هادی چوپان پرسپولیسی شد | گرگ آریایی با لباس پرسپولیس (عکس)

به گزارش پارسینه پلاس: هادی چوپان (Hadi Choopan) بدنساز حرفه ای و ورزشکار پرآوازه‌ کشورمان است که در ۴ مهر ۱۳۶۶ در روستای ابنو شهرستان سپیدان استان فارس متولد شد. هادی چوپان عضو باسابقه تیم ملی ایران است و افتخارآفرینی های ملی چشمگیری را در کارنامه ورزشی اش دارد.

او مدیریت یک باشگاه مجهز بدنسازی را در شهر شیراز بر عهده دارد. هادی چوپان تا مقطع دیپلم تحصیل کرده است. قهرمانی‌های وافر و متعدد هادی چوپان موجب شده که به او لقب گرگ ایرانی یا پارسی را بدهند.

شاید جالب باشد که بدانید یکی از بزرگترین ضعف‌های هادی چوپان گوش‌هایش بود. او ضعف شنوایی داشت اما هرگز اجازه نداد که این ضعف مانع تلاش های او در زندگی شود. هادی چوپان پیش از شروع حرفه‌ای بدنسازی برای مدتی به ورزش کشتی و بوکس مشغول بود و ضرباتی که در این ورزش‌ها به سرش وارد شد موجب کاهش شنوایی او به ۲۰ درصد شد.

هادی چوپان

خانواده هادی چوپان

هادی چوپان در یک خانواده پرجمعیت ۷ نفره زندگی کرده است. به گفته خودش خانواده او از خانواده‌های فقیر بودند و چوپان با ترک تحصیل در مقطع دیپلم مجبور شد همراه با برادر بزرگترش حسن از همان دوران نوجوانی به گچکاری بپردازد. البته همین برادرش از مشوقان اصلی هادی در راه رسیدن به قهرمانی بود.

چوپان

هادی چوپان ۱۳ ساله بود که بدنسازی و پرورش اندام را در سال ۱۳۷۹ آغاز کرد. او از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ عضو ثابت تیم ملی بدنسازی ایران بود. هادی چوپان در چندین دوره مسابقات فدراسیون جهانی بدنسازی و تناسب‌اندام نیز شرکت کرد و عناوین ملی و بین‌المللی مختلفی را به دست آورد.

او در سال ۱۳۸۴ یعنی ۳ سال پس از شروع فعالیت حرفه‌ای موفق شد قهرمانی بزرگسالان را در استان فارس و مقام سوم کشوری را به دست آورد. چوپان پس از چندین سال فعالیت حرفه‌ای در رشته پرورش اندام از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ به عضویت ثابت تیم ملی بدنسازی ایران در آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا