همه آنهایی که برای روز پدر خواندند

مولا علی(ع) سرمایه نابی برای هنرمندان است تا با وام‌گیری از این نام بتوانندخلق اثر کنند.خوانندگان معتبری همچون محسن چاووشی در مدح امام علی(ع) آثار درخشانی را از خود بر جای گذاشته‌اند.

به گزارش پارسینه پلاس، نام مولا علی(ع) در طول تاریخ فرهنگ و هنر کشور از زبان هنرمندان این مرز و بوم به گوش می‌رسد. از هنرهای تجسمی گرفته تا موسیقی و باقی هنرها این نام همیشه سرمایه نابی برای خلق آثار هنری برای هنرمندان بوده است و در زمان‌های مختلف برای عرض ارادت به ساحت مقدس امیرالمونین تصنیف‌های زیبایی را هنرمندان خواندند و ساختند.

در طول تاریخ پرافتخار ایران شاعران شیعه و حتی سنی مذهب خالصانه‌ترین شهرهایشان را در رثای اولین امام شیعیان سروده‌اند. در حوزه موسیقی خوانندگانی هستند که هر کدام آثار درخشانی را در وصف مولای ما امام علی(ع) به یادگار گذاشتنه اند.

شاید می‌توان محسن چاووشی خواننده پاپ کشور را پرچمدار اشعار خاص مذهبی و تنظیم‌های خلاقانه دانست. چرا که در بررسی مجموعه آثار او قطعات مذهبی زیادی به چشم میخورد که در رثای بزرگان دین ما خوانده است. نزدیک به ۷ اثر این خواننده در مدح امام علی (ع) با نام های علی، اسدالله، عدل موثق، یا مولا دلم تنگ اومده، تنهاترین، امیر بی گزند، ای عاشقان( قراضه چین) است که مخاطبان زیادی را جذب کرده است.

چاووشی اولین اثر خود درباره امام علی را با نام تنهاترین در سال ۸۳ خواند. این قطعه با آهنگسازی چاووشی و شعری از حسین صفا روانه بازار شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا