پاک کردن موی حیوانات خانگی از روی فرش و مبل با چند ترفند ساده

به همان اندازه که ما دوستان چهارپای خود را دوست داریم، از دیدن موهای آن ها بر روی فرش و مبلمان متنفریم. ریختن موی حیوانات طبیعی است و اگر شما تصمیم گرفته اید که سرپرست یک حیوان خانگی باشید، باید بپذیرید که موهای دوست پشمالوی شما می ریزد و این مسئولیت شماست که آن ها را تمیز کنید. در ادامه با معرفی بهترین ترفندها برای از بین بردن موهای حیوانات خانگی از روی مبلمان و فرش با راهنماتو همراه باشید.

۱- پیشگیری از ریختن مو بر روی فرش و مبلمان

به گزارش راهنماتو، بهترین تاکتیک برای مقابله با موهای حیوانات خانگی پیشگیری است. گام اول برای جلوگیری از ریختن موهای حیوانات خانگی، مرتب کردن موهای آنهاست. اگر در این کار مهارت دارید، می توانید خودتان اقدام به کوتاه نمودن موهای دوست پشمالویتان نمایید. در غیر این صورت بهتر است آنها را به دست یک آرایشگر ماهر یا دامپزشک بسپارید. یکی دیگر از راه های جلوگیری از چسبیدن موهای حیوانات به فرش و مبل، قرار دادن یک روکش مبلمان یا یک پتو در محل خوابیدن حیوان خانگیتان است. قطعا تمیز کردن یک تکه پارچه آسان تر از کل مبلمان است! نکته دیگر اینکه بسیاری از مردم فراموش می کنند که تخت حیوانات خانگی خود را تمیز کنند. در صورت تمیز نکردن منظم تخت، پس از مدتی مقدار زیادی مو به آن می چسبد که ممکن است با خوابیدن حیوان بر روی آن و حرکت در داخل خانه، در تمام فضای خانه پخش شود!

۲- استفاده از دستمال مرطوب

ساده ترین و ارزان ترین راه برای از بین بردن خز و موهای حیوانات از روی فرش و مبل دستمال مرطوب است. چند دستمال یا حوله کاغذی را مرطوب کرده و به آرامی بر روی سطح مورد نظر بکشید. این کار موجب چسبیدن موها به دستمال و برطرف شدن پرزها می شود. سعی کنید فقط برای نقاط کوچک از این روش استفاده کنید.

۳- استفاده از غلتک پاک کننده پرز

غلتک پاک کننده پرز یکی از کاربردی ترین ابزارها برای از بین بردن پرز از روی سطوح است. استفاده از این غلتک ها ساده است؛ کافی است قسمت چسبنده را روی فرش یا مبل فشار دهید و آن را بغلتانید تا موها جمع شوند.

۴- استفاده از اسکاچ

خلاص شدن از شر موهایی که در داخل فرش فرو رفته اند، کار ساده ای نیست. باید تمام موها را از درون فرش بیرون بکشید و در عین حال مراقب باشید که به الیاف آن آسیبی نرسد. لاستیک موجود در اسکاج مانند یک آهنربا برای موها عمل می کند. با ضربات کوتاه و مکرر اسکاچ بر روی فرش خواهید دید که موها به راحتی به اسکاچ می چسبند.

۵- استفاده از دستکش لاستیکی

دستکش لاستیکی را کمی مرطوب کنید و آن را بر روی سطح مورد نظر بکشید. می بینید که تمام موها و کرک های حیوان خانگیتان به آن می چسبند.

۶- استفاده از نرم کننده پارچه

نرم کننده با نفوذ به پارچه از چسبیدن ذرات به سطح جلوگیری می کند. به همین ترتیب استفاده از نرم کننده بر روی فرش باعث از بین رفتن پیوند موها با فرش می شود. برای این کار یک فنجان نرم کننده و سه فنجان آب را با یکدیگر ترکیب کرده و درون یک بطری اسپری دار بریزید. سپس این محلول را بر روی قسمت های موردنظر فرش و مبل خود اسپری کنید و صبر کنید تا خشک شود. این کار موجب سست شدن موها و دیگر ذرات شده و موها به راحتی با جارو برقی جمع خواهند شد.

۷- استفاده از برس سگ

یکی دیگر از گزینه های عالی برای از بین بردن موی حیوانات خانگی همان ابزاری است که برای آرایش دوست پشمالوی خود از آن استفاده می کنید. برس‌های چنگکی و برس های مخصوص سگ های مو بلند برای فرش های پرز بلند مناسب هستند. این برس ها می توانند موهایی که درون پرزهای بلند فرش گیر گیر کرده اند را به دام انداخته و خارج کنند.

۸- خرید جاروبرقی حیوانات خانگی

جاروبرقی‌های مخصوص حیوانات خانگی به لطف قدرت مکش بالا و فیلترهای تخصصی کار جمع کردن موهای حیوانات خانگی را برای سرپرستان آنها آسان کرده اند. این جارو برقی ها می توانند در کمترین زمان ممکن حجم زیادی از کرک و موی حیوانات را جمع آوری کنند و فضا را از هر گونه باکتری و عامل آلرژی‌زا پاکسازی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا