چند ترفند برای برطرف کردن گرفتگی گوش هنگام پرواز

در شرایط معمول فشار هوای درون و بیرون گوش‌ها مشابه است، اما هنگامی که هواپیما در شروع پرواز اوج می‌گیرد یا هنگامی کاهش ارتفاع برای فرود آمدن را شروع می‌کند، تغییر سریع ارتفاع باعث تغییر فشار هوای درون کابین هواپیما می‌شود.

به گزارش سبک ایده آل، در این وضعیت ممکن است فشار یا گرفتگی آزارنده‌ای را در گوش‌هایتان حس کنید. برخی افراد صدای «تق» درون گوش‌شان می‌شنوند و احساس دردی گذرا می‌کنند.
پس از ثابت شدن ارتفاع هواپیما یا فرود آمدن آن با یکسان شدن فشار درون و بیرون گوش این گرفتگی برطرف می‌شود.

برای برطرف کردن گرفتگی گوش در حین پرواز به این توصیه‌ها عمل کنید:

در حین اوج‌گرفتن و فرود هواپیما بیدار بمانید تا متوجه تغییرات احتمالی درگوش‌هایتان بشوید و بهتر بتوانید واکنش نشان دهید.

هنگامی که ناراحتی در گوش‌تان شروع می‌شود، خمیازه بکشید و اب دهانتان را ببلعید. این کار به باز نگه داشتن «شیپورهای استاش»، لوله‌های باریکی که گوش میانی را به پشت بینی مربوط می‌کنند، کمک می‌کند. هر چه این لوله‌ها بیشتر باز شوند، بهتر می‌تواند فشار درون و بیرون گوش را یکسان کنند. اگر نوزادی به همراه دارید، در زمان فرود هواپیما به او شیر یا مایع دیگری بدهید یا پستانک در دهانش بگذارید.
در حین پرواز به خصوص در هنگام بلند شدن و فرود هواپیما آدامس بجوید تا به برابر شدن فشار در گوش‌هایتان کمک کنید.
به آرامی درون یک دستمال کاغذی فین کنید.
در حالیکه دهانتان را بسته‌اید و مجاری بینی‌تان را با دست گرفته‌اید، هوا را به درون بینی‌تان بدمید. این کار باعث جریان یافتن هوا به درون شیپورهای استاش و متعادل شدن فشار می‌شود.
اگر سرما خورده‌اید یا آلرژی دارید، حدود یک ساعت پیش از زمان پرواز هواپیما، از خانه خارج شوید،‌ و یک داروی ضد احتقان یا گرفتگی بینی مانند سودوافدرین مصرف کنید.
از گوش‌گیر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا