چرا «امپراطور بادها» به جومونگ ارتباط دارد؟

سریال «امپراطور بادها» به دلیل ادامه دادن بحث افسانه جومونگ، به جومونگ ۲ نیز معروف است.

به گزارش سبک ایده آل،  سریال «امپراطور بادها» که این روز‌ها از شبکه تماشا پخش می‌شود، محصول سال ۲۰۰۸ است، که از شبکه کی‌بی‌اس کره جنوبی پخش شد.

این مجموعه به دلیل ادامه دادن بحث افسانه جومونگ، به جومونگ ۲ نیز معروف است و به دائموسین، نوه جومونگ، مؤسس امپراطوری گوگوریو، می‌پردازد.

یکی از شخصیت‌های سریال امپراطور باد‌ها یا سرزمین باد‌ها دوجین است. مخاطبان سریال میپرسند دوجین در امپراطور باد‌ها فرزند کیست؟

دوجین یکی از نقش‌های سریال امپراطور دریا است که داستان زندگی او و خانواده اش به سریال جومونگ برمی گردد. او خویشاوند نزدیک تسو است.

در سریال امپراتور باد‌ها دوجین یک جنگجوی جوان و جاه‌طلب است. دوجین با چالش‌ها و مخالفان متعددی مواجه است، اما او همیشه در تلاش برای کسب افتخار ثابت قدم است. او به‌شدت به امپراتور خود وفادار است و برای محافظت از مردم و میهن خود از هیچ‌چیز کوتاه نمی‌آید.

دوجین پسر یونگ پو در امپراطور باد‌ها است. تسو بار‌ها به او می‌گوید فرزند یک خائن است. یونگ پو علیه برادرش تسو شورش میکند و در همین حادثه هم کشته می‌شود. اما تسو، چون فرزندی نداشته است، فرزند یونگ پو به نام دوجین را نگه میدارد تا بزرگ شود.

دوجین یکی از شاهزاده‌ها بوده است که نسبت خونی با امپراطور تسو و گوموا داشته است. در واقع او آخرین ولیعهد رسمی گوریو محسوب می‌شد برادر زاده امپراتور تسو بوده است. او پسر یونگ پو بوده است.

پدر دوجین در سرزمین باد‌ها / یونگ پو که بود؟

سرنوشت دوجین در واقعیت چه شد؟ شهر شیربان نوشت: در کتاب‌های تاریخی کره از جمله سامگوک ساگی و سامگوک یوسا آمده است که شاهزاده یونگ پو از قدرت‌های بزرگ کشور بویو بوده و در مهارت‌های رزمی از بهترین‌های زمان خود بود او خدمات زیادی برای کشور بویو انجام داد و در جنگ‌های زیادی ارتش این کشور را رهبری کرد و کشورش را از قحطی نجات داد.

ولی از آنجایی که مادر او که از دختران مقامات مالکان ساچلدو که قدرت زیادی داشتند بود و ملکه به برادر بزرگتر یعنی تسو علاقه بیشتری داشت به همین خاطر اکثر مقامات برای حفظ موقعیت خود از تسو برای امپراطور شدن حمایت می‌کردند.

بازیگر دوجین کیست؟

پارک گان هیونگ (به کره‌ای: 박건형) (به انگلیسی: Park Gun-hyung) زاده ۱ نوامبر ۱۹۷۷ بازیگر اهل کره جنوبی است. او در پی ایفای نقش شاهزاده دوجین در مجموعه تلویزیونی امپراتور باد‌ها شناخته شده است.

منبع: فرارو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا