پلیس اسپانیا مردی را به علت تعرض به خبرنگار زن هنگام اجرای برنامه زنده بازداشت کرد

پلیس اسپانیا مردی را به به خاطر دست زدن به قسمت پشت یک خبرنگار زن هنگام گزارش زنده تلویزیونی بازداشت کرده است.

به گزارش پارسینه پلاس، روز سه‌شنبه، این خبرنگار به نام ایسا بالادو در حال گزارش از یک سرقت در مادرید بود که این مرد به او نزدیک شد و به پشتش دست زد اما وقتی خبرنگار برگشت و به اعتراض کرد، این مرد دست زدن به او را تکذیب کرد.

البته خانم بالادو در نظر داشت بعد از این موضوع باز به گزارش‌دهی زنده ادامه دهد اما مجری برنامه این گزارش را قطع کرد.

ناچو آباد، مجری برنامه پرسید: «ببخشید، ایسا، که حرفت رو قطع کردم…اما اون مرد به پشتت دست زد؟»

خانم خبرنگار تایید کرد که چنین شده و مجری گفت دوربین را بچرخان و فیلم «این احمق» را بگیر و دوربین تصویر مرد را نشان داد که هنوز در کنار خبرنگار ایستاده بود و لبخند بر لب داشت.

خانم بالادو به او گفت: «هرچقدر هم دلت می‌خواسته بپرسی ما از کدام کانال هستیم، آیا لازم بود که به من دست بزنی تا این را بپرسی؟ من برنامه زنده اجرا می‌کنم و مشغول کار هستم.»

مرد دست زدن به او را انکار کرد و موقع رفتن سعی کرد دستی به سر خبرنگار بکشد.

پلیس بعدا گفت مردی به اتهام تعرض به یک خبرنگار در حین اجرای برنامه تلویزیونی زنده با پیگیری پیامی در شبکه اجتماعی X دستگیر شده است.

شرکت میدیاایست اسپانیا، مالک این کانال تلویزیونی، با صدور بیانیه‌ای حمایت کامل خود از خانم بالادو را پس از «این وضعیت غیرقابل تحمل» اعلام کرده و گفته است «قاطعانه هرگونه آزار و دست‌درازی و تجاوز جنسی را محکوم می‌کند.»

یولاندا دیاز، وزیر کار اسپانیا نیز درباره این حادثه گفت که اینگونه کارها نباید بدون مجازات بماند. او در X نوشت: «غرور بیجای مردانه باعث می‌شود روزنامه‌نگاران از این گونه دست درازی‌های جنسی رنج ببرند و متجاوزان هم جلوی دوربین ابراز ندامت نکنند.»

این حادثه در گیرودار جنجال در مورد تبعیض جنسیتی در جامعه اسپانیا و ماجرای بوسه زدن بر لب جنی هرموسو، عضو تیم فوتبال اسپانیا و قهرمان جام جهانی فوتبال زنان توسط لوئیس روبیالس، رئیس سابق اتحادیه فوتبال روی داده است.

بوسه آقای روبیالس در جریان قدردانی از تیم اسپانیا در فینال جام جهانی فوتبال زنان انتقادات گسترده، و استعفای او را رد پی داشت و او به اتهام تعرض جنسی به دادگاه احضار شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا