معجزه روغن دنبه برای پوست انسان

روغن دنبه یک چربی سالم حیوانی سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده است و میتوانید به عنوان مرطوب کننده طبیعی پوست از آن استفاده کنید.

به گزارش پارسینه پلاس: روغن دنبه سرشار از انواع ویتامین ها از جمله ویتامین آ، ویتامین دی، ویتامین ای و ویتامین کا است که باعث می شوند با اثر مخرب رادیکالهای ازاد مقابله کرده و مانع از بروز چین و چروک های سطحی در پوست شود.

این روغن ، چربی حیوانی است که حاوی آنتی اکسیدان ها و اسیدهای چرب ضروری برای پوست است و به راحتی جذب شده باعث نرمی، صافی و روشن شدن رنگ پوست می شود. در این مطلب شما را با خواص روغن دنبه برای پوست آشنا می کنیم.

این روغن یک چربی سالم حیوانی سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده است و میتوانید به عنوان مرطوب کننده طبیعی پوست از آن استفاده کنید. این روغن طبیعی سرشار از مواد مغذی، اسیدهای چرب ضروری و آنتی اکسیدان است که میتواند فواید زیادی برای پوست داشته باشد. استفاده از روغن دنبه میتواند پوست لک دار و زبر و خشن را تبدیل به پوستی صاف و ابریشمی نماید و تیرگی های پوست را از بین ببرد.

درگذشته از این روغن به عنوان مرطوب کننده و آبرسان قوی استفاده می شده است و برای افرادی که خشکی پوست شدید دارند یا پوستشان دچار آفتاب سوختگی شده است بسیار مفید است.

چربی و پروتئین اساسی ترین سازنده غشاهای سلولی بدن از جمله پوست هستند و برای تامین انرژی و جذب مواد معدنی و ویتامین ها ضروری می باشند.

از آن در تولید محصولات آرایشی بهداشتی از جمله صابون، کرم های اصلاح یا افترشیو، بالم لب، لوسیون ها و غیره استفاده می شود.

مهم ترین فواید استفاده از روغن دنبه برای پوست عبارتند از :

روغن دنبه حاوی لیپید یا چربی طبیعی است که میتواند به تامین رطوبت زیاد برای پوست خشک موثر عمل کند. لیپید ها یکی از اجزای اصلی سازنده غشای سلولی بدن هستند و مسئول رطوبت رسانی به داخل و خارج بافت های سلولی پوست محسوب می شوند.

لیپیدها میتوانند یک سد محافظ و غیر قابل نفوذ روی پوست ایجاد کنند و از بروز عفونت پیشگیری کرده و انعطاف پذیری ساختار سلولی پوست را حفظ نمایند. روغن دنبه به راحتی جذب پوست می شود و بدون مسدود کردن منافذ پوستی از خشکی پوست جلوگیری میکند.

ماساژ روغن دنبه روی پوست، احساس چربی ایجاد نمی کند، بنابراین نه تنها برای درمان خشکی پوست مفید است، افرادی که پوست چرب دارند هم می توانند از مزایای آن استفاده کنند. از آنجا که روغن دنبه ماندگاری بالایی روی پوست دارد، استفاده از آن روزانه یک بار کافی است و حتی در روزهای سرد و خشک زمستان میتواند با حفظ رطوبت پوست از آن محافظت کند.

[مزایای روغن دنبه برای پوست، مصارف روغن دنبه برای زیبایی، پیشگیری از خشکی پوست یا روغن دنبه]

روغن دنبه سرشار از انواع ویتامین ها از جمله ویتامین آ، ویتامین دی، ویتامین ای و ویتامین کا است که باعث می شوند با اثر مخرب رادیکالهای ازاد مقابله کرده و مانع از بروز چین و چروک های سطحی در پوست شود.

ویتامین ای روغن دنبه دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی است که از پوست در مقابل اشعه ماورا بنفش محافظت میکند، آسیب هایی که از قبل ایجاد شده اند را کاهش میدهد و از تجزیه کلاژن پوست جلوگیری میکند بنابراین تاثیر جوانسازی روی پوست دارد.

با استفاده منظم از روغن دنبه، پوستتان نرم تر و درخشان تر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا