مشهورترین پدر و پسرهای موسیقی ایران را بشناسید+تصاویر

در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک به معرفی مشهورترین و ماندگارترین پدر و پسرهای موسیقی ایران خواهیم پرداخت.

در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک به معرفی مشهورترین و ماندگارترین پدر و پسرهای موسیقی ایران خواهیم پرداخت.

مشهورترین پدر و پسرهای موسیقی ایران

موسیقی یکی از جذاب ترین هنرهایی است که در دنیا طرفداران زیادی دارد و مانند بسیاری از حرفه های دیگر میتواند در خانواده موروثی شود.

پدر و پسرهای موسیقی

هنرمندان زیادی در عرصه موسیقی حضور داشته اند که فرزندانشان هم راه آنها را در این عرصه ادامه داده و ماندگار شده اند. در میان هنرمندان موسیقی ایران چند تن از پسران راه پدر را ادامه داده و به شهرت فراوانی دست یافته اند.

پدر و پسرهای موسیقی ایران که ماندگار شدند

از میان هنرمندان ایرانی که در دنیای موسیقی سرشناس هستند برخی مانند زنده یاد محمدرضا شجریان و پسرش همایون، حسین خواجه امیری و پسرش احسان، شهرام ناظری و پسرش حافظ، کیخسرو پورناظری و پسرش سهراب، محمود جهان و پسرش امید از بقیه مشهورترند که ما در ادامه به معرفی بیشتر آنها خواهیم پرداخت.

محمدرضا شجریان و پسرش همایون

محمدرضا شجریان از چهره های نامدار عرصه موسیقی است که در اولین روز از مهرماه سال ۱۳۱۹ متولد شد و ۱۷ مهرماه ۱۳۹۹ درگذشت. این هنرمند کشورمان خواننده و موسیقی دان سبک سنتی بود و به دلیل استعداد ویژه و صدای خوش در کودکی و جوانی قاری قرآن بود و بعد از حضور در دانشسرای عالی و در طول سالهای تدریسش در آموزش و پرورش با موسیقی آشنا شد و کم کم فعالیت های او در این عرصه جدی تر شد و به یکی از مشهورترین خواننده های دنیای موسیقی تبدیل گردید و عنوان خسرو آواز ایران را به او نسبت داده اند.

همایون پسر ارشد محمدرضا شجریان است که راه پدر را در عرصه موسیقی ادامه داد و یکی از خواننده های محبوب موسیقی سنتی ایران زمین است. این خواننده جوان کشورمان به دلیل زندگی در خانواده ای هنرمند از دوران کودکی موسیقی را نزد پدر فراگرفت و بعد از آموزش سازهای موسیقی از سال ۷۰ در کنار پدر در کنسرت ها حضور داشت و اینگونه بود که راه پدر را در دنیای موسیقی ماندگار کرد.

حسین خواجه امیری و پسرش احسان

حسین خواجه امیری مشهور به ایرج یکی دیگر از خواننده های موسیقی اصیل ایرانی است که در میان طرفدارانش به پهلوان آواز مشهور است. این هنرمند کشورمان در خانواده ای اهل موسیقی متولد شد و پدربزگش از خوانندگان زمان ناصرالدین شاه بود و همین موضوع سبب شد تا فعالیت در حوزه موسیقی را از دوران جوانی آغاز کند و با آموزش تکنیک های مختلف موسیقی نزد اساتید به نام حضور جدی او در این عرصه از حدود دهه ۳۰ آغاز شد.

احسان خواجه امیری تنها پسر حسین خواجه امیری است که راه پدر را در دنیای موسیقی ادامه داد.  از ۵ سالگی آموزش موسیقی را نزد پدر آغاز کرد و در ۱۲ سالگی برای یک برنامه تلویزیونی آهنگسازی کرد. ۱۹ سال بیشتر نداشت که تیتراژ سریال تلویزیونی غریبانه را خواند و امروز یکی از چهره های مشهور دنیای موسیقی است.

احسان خواجه امیری و پدرش

کیخسرو پورناظری و پسرانش سهراب و تهمورس

کیخسرو پورناظری یکی از مشهورترین نوازنده های کشورمان است که آموزش ساز را از دوران کودکی آغاز کرد. در سال ۵۹ گروه تنبور شمس را بنیان گذاری کرد و در سالهای بعد تحولی در این گروه به همراه فرزندانش سهراب و تهمورس ایجاد کرد.

سهراب یکی از پسران کیخسرو ناظری است که راه پدر را در عرصه موسیقی ادامه داد. از آهنگسازان و نوازندگان سرشناس موسیقی سنتی است که با خواننده های مشهور همکاری داشته است.

بیشترین همکاری سهراب پورناظری در طول سالهای فعالیتش با همایون شجریان و علیرضا قربانی بوده است.

سهراب پورناظری و پدرش

تهمورس پورناظری هم یکی دیگر از پسران کیخسرو پورناظری است که در عرصه موسیقی فعالیت میکند. در مقام آهنگساز و تنظیم کننده با محمدرضا شجریان، سهراب پورناظری و همایون شجریان همکاری داشته است.

سهراب پورناظری و برادرش

محمود جهان و پسرش امید

محمود پولاری مشهور به محمود جهان از خواننده های موسیقی محلی و بندری کشورمان است. او در خانواده ای هنرمند متولد شد و از حدود سال ۶۶ تا آخرین روزهای عمرش(درگذشته ۸ مرداد ۹۶) در دنیای موسیقی فعالیت داشت و آلبوم های زیادی را روانه بازار موسیقی کرد.

امید پسر محمود جهان هم یکی دیگر از هنرمندانی است که راه پدر را در عرصه موسیقی ادامه داد. او از خواننده های موسیقی پاپ و موسیقی محلی است.

محمود جهان و پسرش

حسن کامکار و پسرانش

حسن کامکار موسیقی دان و نوازنده کردتبار کشورمان است که به دلیل علاقه ای که به موسیقی داشت. از دوران کودکی و نوجوانی به آموزش ساز پرداخت و به یکی از چهره های سرشناس عرصه نوازندگی تبدیل شد و گروه موسیقی کامکارها را بنیانگذاری کرد.

هوشنگ، بیژن، پشنگ، ارسلان، قشنگ، اردوان، اردشیر و ارژنگ پسران حسن کامکار هستند. آنها در گروه موسیقی کامکارها فعالیت میکنند و این گروه بزرگترین گروه موسیقی خانوادگی است.

گروه موسیقی کامکارها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا