مرتب کردن کشو آشپزخانه

یکی از مهمترین نقاط آشپزخانه کشوها هستند که وسایل خرد و ریز زیادی در آن ها قرار می گیرید و با یک برنامه ریزی و چیدمان درست می توانیم دسترسی ساده تری داشته باشیم.

به گزارش پارسینه پلاس به نقل از داجان، یکی از مهمترین نقاط آشپزخانه کشوها هستند که وسایل خرد و ریز زیادی در آن ها قرار می گیرید و با یک برنامه ریزی و چیدمان درست می توانیم دسترسی ساده تری داشته باشیم.

مرتب کردن کشو آشپزخانه

کشوهای آشپزخانه را می‌توان به‌ گونه‌ای طراحی کرد که بسیار عمیق باشند و بنابراین می‌توانند بسیاری از شلوغی‌ها را پنهان کنند، اما این لزوماً آنها را کاربرپسندتر نمی‌کند. اگر ماهیتابه نچسب شما همیشه زیر پنج قابلمه دیگر با اشکال و اندازه های مختلف مخفی می شود، هر بار که نیاز به استفاده از آن داشته باشید،درآوردن آن خسته کننده خواهد بود. به اقلام مهم فضای خود را بدهید تا به سادگی به آن دسترسی داشته باشید.

توصیه می کنم ابزارهای پخت و پز را خیلی نزدیک به اجاق گاز قرار دهید. این می تواند در کشویی باشد که درست در کنار اجاق گاز است. اگر راست دست هستید، آنها را در کشوی سمت راست و اگر چپ دست هستید، در کشوی سمت چپ قرار دهید.

راه‌ های مرتب سازی عملی زیادی برای کشوها وجود دارد، بنابراین اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ای منظم داشته باشید، فکر کردن به آنچه که ذخیره می‌کنید، گام مهمی است. سازماندهی کشوها را با بیرون آوردن همه چیز و قرار دادن آن روی میز آشپزخانه شروع کنید به این ترتیب می توانید دقیقاً آنچه را که دارید ببینید و شروع به کار کنید که کدام چیدمان ممکن است برای شما بهتر کار کند.

کشوها را تمیز کنید وسایلی را که سالی یک بار هم استفاده نمی شوند به خیریه ببخشید یا بفروشید تا افراد دیگری از آن ها استفاده کنند این گونه فضای بیشتری برای وسایل کاربردی خود دارید.

با توجه به نیاز خود وسایل را گروه بندی کنید قابلمه و تابه ها را در کشوهای نزدیک اجاق گاز بچینید و ظروف غذاخوری و قاشق و چنگال ها را در نزدیک محل غذاخوری می توانید قرار دهید ادویه ها را در کشوی نزدیک اجاق بگذارید تا دسترسی راحتتر و آسان تری داشته باشید.

کشوهای عمیق را به قابلمه ها و تابه ها اختصاص دهید. یک کشوی پهن و عمق دار به احتمال زیاد به شما این امکان را می‌دهد که قابلمه‌ها و ماهیتابه‌ها را به راحتی در دسترس قرار دهید، که بسیار آسان‌تر از جستجو در پشت کابینت است  به خصوص اگر هر روز از آن‌ها استفاده می‌کنید.

ظروف غذاخوری را با توجه به وزن و مقدار استفاده می توانید تقسیم بندی و چیدمان کنید ظروف چینی را هیچ گاه کابینت های بالایی قرار ندهید اگر کشو کافی دارید می توانید قسمتی را به ظروف اختصاص بدهید.

کشوهای آشپزخانه می توانند مکانی عالی برای سازماندهی ادویه جات باشند. گیاهان و ادویه ها یکی از پیچیده ترین مواردی هستند که باید در آشپزخانه مرتب نگه داشت. یک کشوی سفارشی به شما این امکان را می‌دهد که شیشه‌ها را با برچسب‌های آن‌ها به راحتی در یک نگاه بچینید، بنابراین می‌توانید به وضوح آنچه دارید ببینید. این نه تنها هنگام پخت و پز کارآمدتر است، بلکه نگهداری آنها در یک کشوی خنک و تاریک می‌تواند عمر و طعم ادویه‌های شما را افزایش دهد.

چیدمان اقلام به ترتیب ارتفاع به شما این امکان را می‌دهد تا آنچه را که دارید واضح‌تر ببینید، و کمک می‌کند برداشتن آن، از ضربه زدن به چیزهای دیگر جلوگیری کنید.

قرار دادن ظروف در حالت عمودی یک راه حل عملی برای یافتن سریع و آسان چیزهایی است که نیاز دارید، به همین دلیل است که آنها اغلب در ظرف ها روی میز قرار می گیرند یک راه حل جایگزین، استفاده از یک کشوی عمیق و باریک (در حالت ایده آل در نزدیکی بالای اجاق گاز) با قرار دادن ظروف در داخل آن است. علاوه بر کارد و چنگال، آنها برای نگهداری اقلام بلندتری که ممکن است به صورت افقی جا نشوند مفید هستند مثل وردنه‌ها، قاشق‌های چوبی، همزن و غیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا