ماجرای کشف مار عظیم الجثه ۴۳ متری در کرج چه بود؟

ماری با حدود ۴۳ متر طول و ۶ متر پهنا در کرج به حالت نیمه جان پیدا شد.

مار غول پیکر که به «مگامارمالاد» شهرت دارد. ۱ هفته قبل در نزدیکی سد کرج به حالت نیمه جان کشف شد.

این مار آریایی (Persian Skate) که حدود ۴۳ متر طول و ۶ متر پهنا دارد، تنها بازمانده نوع خود و به گفته دانشمندان ۱۰۳ساله است!

خبرها حاکی از آن است که مگامارمالاد بعد از دریافت تنفس مصنوعی، در وضیعت بهتری به سر می‌برد. و به زودی در باغ وحش ارم به نمایش گذاشته خواهد شد.

البته این مطلب شایعه است اما گاهی اوقات آنچنان هوش و حواس‌ها را برده که خیلی زود دهان به دهان می‌چرخد. و گاهی واقعی به نظر می‌رسند.

دنیای مجازی نیز در شایعه‌سازی پیش قدم است. و با استفاده از فریب‌های رایانه‌ای و تغییر تصاویر در فتوشاپ‌ها به بازی با افکار مردم می‌رود.

مار عظیم الجثه ۴۳ متری در کرج کشف شده است.

از مدت‌ها قبل گروهی با استفاده از ترفندهای رایانه‌ای، ایمیلی به مشترکان ایرانی فرستادند. که در آن به کشف بزرگترین مار جهان در سد کرج اشاره شده بود.

عکس‌ها نشان می‌داد که این مار غول پیکر را روی تریلر ارتش گذاشته و در حال جابه‌جایی آن هستند.

شایعه پردازان نوشته‌هایی داشتند که نوع آن نشان می‌داد سعی دارند کشف چنین ماری در سد کرج را واقعی جلوه دهند.

ولی واقعیت چیست؟

کسانی که این شایعه را ساخته و پرداخته‌اند عکس‌های مار غول پیکر را زیرکانه دستکاری کرده. و به گونه‌ای که اگر عکس‌های واقعی را انتشار میدادند همه پی می‌بردند که این مار واقعی نیست.

در عکس‌های اصلی دیده می‌شود که نیروهای ارتش، خودرو و مار همگی پلاستیکی و اسباب بازی هستند. که برای ساخت یک فیلم عروسکی انیمیشن ساخته شده‌اند که البته گفته می‌شود همگی تصاویر متعلق به کشور اندونزی است.

از این بگذریم که این عروسک‌ها متعلق به چه فیلم و چه کشوری هستند اما یک سؤال بزرگ مطرح است. آن‌ای نکه گروهی که با دیدن این تصاویر شایعه پیدا شدن مار غول پیکر در سد کرج را مطر کرده‌اند چه انگیزهای داشته‌اند؟!

شاید یک تفریح و سرگرمی کلید این شایعه را دامن زده است! البته بارها و بارها در ایران و حتی کشورهای دیگر شایعه‌های عجیب و غریب به گوش می‌رسد. که برخی به اعتقادات و خرافات اقشار جامعه برمی گردد.

شایعه مار غولپیکر ایران اگرچه با دیدن تصاویر، واقعی به نظر می‌رسد، اما پایه و اساس ندارد. و بازیگران این شایعه توانستند با دروغی بزرگ افکار دیگران را به بازی بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا