معرفی انواع سبک های طراحی کابینت آشپزخانه

در ادامه این مقاله قصد داریم با معرفی و بررسی دو سبک طراحی محبوب کابینت آشپزخانه اطلاعات شما را در این زمینه گسترده تر نماییم.

به گزارش پارسینه پلاس، چیدمان درست آشپزخانه مهمترین عامل در حصول اطمینان از ایجاد فضای کاربردی است. چه آشپزخانه شما کوچک و تنگ باشد یا بزرگ و وسیع، با یک چیدمان یا طراحی کابینت آشپزخانه هوشمندانه میتوان از تمامی المان ها بیشترین استفاده را کرد. طراحی نقشه و استفاده از طرحی متناسب با فضای آشپزخانه یکی از مهمترین موارد قبل از پیاده سازی کابینت ها و سایر المان ها است.

معرفی انواع سبک های محبوب در طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک بهترین انتخاب برای داشتن آشپزخانه ای لوکس و به روز می باشد.  ترکیب خطوط کلاسیک با اشاره به مدرنیته، سبک نئوکلاسیک مسحور کننده ای را ایجاد می کند. بنابراین کابینت آشپزخانه با معماری نئوکلاسیک همیشه جذابیت بصری زیادی دارد.

 

انواع سبک های طراحی کابینت آشپزخانه,سبک های طراحی آشپزخانه,معرفی سبک های کابینت آشپزخانه

انواع کابینت های نئو کلاسیک

ویژگی های کابینت نئو کلاسیک

متفاوت از کابینت آشپزخانه معمولی، کابینت نئوکلاسیک با چوب طبیعی ساخته می شود. کابینت نئو کلاسیک در محیط مرطوب و گرم مانند آشپزخانه طرحی کاملاً محکم، انعطاف پذیر و پایدار است.  پس از مدتی استفاده نگران ترک خوردن یا ور آمدن رویه کابینت نخواهید بود زیرا چوب طبیعی هرچه بیشتر از آن استفاده کنید زیباتر می شود.

پالت رنگی متنوع کابینت های آشپزخانه نئوکلاسیک، وقتی برای مدت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند، زیباتر می شود.

در کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک خطوط منظم با خطوط چوبی طبیعی ظرافت و اشرافیت بی نظیری را به نمایش می گذارد.  به ویژه طرح آن منحصر به فرد خواهد بود زیرا دانه های چوب طبیعی دارای رنگ و بافت متفاوت می باشد.

کابینت آشپزخانه ممبران

کابینت ممبران نوعی روکش است که با فشار دادن غشاهای PVC بر روی یک سطح MDF خام یک طرفه به دست می آید. روکش PVC  می تواند بر روی مغزی ها با جنس های مختلف پیاده سازی شود.

کابینت ممبران اغلب در زمینه های معماری و دکوراسیون، به ویژه در کابینت آشپزخانه، حمام و میز تلویزیون استفاده می شود.  اخیراً، استفاده از آن در کمد دیواری  و روکش کشوها نیز رایج شده است.

 

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک,ویژگی های کابینت نئو کلاسیک,کابینت آشپزخانه ممبران

مدل کابینت ممبران

ویژگی های کابینت ممبران

یکی از مهمترین ویژگی های کابینت ممبران این است که پس از پردازش ظاهر سه بعدی پیدا می کنند. این ویژگی، ظاهری تزئینی و شیک را در فضای استفاده شده رقم می زند.  تمیز کردن کابینت های ممبران بسیار آسان است. فاقد باکتری و مواد مضر است.  ممبران یک انتخاب ایده آل برای استفاده در خانه و محل کار است زیرا دوام و استحکام بالایی دارد.

مزیت این روکش ها این است که به صورت تک بلوک طراحی شده اند و به صورت یک تکه فشرده شده اند. به همین دلیل، شکستن و ترک خوردن پیش نمی آید و سالها دوام می آورند.

یکی دیگر از مزایای تک قطعه بودن این است که هیچ نواری در لبه ها وجود ندارد، آنها از نظر رنگ و یکپارچگی الگو بسیار تمیز و زیبا بنظر می رسند. علاوه بر این، تورم ناشی از لایه برداری و رطوبت در لبه های درب وجود ندارد. به همین دلیل، درب های ممبران مورد علاقه کاربران در کابینت آشپزخانه و حمام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا