مهمون سرزده اومد، سریع این غذارو درست کن!

تهیه کردن این خوراک نیم ساعت وقت شما را خواهد گرفت. اما طعم لذیذ آن همیشه در ذهن شما و مهمان‌هایتان خواهد ماند!

«گشنمه و حال آشپزی ندارم!» زمان‌هایی در زندگی پیش می‌آید که حوصله‌ی آشپزی‌کردن ندارید، یا یک‌دفعه مهمان سرزده می‌آید و آن لحظه دچار گیجی مفرطی می‌شوید که نمی‌دانید چه کنید! اگر هر دو حالت با هم برایتان اتفاق بیفتد که دیگر هیچی نمی‌گویم!

به گزارش برترین‌ها، این غذا را به لیست دستور‌های فوری اضافه کنید و مطمئن باشید وقت‌هایی به کارتان می‌آید که احساس می‌کنید هیچ پناهی ندارید!

چه چیز‌هایی لازم دارید؟

مرغ (فیله باشد یا ران اهمیتی ندارد، چون قرار نیست انتخابی وسط باشد! وقت تنگ است!) برش‌های نگینی بزنید و کناربگذارید.

قارچ (یک بسته‌ی کوچک کافی است)

کنسرو سبزیجات (کنسرو سبزیجات منظور نخود فرنگی و ذرت و هویج دارد، به سوپرمارکت نزدیک‌تان تلفن بزنید سریع در اختیارتان قرار می‌گیرد و اگر هم این مواد را جداجدا دارید که نور علی نور، فقط نخود سبز باید حتما پخته باشد)

سس مایونز در حد دو سه قاشق غذاخوری داشته باشید نیاز این غذا رفع می‌شود.

آب لیمو اگر لیموی تازه داشته باشد که چه بهتر.

پیاز هم که خدا را شکر در هر خانه‌ای موجود است!

چطوری مرغ مکزیکی درست کنیم؟

پیاز‌ها را بنابه سلیقه‌ی خودتان نگینی یا خلالی یا رنده کنید و تفت بدهید. مرغ‌ها را اضافه کرده و تا تغییر رنگشان با شعله‌ی متوسط سرخ کنید. کمی زردچوبه و نمک بزنید. اگر فقط از فیله استفاده می‌کنید این مرحله زودتر تمام می‌شود، اما اگر ران مرغ دارید نیاز است که زمان بیشتری به پخت گوشت مرغ بدهید.

بعد از پختن مرغ‌ها قارچ‌ها را اضافه کنید و تفت بدهید. آب قارچ که کشیده شد به سراغ کنسرو سبزیجات بروید. آن‌ها را هم روی مواد بریزید و هم بزنید. بگذارید چند دقیقه‌ای با هم معاشرت کنند تا طعم‌ها به خورد هم بروند.

سس مایونز را توی قابلمه ریخته و تمام مواد را به آن آغشته کنید. لازم نیست رنگش سفید سفید بشود همین که طعم سس بگیرد کافی است حتی می‌توانید در حد خیلی کمی سس خردل هم بزنید تا عطر بهتری بگیرد. لیمو را روی این غذا بچکانید و فلفل هم بزنید و در ظرف را بگذارید. غذا‌های مکزیکی به تند بودن مشهور هستند، اما این قسمت قضیه به شما بستگی دارد، اگر تمایل نداشتید فلفل را کمی اضافه کنید. دیگر کار خاصی ندارید. غذای شما حاضر است. این خوراک با نان سرو می‌شود. نان باگت اگر موجود باشد قطعا خوشمزه‌تر می‌شود.

اگر دوست داشتید کمی سیب زمینی خلالی ریز هم سرخ کنید و اطراف غذا بگذارید. چه کسی می‌تواند بگوید قیافه‌ی سیب‌زمینی سرخ‌کرده اشتهایش را تحریک نمی‌کند؟!

تهیه کردن این خوراک نیم ساعت وقت شما را خواهد گرفت. اما طعم لذیذ آن همیشه در ذهن شما و مهمان‌هایتان خواهد ماند! شک نکنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا