پاک کردن رنگ از روی قرنیز با مواد و ابزار طبیعی

پیش از استفاده از هر روشی برای پاک کردن رنگ از روی قرنیز، بهتر است نوع جنس قرنیز را بشناسید و نوع رنگ را تشخیص دهید و با دستورالعمل‌های ایمنی مربوط به هر روش آشنا شوید.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از  وقت صبح، قرنیز قطعه پایینی دیوار است که اغلب از جنس متفاوتی نسبت به زمینه انتخاب می شود، این قطعه در سراسر دیوار با اندازه محدودی و در بخش پایینی محل تقاطع دیوار با کف ساختمان نصب می شود؛ این بخش از دیوار نه تنها باعث جذابیت بیشتر بلکه سبب جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب به دیوار می شود.

برخی اوقات در حال رنگ کردن دیوار یا سقف ممکن است مقداری رنگ جلوه اصلی قرنیز را از بین ببرد، با توجه به اینکه ممکن است قرنیز از جنس چوب، سنگ، پلاستیک، شیشه یا غیره انتخاب شود بنابراین با اصابت رنگ به آن زمینه اصلی آن زیبایی خود را از دست می دهد و لازم است با روش های مختلف نسبت به پاک کردن رنگ از روی قرنیز اقدام کنیم.

به دلیل محل قرارگیری قرنیزها اغلب از دید افراد دور می ماند و ممکن است طی مدت طولانی این بخش از دیوار تمیز نشود و جرم یا لک های زیادی روی آن تشکیل شود و در نتیجه زیبایی و استحکام قرنیز را کاهش دهد، بنابراین برای از بین بردن رنگ از روی قرنیز یا جرم و لک لازم است از روش های اصولی استفاده کنید تا با تکنیک های مختلف رنگ را به راحتی پاک کنیم.

روش پاک کردن رنگ از روی قرنیز

اگر قرنیز شما رنگی شده است برای پاکردن آن ابتدا لازم است نوع رنگ را تشخیص دهید تا متناسب با نوع رنگ به راحتی با استفاده از حلال رنگ را از روی قرنیز بدون هیچ گونه آسیبی به سطح آن پاک کنیم؛ اگر رنگ پلاستیک به قرنیز اصابت کرده است و مدت کوتاهی از آن نگذشته و رنگ حالت خیس دارد می توانید با استفاده از یک کاردک به آرامی رنگ را از روی سطح بردارید و سپس با استفاده از یک دستمال نمدار رنگ را پاک کنید.

نحوه تمیز کردن قرنیز

یکی از روش های تمیز کردن قرنیز استفاده از محلول سرکه و آب است که با استفاده از یک اسفنج و محلول به راحتی تمام لکه های را پاک کنید؛ اما اگر لکه یا کثیفی بر روی قرنیز مدت زیادی است که جا خوش کرده و در نهایت خشک شده است بنابراین پاک کردن آن نیز دشوار است و لازم است ابتدا با یک ابزار نوک تیز کثیفی را از روی سطح برداریم و سپس با استفاده از یک مسواک نرم یا متوسط نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنیم.

پاک کردن رنگ از قرنیز با آب و صابون

یکی دیگر از روش های کاربردی برای پاک کردن رنگ از قرنیز استفاده از آب و صابون است، با استفاده از یک سطل آب گرم و صابون می توانید رنگ خشک شده را به آرامی نرم کنید و سپس چند دقیقه صبر کنید تا قرنیز نرم شود و با استفاده از یک کاردک یا ابزار تیز رنگ را از روی قرنیز بتراشید؛ پس از آن با استفاده از یک دستمال یا حوله تمام رنگ، جرم یا کثیفی باقی مانده را پاک کنید.

در این روش حتما توجه داشته باشید که تمام کف و رطوبت را از دیوار بگیرید، در غیر اینصورت امکان آسیب زدن به دیوار و قرنیز وجود دارد.

چگونه قرنیز کنار دیوار را رنگ کنیم؟

چطور قرنیز دیوار را رنگ آمیزی کنیم؟ آموزش رنگ آمیزی قرنیز به شما کمک می‌کند که اطلاعات لازم جهت ترمیم ظاهری قرنیز خود را به دست آورید؛ بنابراین، با…

روش پاک کردن قرنیز با شیشه پاک کن

یکی از ابزارهای پرکاربرد دیگر برای پاک کردن جرم و کثیفی ها محلول شیشه پاک کن است، ابتدا با یک دستمال نم دار تمام سطح قرنیز را پاک کنید و سپس با استفاده از یک شیشه شور بر روی آن اسپری کنید پس از چند ثانیه تمام جرم و کثیفی های غیر سخت شروع به حل شدن می کند و می توانید با استفاده از یک دستمال خشک و تمیز آن را پاک کنید. ممکن است لازم باشد این مراحل را مجدد تکرار کنید.

پاک کردن رنگ از قرنیز با آب و صابون

کلام آخر

ممکن است رنگ دیوار یا کف در حین رنگ آمیزی منزل یا هر ساختمان دیگری به قرنیزها اصابت کند و در نتیجه زیبایی و ظاهر آن ها را نیز تحت تاثیر قرار دهد، در این شرایط برای پاک کردن رنگ از روی قرنیز بهترین کار استفاده از روش های اصولی و استانداردهای لازم است، زیرا اگر با روش های اشتباه رنگ را پاک کنیم احتمال آسیب زدن به سطح زیرین وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا