معجزه این نوشیدنی در چربی سوزی سریع

دانشمندان در تحقیقات خود دریافته‌اند که یک نوشیدنی گرم وجود دارد که می‌تواند چربی‌های شکمی خطرناکی را که در اطراف اندام‌های حیاتی بدن تجمع یافته است، بسوزاند.

به گزارش پارسینه پلاس، برخی خوراکی‌ها را هرگز موقع گرسنگی نباید مصرف کنید، چراکه به دستگاه گوارش و به‌ویژه معده‌تان صدمه می‌زند. از این خوراکی‌ها باید به موارد زیر اشاره کرد:

۱. مرکبات
مرکباتی چون پرتقال، لیمو و گریپ‌فروت چنانچه با معده خالی مصرف شوند رفلاکس اسید معده به وجود می‌آورند. این میوه‌ها حاوی اسید بالایی هستند که به دستگاه گوارش صدمه می‌زنند.

۲. غذاهای تند
از آنجایی‌که آستر معده هیچ مانع محافظتی ندارد، مصرف غذاهای تند با معده خالی، موجب تحریک‌پذیری دستگاه گوارش و ابتلا به سوزش معده، سوء‌هاضمه و حتی زخم معده می‌شود.

۳. نوشیدنی‌های گازدار
نوشیدنی‌های گازدار وقتی با معده خالی مصرف شوند، درون معده تولید حباب‌های گاز کرده و موجب نفخ می‌شوند.

۴. قهوه
با وجود اینکه نوشیدن قهوه در صبح‌ها انرژی‌بخش است، مصرف این نوشیدنی با معده خالی تبعاتی دارد. قهوه موجب تولید اسیدهیدروکلریک در معده می‌شود که در نهایت آستر روده را تحریک کرده و به آن صدمه می‌زند.

۵. خوراکی‌های پرشکر
دونات و شیرینی‌های مختلف بدترین خوراکی هنگام خالی بودن معده هستند. این خوراکی‌ها، سطح قند خون را افزایش داده و به‌مرور زمان موجب مقاومت انسولینی در بدن می‌شوند. برای تنظیم قند خون‌تان بهتر است، خوراکی‌های فیبر و پروتئین‌دار مصرف کنید.

۶. موز
موز، خوراکی بسیار سالمی برای زمانی است که معده‌تان خالی نیست. اما مصرف آن با معده خالی موجب انقباضات در معده و دل‌درد می‌شود. درضمن موز سرشار از پتاسیم است که روده را تحریک به تولید اسید بیشتر می‌کند و افزایش اسیدیته دستگاه گوارش به آستر معده صدمه می‌زند.

معده خالی‌تان را از این خوراکی‌ها محفوظ نگهدارید تا دستگاه گوارش‌تان سالم بماند و در نهایت ویتامین و مواد مغذی مورد نیاز بدن‌تان بهتر جذب خواهند شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا