میلیاردر ایرانی که روزنامه فروش بود/راز ثروت سازنده هتل داریوش!

حسین ثابت بکتاش میلیاردر ایرانی سازنده ی هتل داریوش، که از روزنامه فروشی شروع کرد و الان یکی از ثروتمندان ایرانی هست.

به گزارش سبک ایده آل، حسین ثابت بکتاش (زادهٔ خرداد ۱۳۱۳ در مشهد) کارآفرین ایرانی و سازنده و مالک پیشین هتل بزرگ داریوش است.ثابت در سال‌های قبل در جزایر قناری ۹ هتل داشته و در ایران نیز هتل بزرگ داریوش را به‌سبک تخت جمشید در کیش ساخته‌است.در اینجا کلیپی از مصاحبه او را میتوانید ببینید.

وی، علاوه بر این هتل، چهار هتل دیگر نیز در کیش داشت (هتل‌های هلیا، لاله، تماشا و پانیذ) که از سال ۱۳۸۸ طی دو سه مرحله فروخته شدند. شرکت تجارت بین‌المللی ثابت و مجموعهٔ پارک دلفین‌های کیش (دلفیناریوم و باغ پرندگان با مساحت بیش از ۶۵ هکتار) متعلق به او بود.

کلنگ سرمایه‌گذاری هتل کوروش که قرار بود با انرژی خورشیدی کار کند (به‌عنوان نخستین هتل سبز ایران) با ۵۰۰ اتاق نیز در جزیرهٔ کیش بر زمین زده شد، که ساخت آن در سال ۱۳۸۹ متوقف شد.

ایجاد کورس‌های اسب‌دوانی با تأسیس شرکت اسب ایران، که ناتمام ماند، از دیگر فعالیت‌های اوست. او همچنین ۲۵٪ سهام گروه هتل‌های لاله را در اختیار داشته‌است که در سال ۱۳۹۴ به مالک شرکت هواپیمایی زاگرس واگذار گردید. ثابت همچنین اقدام به خرید هتل‌های لالهٔ تهران، یزد و سرعین از شرکت توسعهٔ گردشگری ایران، متعلق به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کرده، ولی به‌دلیل عدم پرداخت به‌موقع اولین مرحلهٔ تعهداتش، شرکت توسعهٔ گردشگری ایران ضمانت‌نامهٔ پنج‌میلیاردتومانیِ او ضبط شد و مزایده خاتمه یافت.

اما مدیران ارشد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، که ۷۵٪ سهام هتل‌های مذکور را دارا هستند و مشتری دیگری ندارند، در تلاشند تا با ثابت مبایعه‌نامهٔ فروش گروه هتل‌های لاله را به امضا برسانند و نهایی کنند.وی هتل داریوش و دلفیناریوم را به مالک هواپیمایی زاگرس فروخته‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا