مهران احمدی با نقشی متفاوت در فیلم آبی روشن

مهران احمدی امسال با فیلم «آبی روشن» ساخته بابک خواجه‌پاشا، در چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

به گزارش پارسینه پلاس، احمدی امسال با فیلم «آبی روشن» در چهل‌ودومین جشنواه فیلم فجر حضور دارد و باید دید بازی‌اش می‌تواند هیات داوران را قانع کند تا نام‌اش را در میان بازیگران نامزد شده برای دریافت سیمرغ ببینیم یا خیر.

حضور در جشنواره با فیلم «آبی روشن»

به گزارش فرارو، مهران احمدی سال گذشته با فیلم «غریب» در جشنواره حضور داشت و نقش متفاوتی از خود به نمایش گذاشت.

او در نقش کاک شوان چهره دیگری از خود ارائه کرد و شخصیتی را پیش روی مخاطبان گذاشت که ابهت خاصی داشت و تلاش می‌کرد عقیده‌اش را حفظ کند.

او همچنین در بخشی از فیلم بیشتر از قبل روی مواضع خود پافشاری می‌کند و به یک جنایت‌کار تبدیل می‌شود. احمدی برای نقش‌آفرینی در فیلم «غریب» نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

او امسال با فیلم «آبی روشن» ساخته بابک خواجه‌پاشا در چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر حضور دارد و به نظر می‌رسد باید منتظر نقش‌آفرینیِ جدیدی از این بازیگر باشیم.

این فیلم که درمورد داستان‌اش اطلاعاتی در دست نیست، دومین ساخته خواجه‌پاشا است که محصول مشترک سازمان هنری رسانه‌ای اوج و بنیاد سینمایی فارابی است.

از بیک تا بهبود

مهران احمدی یکی از بازیگران قدیمیِ سینما و تلویزیون است. او بازی در سریال‌های تلویزیونی را از اوایل دهه ۷۰ آغاز کرد و همچنین از سال ۸۵ و با فیلم «آدم» ساخته عبدالرضا کاهانی وارد سینما شد.

احمدی بعد از آن باز هم با کاهانی همکاری‌اش را ادامه داد و در فیلم‌های «بیست»، «آنجا» و «هیچ» مقابل دوربین این کارگردان قرار گرفت.
همچنین این بازیگر در یکی از مصاحبه‌هایش در واکنش به اینکه عده‌ای می‌گویند احمدی به واسطه کاهانی شناخته شده است، گفت: «من سال‌ها پیش در تئاتر با کاهانی کارم را شروع کردم. ایده اصلی فیلم‌های «هیچ» و «اسب حیوان نجیبی است» را من به کاهانی دادم و فیلم «بی‌خود و بی‌جهت» زندگی من است.»

او در فیلم «بیست» یکی از نقش‌های فرعی را برعهده داشت و پس از آن بازی‌اش در فیلم «هیچ» بیشتر به چشم آمد. شخصیت بیک یکی از نقش‌های مهم در کارنامه احمدی محسوب می‌شود، شخصیتی که همه از او حساب می‌برند، اما به وقت‌اش هم تغییر رفتار می‌دهد تا به خواسته‌اش برسد.

یا در فیلم «آلزایمر» که از یک جایی به بعد از صحبت نکردن خواهرش عاصی شده بود و رفتارش مثل قبل نبود.
فیلم «نفس» یکی دیگر از نقش‌های مهم احمدی به حساب می‌آید، پدری مهربان و خانواده دوست که بعد از فوت همسرش ازدواج نکرده و پای بچه‌هایش مانده بود.

احمدی در فیلم «ابلق» هم در نقش مردی ظاهر شد که چندین سال از خودش بزرگ‌تر بود و زمانی که خانواده در یک بحران قرار گرفتند، سعی کرد با دلسوزی مانع از اتفاقات جبران‌ناپذیری شود.

همچنین از جمله نقش‌های متفاوت دیگری که احمدی در کارنامه‌اش دارد، می‌توان به سریال‌های «آوای باران» و «پایتخت» اشاره کرد.
او در مجموعه «آوای باران» در نقش شکیب، شخصیتی منفی از خود به نمایش گذاشت که از کودکان کار برای برای دست‌یابی به پول استفاده می‌کرد و در «پایتخت» با لهجه مازندرانی صحبت می‌کرد و ایفای شخصیت بهبود را برعهده داشت.

بهبود معمولا یادآور شخصیت‌های بی‌دست و پا برای مخاطبان بود، اما در مواقعی که لازم بود، رِندی‌های خاص خودش را داشت.

شخصیت‌های شکیب و بهبود از آن نقش‌هایی هستند که مخاطبان تلویزیونی احمدی را با آن‌ها به خوبی به یاد می‌آورند. البته احمدی در یکی از مصاحبه‌هایش به این نکته اشاره کرده که وقتی بعد از فصل‌های دوم و سوم «پایتخت» دیگر در این مجموعه حضور نداشت، نباید در فصل ششم دوباره مقابل دوربین قرار می‌گرفت و این حضور دوباره را اصرار‌های محسن تنابنده اعلام کرده است.

منبع: فرارو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا