نکات مهم برای آرایش پوست جوش دار به روش صحیح

اگر پوست شما هم چرب و جوش دار است می‌توانید با کمک آرایش این جوش‌ها را محو کنید اما باید بدانید که آرایش صورت جوش دار دارای نکات ظریفی است که باید در هنگام آرایش کردن صورت رعایت شود.

جوش صورت یکی از عواملی است که به زیبایی پوست آسیب می‌زند. برای از بین بردن این جوش‌ها روش‌های درمانی متعددی وجود دارد که اگر درمان نشوند باید از لوازم آرایشی برای پوشاندن آنها کمک گرفت. اگر پوست شما هم چرب و جوش دار است می‌توانید با کمک آرایش این جوش‌ها را محو کنید اما باید بدانید که آرایش صورت جوش دار دارای نکات ظریفی است که باید در هنگام آرایش کردن صورت رعایت شود. همچنین اشتباهاتی در آرایش صورت وجود دارد که خود به تنهایی باعث جوش زدن خواهد شد، بنابراین بهتر است از این اشتباهات آرایشی پرهیز کنید تا پوست سالم‌تری داشته باشید. پس با ما در ادامه مقاله همراه شوید.

آماده سازی پوست چرب قبل از آرایش

شما زمانی دچار جوش‌های پوستی می‌شوید که آلودگی بر روی پوست شما نشسته باشد یا پوست چربی داشته باشید. در هر دوی این حالت پیش از آرایش کردن و به صورت متناوب و روزانه باید صورت خود را با مایع شستشوی مخصوص پوست چرب یا صابون مخصوص آن شستشو دهید. بعد از هر بار شستشوی پوست صورت می‌توانید از کرم فاقد چربی برای مناطقی که زود چرب می‌شوند استفاده کنید و آنها را بپوشانید. این مناطق شامل پیشانی، چانه و بینی می‌شود. استفاده از انواع تونرهای کنترل کننده چربی هم می‌تواند به کنترل میزان چربی موجود در پوست شما کمک کنند و از ایجاد جوش بر روی آن جلوگیری کند.

استفاده از ورق‌های چربی زدی پوست هم در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند. این ورق‌ها را می‌تواید از فروشگاه‌های لوازم آرایشی تهیه کنید و برای استفاده باید این ورق‌ها به آرامی بر روی پوست چرب قرار بگیرند.

زیر سازی صحیح قبل از آرایش پوست جوش دار

شما باید برای پوشاندن جوش‌ها زیرسازی خوبی داشته باشید. ابتدا از کرم مرطوب کننده استفاده کنید و تمام صورت را به آن آغشته کنید. سپس با استفاده از پرایمر مخصوص پوست چرب تمامی صورت را پوشش دهید. سپس باید لب‌ها را با بالم مرطوب کننده لب مرطوب کنید. برای زیر سازی بهتر از براش کمک بگیرید و کمی کانسیلر را به آرامی بر روی جوش‌ها بزنید. حالا با استفاده از کانسیلر می‌توانید نواحی تیره دوره چشم یا پیشانی و کنار بینی را پوشش دهید و بهتر است کانسیلر کمی روشن‌تر از رنگ پوست شما باشد.

کانسیلر
برای استفاده از کانسیلر در اطراف چشم و پیشانی و کنار بینی بهتر است از آن به صورت نقطه‌ای استفاده کنید. مارک کانسیلر هم بسیار اهمیت دارد. انواع مختلف کانسیلر برند میبلین یکی از مارک‌هایی است که کیفیت بالا و در عین حال قیمت مناسبی دارد. شما با خرید این محصول می‌توانید جای جوش‌های را با پوشش بالایی محو کنید. پس از استفاده از کانسیلر می‌توانید از پودر تثبیت کننده آرایش استفاده کنید.
ضدآفتاب
برای استفاده از ضد آفتاب بهتر است پیش از استفاده از کانسیلر آن را بر روی پوست خود قرار دهید تا دچار ماسیدگی نشود. انواع کرم ضد آفتاب الارو برای پوست خشک، معمولی و چرب در بازار موجود است که برای پوست‌های جوش دار بهتر است از ضد آفتاب پوست‌های چرب استفاده شود. کرم ضد آفتاب الارو اصل با قیمت مناسب محافظت خوبی از پوست شما در برابر آفتاب می‌کند و به راحتی هم جذب پوست می‌شود و از تعریق آن در گرما جلوگیری می‌کند.
کرمپودر

برای استفاده از انواع کرم پودر هم توصیه می‌شود که اگر پوست چربی دارید زیاد از کرم پودر استفاده نکنید و تنها نواحی از پوست صورت خود را که می‌خواهید درخشان شود کرم پودر بزنید. اگر احساس کردید که از کرم پودر زیادی بر روی پوست خود استفاده کرده‌اید می‌توانید از یک اسفنج آرایشی استفاده کنید. اسفنج آرایشی را کمی خیس کنید و آن را به نواحی که می‌خواهید پاک کنید بزنید. این کار باید به صورت ضربه‌ای انجام شود.

هایلایت صورت جوش دار

شما می‌توانید بعد از زیر سازی از کرم برنزه کننده استفاده کنید و از کنار استخوان گوش تا پایین آن را برنزه کنید. این کار به جذابیت چهره شما کمک می‌کند. سپس از رژ گونه کمک بگیرید. بهتر است رنگ رژ گونه صورتی ملایم باشد. حالا می‌توانید از هر هایلایتری که دوست دارید استفاده کنید و با کمک انگشت خود آن را به استخوان بینی، گونه و قسمت بالایی کمان لب بزنید.

آرایش چشم و ابروها در صورت جوش دار

بهتر است در این صورت‌ها پرایمر بر روی تمامی قسمت‌های پلک زده شود. برای این کار باید توجه داشته باشید که از پرایمری استفاده کنید که طیف رنگ پوست شما را یک دست نشان دهد. سپس برای ابروها باید طوری استفاده شود که جلوه طبیعی آنها از بین نرود. برای مرحله بعد یعنی سایه چشم بهتر است از رنگ مات با طیف رنگی قرمز استفاده شود. برای استفاده از سایه بهتر است به گونه‌ای پلک‌ها سایه زده شوند. که خط پلک چشم به خوبی پوشانده شود.

برای بخش بیرونی و داخلی چشم از سایه رنگ روشن که تن کالباسی دارد استفاده کنید. حالا به سراغ مرکز پلک بروید و این قسمت را با طیف رنگی صورتی آرایش کنید. برای آنکه سایه چشم به خوبی با هم ترکیب شود و جلوه طبیعی داشته باشد از یک براش آرایشی بزرگ کمک بگیرید و آنها را در هم ادغام کرده و پخش کنید. این کار باید با دقت تمام انجام شود. برای زیبایی بیشتر آرایش چشم‌ها بهتر است از یک پرایمر استفاده کنید و قسمت مرکزی چشم‌ها را براق‌تر کنید. مژه‌های پایینی چشم‌ها بهتر است با استفاده از مداد چشمی که ته رنگ مایل به قرمز دارد آرایش شود. برای بهتر دیده شدن چشم‌ها بهتر است گوشه آنها را هایلایت کنید.

با استفاده از مداد چشم رنگ مشکی خط چشمی که کشیده‌اید را پررنگ‌تر کنید تا چشم‌ها زیباتر دیده شوند. در پایان هم می‌توانید با استفاده از سایه‌ای با رنگ ملایم استخوان ابرو را آرایش کنید. در این قسمت هم برای زیبایی بیشتر می‌توان از هایلایتر استفاده کرد.

آرایش لب‌ها در صورت جوش دار

شما باید در ابتدا خط لب بکشید سپس برای استفاده از رژ لب از یک رنگ صورتی ملایم استفاده کنید تا با صورت شما و جوش‌هایی که احتمالا کم رنگ دیده می‌شوند هماهنگ باشد. اگر تمامی این مراحل به درستی انجام شده باشد با درصد بالایی جوش‌ها پوشانده می‌شود. نکته مهم آن است که در هر مرحله از آرایش پوست جوش دار و چرب باید از مواد آرایشی مناسب این نوع پوست استفاده شود تا چربی اضافی وارد منافذ پوستی نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا