موضوع صحبت با مادر شوهر، وقتی حرفی باهاش نداری!

اغلب خانم‌ها دوست دارند هم‌صحبت خوبی برای مادر شوهرشان باشند. داشتن موضوع خوب برای صحبت کردن با مادرشوهر، گفت و گو را راحت تر و خودمانی تر خواهد کرد.

به گزارش سبک ایده آل به نقل  از نمناک؛ ازدواج تنها پیوند دو فرد نیست بلکه در ازدواج موفق زوجین باید با خانواده همسرشان برخورد مناسبی داشته باشند. از گذشته تا کنون همیشه روابط بین عروس و مادرشوهر روابط پیچیده ای بوده است. اگر می خواهید با مادرشوهر خود رابطه دوستانه ای داشته باشید، نه تنها باید احترام، تحسین و محبت فزاینده را فراموش نکنید، بلکه لازم است با مادر همسرتان در مورد موضوعات مختلف گفتگو نمایید و از نظرات او باخبر شوید. اگر جزو آن دسته از عروس خانم هایی هستید که دلتان می خواهد با مادر همسرتان صحبت کنید اما نمی دانید چه موضوعی را برای گفتگو انتخاب نمایید، این بخش از خانواده پلاس نمناک کمکتان می کند.

صحبت با مادرشوهر

سلامتی بچه ها

هر چیزی که با سلامتی نوه ها مرتبط باشد موضوع اصلی گفتگو با مادرشوهرها محسوب می شود.چه در مورد سلامتی فعلی آنها باشد یا یک فکر نگران کننده، مادرشوهر مایل است در مورد آن صحبت کند و افکار خود را ارائه دهد.

موضوعاتی از این دست باعث می شود مادرشوهرها احساس کنند مفید هستند زیرا توصیه ها و نکات خود را به اشتراک می گذارند.

مادرشوهر و عروس

موفقیت شغلی همسر

لذت بردن از موفقیت همسر در کار یا زندگی چیز خوبی است به خصوص زمانی که مقابل مادرشوهرتان باشد زیرا یک رابطه محبت آمیز و حمایتگر ایجاد می کند.هر مادر شوهری خوشحال خواهد شد که بداند عروسش از پسرش حمایت می کند و از موفقیت فرزندانش هیجان زده می شود.

نمرات فرزند در یک درس خاص

یکی از بهترین گزینه ها نوه ها هستند که می توانید با مادرشوهر در رابطه با آنها صحبت کنید حتی کسل کننده ترین مکالمه را می توان با صحبت در مورد نوه ها و نحوه عملکرد آنها در مدرسه بهبود بخشید. اگر در مورد موضوعاتی که بچه ها در مدرسه در آن برتری دارند بحث کنید گفت و گو بهتر پیش می رود.

مهارت های فرزندپروری

صحبت کردن در مورد ویژگی های مثبت همسر همیشه ایده خوبی است به خصوص در مقابل مادرش. گفت و گو در این مورد باید طولانی و هیجان انگیز باشد همچنین می توانید به جای خودتان در مورد ویژگی ها مثبت دیگران صحبت کنید و این نشانه آشکاری از فروتنی است که مادرشوهرها از آن قدردانی می کنند.

چگونگی رفتار با پدرشوهر در سنین جوانی

این موضوع خوبی برای گفتگو است زیرا مادرشوهر در مرکز گفتگو قرار می گیرد. او می تواند روی صحنه برود و درباره خاطراتش صحبت کند و نکاتی را به شما بگوید و در مورد اینکه او و همسالانش به کجا رسیده اند، صحبت کند.

شما می توانید انتظار یک گفتگوی موفق با مادرشوهر خود را داشته باشید زیرا این موضوع به او اجازه می دهد که منبع توجه و حکمت در مورد فرزندپروری باشد. برخی نکات گفتگو سبب می شود که شما به والدین بهتر و عاقل‌تری تبدیل شوید.

صحبت با مادرشوهر

صحبت در مورد رژیم غذایی

بحث در مورد غذا که مادرشوهر و نظرات او را نیز درگیر کند، مطمئناً موفق خواهد بود. این موضوع بحث خوب است زیرا به مادرشوهر اجازه می دهد تا ایده ها و نظرات خود را در مورد رژیم های غذایی بدون هیچ محدودیتی بیان کند همچنین اگر به دنبال این هستید که تمرکز مکالمه را از فرزندان یا خانواده خود به چیز دیگری تغییر دهید، جایگزین خوبی است.

در مورد دستور العمل های سالم

اگر مادرشوهر شما مانند خیلی ها اهل غذا خوردن است از بحث در مورد دستور العمل های سالم استقبال می کند همچنین این فرصت را به او می‌دهید تا توصیه‌ها و نکاتی را به شما ارائه دهد چیزی که همه مادرشوهرها می‌خواهند با عروسشان در میان بگذارند زیرا هدف آنها این است که همیشه مفید باشند.

جدیدترین وسواس غذایی فرزندتان

صحبت در مورد آخرین وسواس های غذایی کودکان راه خوبی برای ایجاد گفتگو در مورد غذا است.اگر به دنبال این هستید که مکالمه را از خود یا همسرتان دور کنید این جایگزین خوبی است علاوه بر این، این همان موضوعی است که به مادرشوهر اجازه می دهد توصیه ها و نکات بیشتری را ارائه دهد که می تواند برای شما یا همسرتان مفید باشد.

دستپخت خوب مادر شوهر

اگر مادر شوهرتان یکی از غذاها را خوب طبخ می کند، در این مورد با او صحبت کنید. اینگونه می توانید اساساً او را به گفتگوی طولانی دعوت نمایید چرا که او صحبت های زیادی در مورد دستور العمل های غذایش خواهد داشت.

صحبت درباره دستپخت

تلاش هایتان برای تغذیه بچه ها

هر زمان که چیز دیگری برای صحبت با مادرشوهر خود پیدا نکردید می توانید روی غذا و نوه ها حساب کنید. اگر همیشه می‌خواستید به‌عنوان یک پدر و مادر درگیر و آگاه به سراغ مادرشوهرتان بروید، این همان موضوعی است که باید در زمان حضور مادرشوهرتان مطرح کنید تا نکات مفیدی در مورد چگونگی دور کردن بچه ها از خوردن غذاهای ناسالم دریافت کنید.

در مورد حال و روز مادر شوهر

همیشه خوب است که در مورد حال و روز مادر شوهر بپرسید.می توانید در مورد سلامتی، خانه و زندگی او سوال کنید. این ساده ترین راه برای شروع گفتگو با او است.عروس یا داماد دلسوز جایگاه ویژه ایی درخانه دارند مهمتر از همه او می تواند در مورد خودش صحبت کند و اکثر افراد از انجام این کار بدشان نمی آید.

اشتیاق، پروژه ها یا سرگرمی های فعلی او

اگر از سرگرمی ها یا پروژه های شخصی مادرشوهر خود اطلاع دارید، موضوع خوبی برای گفتگو است. صحبت کردن در این مورد امتیازاتی را به شما می دهد که در مورد علایق او بدانید همچنین تمرکز را از شما، همسرتان و فرزندانتان دور می کند علاوه بر این، افراد مسن دوست دارند در مورد علایق، پروژه ها و سرگرمی های خود با شنوندگان علاقه مند صحبت کنند.

خبرهای اخیر

هیچ راهی بهتر از گفتگو در مورد اخبار برای شروع یک مکالمه طولانی وجود ندارد. با مادرشوهرتان، می توانید در مورد یک خبر اخیر که در منطقه یا نزدیک محل سکونت اتفاق افتاده است، صحبت کنید.

این موضوع خوبی است زیرا داستان های خبری می توانند بحث های جالبی را آغاز کنند و تقریباً به طور خودکار اتفاق می افتد همچنین اگر بخواهید مکالمه را از خود یا همسرتان دور کنید عالی است.

صحبت کردن

تعطیلات خانوادگی با بچه ها

افراد مسن تر همیشه می خواهند نظرشان شنیده شود البته فقط به این دلیل که آنها را عاقل یا آگاه می دانند.نظرخواهی از مادرشوهرتان در مورد بهترین مکان برای تعطیلات خانوادگی ممکن است انتخاب‌هایی را که خانواده خودتان در نظر گرفته اند یا از آن استفاده می‌کنند به همراه نداشته باشد علاوه بر این، تعطیلات خانوادگی یک موضوع با حساسیت پایین است که می توانید در هر زمان از آن استفاده کنید.

تغییرات آب و هوا، سیاست، و دیگر موضوعات جدی

بسیاری از افراد تصور می کنند که مادرشوهرها افراد خسته کننده ای هستند که فقط به خانه داری و فرزندپروری علاقه دارند اما اینگونه نیست، رویدادها و مسائل جاری موضوعات خوبی برای گفتگو هستند زیرا بسیاری از مادرشوهرها دوست دارند جدی گرفته شوند.طرح بحث در مورد مسائل به موقع مانند تغییرات آب و هوا و دیگر موضوعات جدی می تواند موضوع گفت و گوی خوبی بین شما و مادر همسرتان باشد.

کودکی همسر

والدین دوست دارند داستان هایی را درباره کودکی فرزندانشان به اشتراک بگذارند. از مادر همسرتان بخواهید که برخی از آن حکایت های خنده دار را که ممکن است همسرتان حتی به یاد نداشته باشد را برای شما بگوید. نگاهی به تاریخچه خانوادگی آن‌ها بیاندازید شاید داستان‌های خوبی را به همراه داشته باشد.

دوران کودکی مادرهمسرتان

شکاف های نسلی نباید بین شما فاصله بیاندازند، از پدر و مادر خود بخواهید داستان های دوران کودکی خود را به اشتراک بگذارند، مثلا به آنها بگویید در مورد خاطرات کودکی و نحوه متفاوت بودن چیزها یا حتی اسباب بازی مورد علاقه آنها صحبت کنند.

گفتگو با مادر شوهر

داستان عشق مادر شوهر

شما به عنوان زوجی که به تازگی ازدواج کرده اید حتما دوست دارید داستان های عشقی را در مورد پدر و مادر خود و همسرتان بشنوید همچنین مادرشوهر دوست دارد که یادی از نحوه آشنایی خود، نامزدی و خاطرات مورد علاقه خود کند پس در این مورد می توانید با او گفتگو کنید.

آداب و رسوم خانواده

یک راه عالی برای دانستن آداب و رسوم و سنت های خانواده همسرتان،صحبت در مورد آن است. این می تواند شامل هر چیزی باشد از گذراندن تعطیلات آخر هفته و غذاهایی که سرو می کنند گرفته تا روش هایی که مراسمات و جشن های مختلف مانند تولد و… را برگزار می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا