محراب ۲ هزار ساله توسط کارگران موقع پاکسازی بوته‌ها کشف شد+عکس

یک گنجینه‌ی مقدس خانوادگی که زیر چند اینچ خاک و بوته در جزیره‌ای در ایتالیا مدفون و قرن‌ها از دیدها پنهان شده بود به طور تصادفی توسط چند کارگر که مشغول کندن بوته‌ها بودند پیدا شد.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از فرادید، دولت منطقه‌ای سیسیل در یک بیانیه خبری در ۳۰ ژوئن اعلام کرد کارگرانی که در حال پاکسازی بوته‌ها در بخش کمتر کاوش‌شده‌ای از پارک باستان‌شناسی سِگِستا در سیسیل بودند، با بیرون کشیدن بوته‌ها به دو اثر باستانی برخورد کردند. این دو اثر سنگی حکاکی شده، در واقع بخش‌هایی از یک محراب عبادت خانوادگی در دوره هلنیستی هستند.

به نقل از بریتانیکا، دوره‌ی هلنیستی دورانی بود که فرهنگ یونان باستان در سراسر مدیترانه گسترش یافت. این دوره از ۳۲۳ پیش از میلاد تا حدود ۳۰ پیش از میلاد، زمانی که امپراتوری روم باستان شروع به شکوفایی کرد به طول انجامید. مقامات به یورونیوز توضیح دادند احتمالاً از این محراب «در اوج دوره یونانی سیسیل» استفاده می‌شده است.

یکی از این مصنوعات بلندتر، باریک‌تر و با طرحی دقیق حکاکی شده است. در بالای آن، طرحی حاشیه‌دار وجود دارد که تقریباً شبیه ستون‌های معبد است. در عکس‌ها ردیفی از شاخ و برگ و تاج گل پرجزئیات در مرکز ستون سنگی دیده می‌شود.

مجسمه‌ی دیگر کوتاه‌تر و بیشتر شبیه یک بلوک است. عکس‌ها نشان می‌دهد جلو و کناره‌های آن، یک الگوی بافت‌دار دارد. به نظر می‌رسد یک قطعه‌ی مدال‌مانند از بالای آن شکسته است.

یورونیوز گزارش داد که احتمالاً از این دست‌سازه‌ی کوچکتر به عنوان پشتیبان برای محراب اصلی که جزئیات بیشتری دارد استفاده می‌شده است.

پارک باستان‌شناسی سِگِستا در لبه‌ی شمال‌غربی سیسیل، جزیره‌ای در انتهای جنوبی سرزمین اصلی ایتالیا و حدود ۳۹۰ مایلی جنوب رم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا