هانی کرده؛ از بازداشتگاه کهریزک تا مدافع حرم

هانی کرده عجیب‌ترین و مرموزترین اراذل و اوباش حال حاضر ایران است. او چند بار از سوء قصد و درگیری جان سالم به در برده است و هرازچندگاهی از سوی پلیس دستگیر می‌شود.

به گزارش پارسینه پلاس،  هانی کرده از معروفترین اراذل و اوباش های تهران است که زندگی جنجالی او به ویژه وقتی که به عنوان مدافع حرم به سوریه رفت، توجه خیلی‌ها را به خود جلب کرد. او تا به حال بارها در نزاع‌ها شرکت کرده و جان سالم به در برده است و همین ویژگی او هم سبب شده تا در بین اوباش‌های شهر از شهرت خاصی برخوردار باشد.

داشتن تتو و چند رد چاقو روی صورت و بدن از جمله ویژگی‌هایی است که برای شهرت و معروفیت ان‌ها ضروری به نظر می‌رسد. معمولاً چندین نوچه دارند که با خود در نزاع‌ها همراه می‌برند. هانی کرده تا به حال از چندین سوءقصد جان سالم بدر برده و حتی درحالی‌که زمزمه اعدامش به گوش می‌رسید، اما از اعدام نیز گریخت. او یکی از مرموزترین اراذل‌ و اوباش تهران است که از سرمربیان سابق تیم‌ ملی و استقلال تا افراد سیاسی با او ارتباط دارند. چندی قبل نیز درگیری هانی کرده و نوچه‌هایش با هواداران استقلال هیاهو به پا کرده است.

این درگیری در اولین جلسه تمرینی استقلال زیر نظر جواد نکونام، چندی پیش در کمپ مرحوم حجازی اتفاق افتاد. اخیراً نیز به دلایل نا معلومی مجدداً بازداشت شده است.

عجیب‌ترین ویژگی هانی کرده علاوه بر شرارت ارتباط‌های گسترده با طیف‌های مختلف و حتی نشان دادن چهره بسیجی حزب‌الهی از خود است.  اولین‌بار نامش در دهه هشتاد و در طرح دستگیری اراذل و اوباش بر سر زبان‌ها افتاد. اگرچه توانسته بود از صحنه درگیری‌های پلیس با اراذل و اوباش فرار کند. سرانجام یکی از مأمورین پلیس به‌صورت اتفاقی او را در خیابان دیده و دستگیرش می‌کند. با رشد روز افزون کاربران اینستاگرام حالا شاهد پدیده لات‌های مجازی نیز هستیم. هانی کرده به عنوان یک لات مجازی که هم مدافع حرم شده و هم پورشه سواری می‌کند بسیار مشهور شده است.

هانی کرده شرور معروف تهران

دستگیری هانی کرده

اولین بازداشت هانی کرده وقتی اتفاق افتاد که تنها ۱۴ سال داشت و با یک سرباز بر سر خرید بلیت درگیر شده بود. هانی کرده بیش از ۱۶ سال در زندان بوده است. او به علت سابقه شرارت، درگیری به بازداشتگاه کهریزک منتقل می‌شود. خیلی‌ها اعتقاد داشتند که او اعدام می‌شود اما از احتمال اعدام جان سالم به در می‌برد اما درحالی‌که همه‌چیز برای صدور رای اعدام آماده بود، به چند سال زندان محکوم شد.

این شرور در آخرین دستگیری پر سروصدایش وقتی روبروی رییس پلیس تهران قرار گرفت شروع به‌شوخی با او کرد و مدعی شد دلش برای رئیس‌ پلیس تنگ شده‌ است! این درحالی‌ست که چندی قبل نیز او برای چند روز بار دیگر از سوی پلیس دستگیر شد.

هانی کرده شرور معروف تهران

هانی کرده ، مدافع حرم

انتشار چندین ویدیو در فضای مجازی نشان می‌دهد هانی کرده سابقه حضور در سوریه را هم دارد و حتی در برخی از فیلم ها، اسلحه به دست خود نمایی هم می‌کند. به عنوان یک سرور احتمالاً از حضور در جنگ لذت می‌برد. به هر حال به نظر می‌رسد هانی از روش‌هایی عجیب برای رسیدن به شهرت خوشش می‌آید. رفتن به سوریه یکی از این‌ها است.

در ایام بحران سوریه هانی کرده به‌عنوان مدافع حرم چند وقتی را به سوریه سفر کرد و عکس‌های بسیاری از خود منتشر کرد.

هانی کرده و وحید مرادی

ارتباط هانی کرده با افراد معروف

این اراذل‌ و اوباش با بسیاری از سیاسیون، ورزشکاران و تجار ارتباط خوبی دارد. عجیب اینکه از هواداری فوتبال گرفته تا بسیجی‌گری دو آتشه، هر کاری که تصور می‌شود از او بر می‌اید. شاید همین هم موجب شده تا بتواند با طیف‌هایی وسیع در ارتباط باشد.

پورشه‌سواری هانی کرده

هانی کرده به دلیل ارتباط وسیعش با طیف‌های مختلف ثروت خوبی هم دارد. او یکی از معدود گنده لغت‌های تهران است که پورشه سوار می‌شود و با این خودرو در فضای مجازی مانور می‌دهد.

قتل وحید مرادی و شایعات در مورد هانی کرده

نوچه هانی کرده او را بر سر زبان‌ها انداخت، موضوع قتل شخصی به نام وحید مرادی بود. وحید مرادی نیز از لات‌های تهران است که در بازداشت زیر حکم اعدام بود.

بسیاری ادعا می‌کردند این دو با یکدیگر دشمنی داشته و وحید مرادی در زندان به دستور هانی کرده کشته‌ شده است، موضوعی که هیچ وقت ثابت نشد و شایعه‌ای بیش نبود. همین شایعات باعث شد او بیشتر شناخته شود و برای خودش اسم و رسمی بیشتری نسبت‌ به گذشته پیدا کند.

سوء قصد به هانی کرده هنگام خوردن معجون

البته شایعه قتل وحید مرادی برای هانی کرده بدون هزینه نماند. عده‌ای که گویا از هواخواهان و نوچه‌های وحید مرادی بودند به هانی کرده حمله کردند. روزی‌ که به‌همراه دوستش در میدان شاپور مشغول خوردن معجون بود چند ناشناس به او حمله کرده و بیش‌ از بیست ضربه چاقو زدند

با انتقال بدن نیمه‌جان این شرور معروف به بیمارستان سینا بسیاری به این فکر می‌کردند که او میهمان امروز و فرداست و جانش را از دست می‌دهد، اما با وجود ده‌ها ضربه چاقو به گردن، شکم، پهلو و حتی کمرش او بعد از بیست روز حالش بهبود پیدا کرد و از بیمارستان مرخص شد و به خانه آمد.

هانی کرده شرور معروف تهران

هیچگاه هویت ضاربین هانی کرده مشخص نشد. بعد از این حادثه این شرور معروف نیز روزه سکوت گرفت و هیچ‌گاه در مورد سوءقصد به جانش صحبت نکرد.

هانی کرده و کمپ ترک اعتیاد

خودش مدعی است از سال ۹۲ کمپ ترک اعتیاد دارد و معتادان بسیاری را ترک داده‌ است. حال مشخص نیست سازمان بهزیستی بر اساس کدام قانون این مجوز‌ها را به فردی چنین شرور داده‌ است و حتی مشخص نیست چقدر این ادعا صحت داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا