محبوب‌ترین سریال‌های پسر دوست‌داشتنیِ کُره‌ای‌ها

لی مین هو یکی از تاثیرگذارترین هنرمندان کره جنوبی است. او بازیگر، تهیه کننده و کارگردانی خلاق است. لی مین هو با مجموع ۹۵ میلیون دنبال کننده در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، فیس بوک و ویبو، دسترسی جهانی قابل توجهی دارد.

به گزارش پارسینه پلاس، لی مین هو یکی از تاثیرگذارترین هنرمندان کره جنوبی است. او بازیگر، تهیه کننده و کارگردانی خلاق است. لی مین هو با مجموع ۹۵ میلیون دنبال کننده در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، فیس بوک و ویبو، دسترسی جهانی قابل توجهی دارد.

محبوب‌ترین سریال‌های پسر دوست‌داشتنیِ کُره‌ای‌ها

وزارت فرهنگ و گردشگری دولت کره برای چهار سال متوالی از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱، لی را به عنوان بازیگر شماره یک کره‌ای در بین مخاطبان بین‌المللی رتبه‌بندی کرده است. او ستاره هالیو در کره جنوبی است و از زمان نقش آفرینی به عنوان نقش اصلی در درام تلویزیونی Boys Over Flowers در سال ۲۰۰۹، مخاطبان جهانی را با ظاهر زیبا و بازی‌های احساسی و جذابش مجذوب خود کرده است. به عنوان یک نام آشنا در صحنه بازیگری در آسیا و یک فرد رو به رشد در عرصه جهانی، جای تعجب نیست که این بازیگر، خواننده و مدل پروژه‌های موفقی در تلویزیون و سینمای کره داشته باشد. در اینجا، به چندسریال محبوب که لی در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته است، نگاهی می‌اندازیم.

سریال پسران فراتر از گل Boys Over Flowers (۲۰۰۹)

محبوب‌ترین سریال‌های پسر دوست‌داشتنیِ کُره‌ای‌ها

Boys Over Flowers، مجموعه تلویزیونی محصول سال ۲۰۰۹ در کره جنوبی و اقتباسی از اثری ژاپنی با کارگردانی یوکو کامیو با همین نام است. لی در این سریال نقش گو جون پیو، پسری ثروتمند را بازی می‌کند که عاشق شخصیت گئوم جان دی (کو هی سان) است. این کمدی عاشقانه داستان دختری از طبقه کارگر را روایت می‌کند که به دبیرستانی نخبه منتقل می‌شود و خود را درگیر دسیسه‌های چهار مرد جوان ثروتمند می‌بیند. این مجموعه فورا توانست به موفقیت چشمگیری در بین مخاطبان داخلی و بین المللی دست یابد و هنوز هم اغلب به عنوان پیشگام پدیده هالیو یا “موج کره ای” در نظر گرفته می‌شود. بازی لی در Boys Over Flowers در نقش جون پیو شیطانی کاریزماتیک، او را به شهرت رساند و نام لی مین هو را به عنوان یکی از نماد‌های هالیو در کره تثبیت کرد. بازیگران این مجموعه کو هائه سان،  لی مین-هو،  کیم هیون-جونگ،  کیم بوم،  کیم جون و کیم سو-اون هستند. پسران فراتر از گل‌ها از ۵ ژانویهٔ تا ۳۱ مارس ۲۰۰۹ در ۲۵ قسمت از کی‌بی‌اس۲ پخش شد.

سریال شکارچی شهر City Hunter (۲۰۱۱)

محبوب‌ترین سریال‌های پسر دوست‌داشتنیِ کُره‌ای‌ها

شکارچی شهر یک مجموعهٔ تلویزیونی کره جنوبی سال ۲۰۱۱ است که بر اساس مجموعه مانگای ژاپنی به همین نام توسط تسوکاسا هوجو نوشته و تصویرسازی شده‌است. در این سریال لی مین-هو، پارک مین یونگ، لی جون هیوک و کیم سانگ جونگ به ایفای نقش پرداخته‌اند. این مجموعه از ۲۵ مه تا ۲۸ ژوئیه ۲۰۱۱ برای ۲۰ قسمت از اس‌بی‌اس تی‌وی پخش شد. این درام در اروپا موفقیت‌آمیز بود و راه را برای محبوبیت لی مین-هو در اروپا هموار کرد.

داستان این مجموعه دربارهٔ پسری به نام لی یون سانگ (لی مین-هو) است که از دانشگاه اِم‌آی‌تی فارغ‌التحصیل شده و برای کار در کاخ آبی به کره جنوبی‌ می‌آید، اما او در واقع برای هدفی خطرناک که انتقام خون پدرش است آموزش دیده و با مخفی کردن هویتش با مقامات دولتی فاسد درگیر می‌شود در این میان او با دختری به نام کیم نانا (پارک مین یونگ) که محافظ رئیس‌جمهور است آشنا می‌شود و…

سریال وارثان The Heirs (۲۰۱۳)

 

محبوب‌ترین سریال‌های پسر دوست‌داشتنیِ کُره‌ای‌ها

 

وارثان یک مجموعهٔ تلویزیونی کره‌ای محصول سال ۲۰۱۳ در کرهٔ جنوبی با بازی لی مین هو و پارک شین-هه است.  این سریال از شبکهٔ اس‌بی‌ای (sbs) کرهٔ جنوبی از ۲۹ دسامبر ۲۰۱۳ در ۲۰ قسمت پخش شده است. داستان این سریال در مورد کیم تان (لی مین هو) پسر دوم رئیس گروه ثروتمند امپراتوری است. او همیشه به خاطر اینکه فرزند زن دوم پدرش است توسط دیگران تحقیر شده و سعی دارد مادر واقعی‌اش را از دیگران مخفی کند و خودش را پسر همسر رسمی پدرش معرفی کند. او و برادرش باید بر سر قدرت با یکدیگر رقابت کنند، اما کیم تان چنین چیزی را نمی‌خواهد. پدرش او را مجبور کرده که برای رسیدن به قدرت با دختری به نام یو راچل که کیم تان هیچ علاقه‌ای به او ندارد نامزد کند. اما کیم تان عاشق دختر فقیری به نام چا ایون سانگ (پارک شین-هه) می‌شود.

گانگام بلوز Gangnam Blues (۲۰۱۵)

محبوب‌ترین سریال‌های پسر دوست‌داشتنیِ کُره‌ای‌ها

گانگنام بلوز یک فیلم اکشن محصول سال ۲۰۱۵ کره جنوبی به نویسندگی و کارگردانی یو‌ها و با بازی لی مین-هو و کیم ره-وون است. فیلم گانگنام بلوز Gangnam Blues ۲۰۱۵ در دهه ۱۹۷۰ میلادی روایت شده و در مورد دو دوست دوران کودکی (با بازی لی مین هو و کیم رائه-وون) است که مانند برادران واقعی در یک یتیم خانه بزرگ شده‌ا‌ند. آن‌ها پس از خروج از یتیم خانه با برداشتن کاغذ و بطری‌های خالی امرار معاش می‌کنند تا اینکه هر دو به یک گروه گانگستری مختلف پیوسته و درگیر مبارزه‌ای برای منافع سیاسی بر سر توسعه گانگنام، بخش جنوبی سئول می‌شوند و…

سریال شکارچیان جایزه Bounty Hunters (۲۰۱۶)

محبوب‌ترین سریال‌های پسر دوست‌داشتنیِ کُره‌ای‌ها

یک سال پس از انتشار Gangnam Blues، لی نقش اصلی را در Shin Terra’s Bounty Hunters (۲۰۱۶) بازی کرد. این کمدی اکشن که محصول چین، هنگ کنگ و کره جنوبی بود، بیش از ۳۱ میلیون دلار فروخت. لی در نقش لی سان، متخصص رزمی، در کنار والاس چانگ، تیفانی تانگ و لوئیس فن بازی می‌کند. به غیر از موفقیت تجاری اش، با رتبه اول جدول باکس آفیس، Bounty Hunters همچنین نشان داد که لی می‌تواند در بسیاری از نقش‌ها و در ژانر‌های مختلف برتر باشد. در این سریال لی شان و آیو ماموران سابق اینترپُل هستند که اکنون تبدیل به شکارچیان جایزه بگیر شده اند و برای پول به تعقیب فراریان می‌پردازند. زمانی برای آن‌ها پاپوش درست می‌شود و بعنوان بمب‌گذران یک هتل شناخته می‌شوند، آن دو از یک شکارچی جایزه بگیر افسانه‌ای طلب کمک میکنند تا بمب‌گذار واقعی را پیدا کنند…

 سریال پادشاه ابدی The King: Eternal Monarch (۲۰۲۰)

محبوب‌ترین سریال‌های پسر دوست‌داشتنیِ کُره‌ای‌ها

پس از پایان دوران سربازی لی از ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹، درام، عاشقانه و فانتزی The King: Eternal Monarch بازگشت او به بازیگری را نشان داد. این نمایش ۱۶ قسمتی که لی را به عنوان امپراطور امروزی پادشاهی کره نشان می‌دهد، توسط نویسنده وارثان، کیم یون سوک نوشته شده است و بازیگران سرشناس کره‌ای مانند کیم گو یون، وو دو هوان و جونگ یون در آن ایفای نقش می‌کنند. این داستان درباره دو دنیای موازی با یکدیگر است که طی اتفاقی، دری میان این دو دنیا، باز میشود و باعث از بین بردن نظم دو دنیا میشود. لی گون (Lee Min Ho) پادشاه جوان دنیای مدرن امپراطوری کره هست که در کودکی، پدر خود را در توطئه و خیانتی از دست داد، او که از ماجرای دنیای دیگر باخبر میشود با ورود به دنیای جمهوری کره با جانگ تائه یول (Kim Go Eun) که کاراگاه بخش جناییست، ملاقات میکند تا اینکه…

سریال پاچینکو Pachinko (۲۰۲۲)

محبوب‌ترین سریال‌های پسر دوست‌داشتنیِ کُره‌ای‌ها

پاچینکو یک مجموعه تلویزیونی درام به کارگردانی و تهیه‌کنندگی کوگونادا و جاستین، چون است. این مجموعه با ایفای نقش یون یو-جونگ، لی مین-هو، کیم مین-ها و جین‌ها، بر پایه رمانی به همین نام اثر مین جین لی ساخته شده است. این مجموعه در ۲۵ مارس ۲۰۲۲ از اپل تی‌وی پلاس پخش شد. در ۲۹ آوریل ۲۰۲۲، این مجموعه برای فصل دوم تمدید شد. این سریال بر پایهٔ کتاب پرفروش نیویورک تایمز، داستان حماسی، امید‌ها و رؤیا‌های یک خانوادهٔ مهاجر کره‌ای در چهار نسل را به تصویر می‌کشد که در تلاشی شکست‌ناپذیر برای بقا و رشد، وطن خود را ترک می‌کنند.

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا