معبدی باستانی که بزرگترین قلعه چوبی جهان است+ تصاویر

پناهگاه حقیقت به عنوان یکی از نمادین‌ترین مکان‌های دیدنی آسیا شناخته می شود.

به گزارش پارسینه پلاس، معبد باستانی حریم حقیقت یا Sanctuary of Truth ( پناهگاه حقیقت) یک ساختمان چوبی بزرگ است که توسط Lek Viriyaphan ساخته شده است.

window-view-at-the-sanctuary-of-truth-pattaya

این پناهگاه یکی از باشکوه ترین بناهای چوبی در تایلند است که براساس باورهای بودایی و هندو طراحی شده است. این تالار ۱۰۵ متری الهام بخش که تماماً از چوب ساج حکاکی شده، ساختاری بی نظیر دارد. این مکان ترکیبی از کاخ و معبد به نظر می رسد

از نظر معماری، پناهگاه حقیقت ترکیبی از بناهای اساطیر تایلندی، کامبوج و هند را به نمایش می گذارد.

beautiful-wooden-temple

این ساختمان با استفاده از تکنیک اتصال چوب بر اساس صنایع دستی قدیمی تایلند به جای استفاده از میخ ها ایجاد شده است.

southern-hall

معبد باستانی همچنین به عنوان بزرگترین قلعه چوبی در جهان شناخته می شود. حریم حقیقت این فرصت را می دهد که معنای زندگی را پیدا کنیم که «ما چه کسی هستیم، از کجا آمده ایم؟ چگونه زندگی کنیم،چگونه زندگی ادامه خواهد یافت؟ و هدف زندگی چیست»

sanctuary-of-truth-pattaya-sun-hall

پناهگاه حقیقت بر اساس نبوغ باستانی ساخته شده تا در برابر باد و آفتاب در ساحل دریا، مقاومت کند. هر قسمت از این جاذبه با کنده کاری های چوبی باشکوه تزئین شده است. حتی پیچ و مهره هایی که دیوار ، سقف، کف و مجسمه ها را نگه داشته اند، از چوب ساخته شده اند.

4-face-brahma-face

هیچ نور مصنوعی در داخل سازه وجود ندارد، بنابراین تنها به نور طبیعی خورشید متکی است. اگر چه ساخت و ساز در سال ۱۹۸۱ آغاز شد، اما ساختمان هنوز تکمیل نشده است و قرار است تا سال ۲۰۲۵ تکمیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا