محمود کریمی مداح معروف سوژه رسانه ها شد

من از نظر این‌که مداح هستم، با عواطف مردم بیشتر در تماس هستم و روضه‌های خود سیدالشهدا هم بیشتر برمحورعاطفه می‌چرخد. این مسأله بحث طولانی دارد اما در ابتدا می‌خواهم چند موضوع کوتاه را مطرح کنم.

به گزارش پارسینه پلاس، محمود کریمی در برنامه زنده‌ی به افق فلسطین درباره صحبت های «معصومی اصل» راجع به «مملکت مال حزب اللهی هاست» گفت: اول این‌که تعریف جامع و کاملی از حزب‌اللهی و انقلابی داشته باشیم. برخلاف نگاه بعضی‌ها که فکر می‌کنند حزب‌اللهی و انقلابی کسی است که ریش بلند و جای مهر داشته باشد، یقه را تا بالا بسته باشد و تسبیح دستش باشد و هرکسی نقد کند به سمتش حمله کند، نه باید بگویم این حزب‌اللهی نیست. اگر هم تعریف شخصی از حزب‌اللهی این باشد، من هم حزب‌اللهی نیستم.

او در ادامه در تعریف مفهوم این عنوان گفت: حزب‌اللهی کسی است که رضای خدا را در‌نظر می‌گیرد و برای رضای خدا کار می‌کند و در جهت خدمت به بندگان خدا تلاش می‌کند. انقلابی کسی نیست که پرخاشگر باشد، بلکه کسی است که به سمت خوبی منقلب می‌شودو از جهت رفاهی و فرهنگی ، این تعریفی کوتاه از حزب اللهی و انقلابی است. می‌خواهم بگویم این است که ایران برای همه ایرانیان است؛ چه در ایران باشند چه نباشند؛ کما این‌که فلسطین برای همه فلسطینیان است چه در خود فلسطین باشند یا نباشند. یعنی اگر تمام عالم صهیونیست شوند و یک فلسطینی در عالم موجود باشد، فلسطین برای اوست.

این موضع‌گیری محمود کریمی کاربران را وادار به واکنش کرده و برخی گفته اند که این مداح تغییر موضع داده است.

محسن در این باره نوشته: شاید جوون‌ترها یادشون نیاد. بیست و پنج سال پیش اون‌هایی که می‌گفتند «ایران برای همه‌ی ایرانیان»، متهم شده بودند به بی‌دینی و ضدیت با مسلمانی! همه چیز درست می‌شه، فقط بهاش عمر ماست که داره تلف می‌شه.

ابطهی هم در این باره به تغییر موضع او و رفتنش سمت اصلاح طلبی گفته: هم اصلاح سر وصورت آقای کریمی خوبه وهم حرفهای واقع بینانه واصلاح طلبانه اش.ایران مال ایرانیان است واقعیتی است که از در این دوروزه به برکت صحبت یک خانم افزاطیه! همه عقلا و دلسوزان جناح راست اصولگرا را هم به گرفتن موضع وا داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا