نارسایی جنسی با شروع سریع چیست؟

نارسایی جنسی با شروع سریع یکی از مشکلات جنسی پیچیده است که تأثیرات زیادی بر زندگی افراد می‌گذارد. ادامه مقاله را برای درک بهتر این مفهوم همراه ما باشید.

به گزارش پارسینه پلاس، نارسایی جنسیتی زمانی رخ می دهد که جنسیت بیولوژیکی یک فرد با هویت جنسیتی درک شده او مطابقت نداشته باشد. در دو دهه اخیر، افزایش قابل توجهی در نارسایی جنسیتی در نوجوانان مشاهده شده است.

افزایش نارسایی جنسی در نوجوانان می تواند به دلیل تشخیص بهتر باشد، اما برخی از محققان به سرایت اجتماعی مشکوک هستند. اگرچه نام های مختلفی به آن اشاره شده است، پدیده نارسایی جنسیتی بیش از یک قرن است که به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته است.

نارسایی جنسیتی زمانی رخ می دهد که جنسیت بیولوژیکی یک فرد با هویت جنسیتی درک شده او مطابقت نداشته باشد. اجماع علمی این است که این امر احتمالاً به دلیل ناهنجاری‌هایی در رشد جنین رخ می‌دهد که باعث می‌شود افراد ترجیحاتی را برای نقش‌های اجتماعی و هویت شخصی که بیشتر برای جنس مخالف است، تجربه کنند.

نارسایی جنسی با شروع سریع

علل ناتوانی جنسی

 

نارسایی جنسیتی با شروع زودرس و دیررس

به طور سنتی، دو شکل از نارسایی جنسیتی شناخته شده است. اولین مورد، نارسایی جنسی زودرس است که در اوایل کودکی ظاهر می شود. به عنوان مثال، یک پسر ممکن است شرکت دختران و فعالیت های بازی معمولی آن جنس را ترجیح دهد. به همین ترتیب، یک دختر ممکن است ترجیح دهد با پسرها معاشرت کند و کارهای پسرانه انجام دهد.

چنین کودکانی اغلب به عنوان “دختر” و “بچه پسر” مورد تمسخر قرار می گیرند و اغلب هویت تراجنسیتی خود را تا بزرگسالی حفظ می کنند. بسیاری از آن‌ها لباس‌های متقاطع می‌پوشند یا به دنبال جراحی تأیید جنسیت هستند و زندگی بزرگسالی خود را به عنوان اعضای جنس مخالف می‌گذرانند.

شکل دوم نارسایی جنسی به عنوان نارسایی جنسی دیررس شناخته می شود زیرا ابتدا در اوایل تا اواسط بزرگسالی ظاهر می شود. افرادی که نارسایی جنسی دیررس را تجربه می کنند تقریباً منحصراً مرد هستند. این ممکن است به سادگی شامل تجربه برانگیختگی جنسی از طریق لباس پوشیدن و عمل کردن به عنوان یک زن باشد، اما همچنین می تواند منجر به جراحی و زندگی به عنوان یک زن شود.

نارسایی جنسی با شروع سریع

همانطور که سوزانا دیاز و جی مایکل بیلی، محققین آمریکایی جنسیت در مقاله‌ای که اخیراً در آرشیو رفتار جنسی منتشر شده است، اشاره کردند، در دو دهه گذشته شاهد ظهور نوع سوم نارسایی جنسیتی بوده‌ایم. این نوع در نوجوانان رخ می دهد و کسانی که آن را تجربه می کنند اکثراً زن هستند. این نوجوانان قبل از بلوغ هیچ نشانه‌ای از نارسایی جنسیتی نداشتند، اما تغییر نسبتاً ناگهانی در هویت جنسیتی گزارش کردند، بنابراین این بیماری را نارسایی جنسیتی با شروع سریع نامیدند.

 

این واقعیت که اخیراً افزایش نارضایتی جنسی در نوجوانان، به ویژه زنان، وجود داشته است، بحث برانگیز است زیرا این موارد به وضوح مستند شده اند. با این حال، توضیح اینکه چه چیزی باعث نارسایی جنسیتی با شروع سریع می شود، موضوع بحث داغی است.

برخی از محققان معتقدند که هیچ افزایش واقعی در نارسایی جنسیتی در جوانان وجود نداشته است. در عوض، فقط این است که این بیماری در حال حاضر بهتر از گذشته تشخیص داده شده و مستند شده است. از طریق قیاس، آنها به “اپیدمی اوتیسم” فرضی اشاره کردند. در حالی که درست است که موارد ثبت شده اوتیسم به طور قابل توجهی در چند دهه گذشته افزایش یافته است، ما همچنین می دانیم که این اتفاق افتاده است زیرا پزشکان اکنون درک بهتری از ماهیت اوتیسم و نحوه تشخیص آن دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا