ویدئو/ رضا کیانیان: من نمی‌خواهم نوکر این چیزها باشم!

رضا کیانیان بازیگر سینما و تئاتر در قسمت جدید برنامه تاک‌شوی «۲شات» با اجرای علی میرمیرانی، از تمایلش برای نشان دادن زندگی واقعی خود به مردم سخن گفت.

به گزارش پارسینه پلاس، رضا کیانیان در بخشی از این برنامه گفت: خانه و ماشین باید نوکر ما باشد، نه ما نوکر آن‌ها.

رضا کیانیان برای «پیشگیری از سوتفاهم‌ها» توضیح داد

رضا کیانیان که به زودی با نمایش «پدر» در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود، با انتشار متن کوتاهی درباره بخشی از سخنان‌اش که امروز (۳۱ مرداد ماه) در نشست خبری این نمایش مطرح کرده بود، توضیحاتی داد.

این بازیگر در متن کوتاهی که آن را در اختیار ایسنا قرار داده، نوشته است:

با سلام

امروز دوشنبه ۳۱ مرداد نشستی مطبوعاتی برای نمایش «پدر» به کارگردانی آقای «آروند دشت آرای» برگزار شد که قرار است از ششم شهریور روی «صحنه اصلی تئاتر شهر» برود و گزارش آن نیز در خبرگزاری‌ها و رسانه‌های گوناگون منتشر شد.

اما هنگامی که گزارش‌های منتشر شده را مطالعه کردم، نگرانی کوچکی برایم ایجاد شد که می‌خواهم توضیحی برآن بیفزایم و با انتشارش در خبرگزاری ایسنا، از شکل‌گیری هر سوتفاهم احتمالی برای دیگران پیشگیری کنم.

در جایی از آن نشست، هنگامی که از مکالمه تلفنی خودم با دوست قدیم و خوبم محمد رضایی‌راد صحبت می‌کردم، اشاره کردم که به احترام دوستی دیرینه‌مان از او پرسیده‌ام «آیا پس از انتشار دلایل انصرافت از اجرا، می‌خواهی من هم روی صحنه نروم؟» و محمد گفت نه.

شما کارتان را بکنیدو در گفتگوی‌مان به دلایل خاص خودش و گروهش اشاره کرد که اجرای نمایش‌اش در «سالن اصلی تئاترشهر» را برای او ناممکن می‌کرد؛ از جمله آنکه از او خواسته شده نام خانم نغمه ثمینی (به عنوان یکی نویسندگان نمایشنامه‌) را حذف کند.

در نتیجه کمی نگران شدم که مبادا آن بخش از صحبت من برای تقلیل دلایل انصراف محمد رضایی‌راد عزیز و گروهش به بی‌اعتبار کردن سایر دلایل او برای انصرافش مورد استفاده قرار بگیرد.

البته که همه ما متن نامه انصراف او را خوانده‌ایم و می‌دانیم که او و گروهش برای انصراف‌شان از اجرا، دلایل چهارگانه داشته‌اند و تنها یکی از دلایل‌شان بحث الزام به حذف نام یکی از نمایشنامه‌نویسان، یعنی خانم ثمینی بوده.

با احترام

رضا کیانیان”

لازم به یادآوری است که محمد رضایی راد، دیگر هنرمند تئاتر که قرار بود اذر و دی امسال نمایش «به گزارش زنان تروا» را در تالار اصلی تئاتر شهر اجرا کند، چندی پیش با نگارش نامه ای، دلایل خود را برای انصراف از اجرای این نمایش تشریح کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا