نکته کلیدی در استفاده از پرایمر صورت

پرایمر یک وسیله آرایشی است که بستر پوست را برای داشتن یک آرایش بهتر آماده می کند اما بسیاری از خانمها نحوه صحیح و استفاده به جا از پرایمر را نمی دانند.

نمناک نوشت: شاید خیلی از شما ندانید که پرایمر دقیقاً با پوست تان چه کار می کند و فقط آن را استفاده می‌ کنید. خیلی از شما هم اصلاً به استفاده از پرایمر پایبند نیستید؛ اما در واقع پرایمر باید اولین روتین آرایش تان باشد و قبل از اینکه کارتان با پرایمر را شروع کنید، بهتر است کمی در مورد آن تحقیق کنید.

برای مثال اگر پوست خشکی دارید، باید از پرایمر آبرسان استفاده کنید. اگر پوست چربی دارید؛ باید به دنبال پرایمری باشید که یک بافت مات به پوست تان بدهد. پرایمر ممکن است هزینه برهم باشد و به خاطر همین بسیار مهم است که محصول درستی را انتخاب کنید که نیازهای پوست تان را برآورده کند. چنانچه در بخش های قبلی دنیای مد نمناک هم کامل توضیح دادیم، تکنیک های زیادی برای استفاده از پرایمر وجود دارد که حتما باید آن ها را بدانید تا از اشتباهات جلوگیری کنید.

جایی از صورت که فراموش میکنید پرایمر بزنید
قسمتی از پوست هست که شاید خیلی از شما؛ اصلا برای آن از پرایمر استفاده نکنید؛ خیلی از افراد این اشتباه را مرتکب می شوند و پرایمر را روی پلک هایشان نمی زنند. شاید در این مورد اصلا چیزی هم نشنیده باشند؛ اما پرایمر سایه چشم، مدت زمان زیادی است که وجود دارد و باید آن را استفاده کنید.

این پرایمر ها باعث افزایش طول عمر سایه پشت پلک می شوند و یک سطح صاف و یکدست را به وجود می آورند و برای انواع مدل و فرمِ چشم ها لازم و ضروری هستند. از طرفی اگر از پرایمر مات و ضد آب استفاده کنید، دیگر هنگام بارش باران روی صورت تان نباید نگران پاک شدن آرایش پشت چشمِ خود باشید.

بسیاری از متخصصان آرایش اعلام کرده‌ اند که سایه بدون پرایمر اصلاً کاربردی ندارد، زیرا رنگدانه هایش به خوبی پخش نمی شوند. در صورتی که شما می توانید از پرایمر مخصوص پشت پلک استفاده کنید و همیشه قبل از استفاده از سایه؛ حتما از آن کمک بگیرید.

پرایمر های پشت چشم؛ مانند پرایمر های معمولی اهداف مختلفی را دنبال می کنند و بعضی از آنها باعث براقیت و بعضی باعث افزایش طول عمر آرایش می شوند.

ممکن است بهترین استفاده را از پرایمر نداشته باشید
یکی دیگر از اشتباهاتی که در مورد استفاده از پرایمر ممکن است مرتکب شوید، این است که فقط قبل از کرم پودر از آن استفاده می کنید. در صورتی که شما می‌ توانید پرایمر را با کرم پودر ترکیب کنید تا یک بافت آرایشی سبک‌تر و طبیعی تر داشته باشید.

پرایمر را با توجه به فصل انتخاب کنید
برای فصل تابستان که پوست در حالت طبیعی چربی بیشتری دارد، پرایمر متفاوت و در فصل زمستان که پوست خشک است؛ پرایمر دیگری را انتخاب کنید.

پرایمر زمانی بهترین حالت را روی صورت شما نشان می دهد که مقدار کمی از آن استفاده کنید. استفاده زیاد از حد؛ نتیجه عکس می دهد.

در نهایت فراموش نکنید که پرایمر، کرم پودر نیست و بنابراین روش استفاده از این دو ماده آرایشی هم متفاوت است. اگر نکاتی که در بالا ذکر شد را رعایت کنید، قطعا آرایش بی عیب و نقصی خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا