معرفی جاذبه‌های گردشگری چله گاه+تصاویر

چله گاه  یکی از مناطق گردشگری بسیار زیبا در شهرستان سپیدان است. این منطقه که پر از جنگل، درختان سرسبز، و طبیعت زیباست، امکان گردش و تفریح در طبیعت را فراهم می‌کند و از زیبایی‌های استان فارس به شمار می‌آید.

 به گزارش پارسینه پلاس، گردشگاه چله‌گاه یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان سپیدان استان فارس است که به دلیل طبیعت زیبا و سرسبز خود معروف است. این منطقه که در توابع شهرستان سپیدان واقع شده، با جنگل‌ها، درختان و گیاهان سرسبز خود طبیعتی زیبا و شاداب ایجاد کرده است.

 

زیبایی‌های جنگلی در چله گاه

زیبایی‌های جنگلی در چله گاه

 

روستای چله‌گاه بر سر راه آبشار مارگون واقع شده. این منطقه تفریحی تا سپیدان ۲۵ کیلومتر و تا اردکان پنج کیلومتر فاصله دارد و برای رفتن به آن باید از جاده قدیم یاسوج به سپیدان گذشت.

 

جاهای دیدنی چله گاه

جاهای دیدنی چله گاه

 

آب‌وهوایی که در سپیدان فارس می‌بینیم هیچ جای دیگر استان نمی‌توانیم پیدا کنیم. چله‌گاه هم خلاصه‌ای از همه زیبایی‌های طبیعت سپیدان است. درآنجا هم  آبشار دارد و هم غارچشمه و هم رودخانه.  در چله‌گاه را برای مسافران اقامتگاه‌ها و اردوگاهی است که در کنار همین طبیعت قرار دارد که می‌توانیم شب‌مان را لب رودخانه و نزدیک به آبشار بگذرانیم.

 

تفریح در چله گاه

تفریح در چله گاه

 

مسافران زیادی از کازرون، یاسوج و شیراز به آنجا می‌ روند. از کازرون تا چله‌گاه ۱۹۰ کیلومتر و حدود ۳ ساعت راه است. مسافت یاسوج تا این منطقه ۷۰ کیلومتر و از شیراز ۱۱۰ کیلومتر است. به همین خاطر بیشتر مسافران شب را در این منطقه کمپ می‌کنند.

 

پارکینگ، سرویس بهداشتی و امکانات رفاهی این کمپ اگرچه وضعیت عالی ندارند، اما حداقل نیازهای رفاهی را تامین می‌کنند.

 

شهرستان سپیدان به ویژگی‌های فرهنگی خود معروف است، و از جمله مهم‌ترین صنایع دستی در این منطقه گلیم بافی و جاجیم بافی می‌باشد. این محصولات توسط زنان و دختران محلی تولید می‌شوند.

 

 

زمان بازید چله گاه

زمان بازید چله گاه

 

بهترین زمان برای بازید از چله‌گاه

چله‌گاه دارای تابستان‌های خنک و بهارهای خوش‌آب و هوا است که گردشگران را در این فصول به خود جذب می‌کند. همچنین در فصل زمستان، این منطقه به یک مقصد برای علاقه‌مندان به ورزش‌های کوهستانی تبدیل می‌شود. این منطقه در فصل‌های بهار و تابستان بیشترین تعداد گردشگر را جذب می‌کند. در فصل زمستان نیز علاقه‌مندان به ورزش‌های کوهستانی به این منطقه سفر می‌کنند.

 

زیبایی‌های چله گاه

زیبایی‌های چله گاه

 

آدرس : روستای چله ‌گاه که از توابع شهرستان سپیدان است، بر سر راه مارگون واقع شده و تا سپیدان ۲۵ کیلومتر فاصله دارد.

 

مناطق دیدنی نزدیک چله گاه

مناطق دیدنی نزدیک چله گاه

جاذبه‌های نزدیک چله‌گاه

پولادکف: در محل چله‌گاه اتراق کردن، می‌توانید به پیست طبیعی سپیدان به نام پیست پولادکف که از اواخر آبان تا اواخر فروردین پوشیده از برف است، در فاصله ۲۵ دقیقه‌ای دست پیدا کنید. این پیست، دومین پیست بزرگ اسکی در ایران است و به عنوان یک مقصد برف‌بازی طبیعی و اقتصادی ساکنان کشورهای حاشیه خلیج فارس را به شیراز جذب می‌کند.

 

آبشار مارگون: از چله‌گاه به سمت مارگون، فاصله ۵۰ کیلومتر است. آبشار مارگون جایی است که از ارتفاع بالا و از چند نقطه مختلف به زمین سرازیر می‌شود. این آبشار به نام آبشار چشمه‌ای نیز شناخته می‌شود و بالای آن هیچ رودخانه‌ای وجود ندارد.

 

در مارگون همچنین می‌توان زیبایی‌های دیگری چون غارچشمه و رودخانه نیز شاهد بود. همچنین دمای آب آبشار در فصل‌های مختلف سال متغیر بوده و در فصل گرم حداکثر به ۱۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

 

منبع: بیتوته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا