این گزارش، منطقه ۵ و ۱۰ تهران در ماه‌های ابتدایی سال بیشترین خریدوفروش‌ بازار مسکن تهران را داشتند؛ به گونه‌ای که با اعلام بانک مرکزی، خرداد امسال در منطقه ۵ تهران به‌تنهایی شاهد ۱۳.۵ درصد کل معاملات بودیم. همچنین در منطقه ۱۰ حدود ۱۰ درصد معاملات انجام شده است.

منبع:سرانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا