با قابلیت جدید و کاربردی واتس‌اپ آشنا شوید

واتس‌اپ درحال کار روی قابلیتی است که به شما اجازه می‌دهد بدون نیاز به اینترنت، سابقه چت‌های خود را به سایر دستگاه‌ها ببرید.

واتس‌اپ در چند وقت اخیر به‌صورت پیوسته درحال افزودن قابلیت‌های جدید به اپلیکیشن خود است. در جدیدترین گزارش به‌نظر می‌رسد که این شرکت روی قابلیتی برای انتقال چت‌ها به‌طور محلی بین دستگاه‌های مختلف کار می‌کند. بنابراین برای جابه‌جایی تاریخچه گفت‌وگوها دیگر نیازی به استفاده از فضای ابری ندارید.

به گزارش وب‌سایت WABetaInfo، واتس‌اپ مشغول کار روی قابلیتی است که به شما اجازه می‌دهد بتوانید به‌صورت آفلاین سابقه چت‌های خود را از یک دستگاه به دستگاهی دیگر منتقل کنید. با کمک این ویژگی که ظاهراً در دسترس بعضی از کاربران نسخه بتا قرار گرفته است، همچنان امکان استفاده از گوگل درایو وجود دارد، اما این روش دیگر تنها روش جابه‌جایی چت‌ها نخواهد بود.

این قابلیت فعلاً فقط در بتای اندروید واتس‌اپ ۲.۲۳.۹.۱۹ دیده شده است، اما به‌احتمال‌زیاد برای نسخه iOS این پیام‌رسان هم در دسترس قرار می‌گیرد تا وابستگی به آی‌کلاد را برطرف کند. بااین‌حال، عرضه این ویژگی حتی در نسخه بتا صرفاً محدود به برخی از کاربران بوده است و همه به آن دسترسی ندارند.

انتقال محلی چت‌ها در واتس‌اپ در راه است

اگر این ویژگی در واتس‌اپ بتای شما در دسترس قرار گرفته باشد، می‌توانید با رفتن به بخش Settings > Chats گزینه Chat Transfer را انتخاب کنید. حالا یک کد QR به شما نشان داده می‌شود که باید آن را با دستگاه دوم خود اسکن کنید تا چت‌ها انتقال یابند. این فرایند احتمالاً از طریق Wi-Fi Direct رخ می‌دهد، اما این موضوع هنوز قابل تأیید نیست.

با کمک این ویژگی دیگر لازم نیست نگران سرعت اینترنت یا شرایط دسترسی به سرویس‌های ابری باشید، چون گاهی اوقات سرعت بکاپ‌گرفتن در این سرویس‌ها می‌تواند تا سطح آزاردهنده‌ای پایین بیاید. درنتیجه، این ویژگی به‌خصوص برای کسانی که دستگاه‌های خود را به‌سرعت تعویض می‌کنند، بسیار کاربردی خواهد بود.

فعلاً نمی‌دانیم که این قابلیت چه زمانی ممکن است در نسخه پایدار واتس‌اپ در دسترس عموم کاربران قرار بگیرد.

منبع
دیجاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا