چه زمانی می توانم بعد از جراحی بینی رابطه جنسی داشته باشم؟

بسته به گستردگی عمل بینی و حجم اصلاحی که روی بینی انجام شده، رابطه جنسی حدقل تا دو هفته بعد از جراحی بینی ممنوع است و بعد از آن باید با ملاحظات زیادی انجام شود. در عمل بینی باز و عمل بینی گوشتی که حجم جراحت بیشتر است باید دوره نقاهت بیشتری را سپری کنید.

به گزارش سبک ایده آل،  یکی از سوالات رایج متاهلین بعد از عمل بینی ، زمان مجاز برای داشتن رابطه جنسی بعد از جراحی بینی است. به طور معمول توصیه می شود که تا ۱۴ روز بعد از عمل بینی از انجام هر گونه فعالیتی که منجر به بالا رفتن هیجان و افزایش واکنش های فردی و افزایش جریان خون در بدن می شود بپرهیزید.

 

البته این شرایط متناسب با جراحی و این که بینی  گوشتی بوده است یا خیر می تواند کاملا متفاوت باشد.

 

در ادامه مقاله به تمام سوالات شما درباره رابطه جنسی بعد از عمل بینی پاسخ می دهیم .

تا چند هفته بعد از عمل بینی نمی توان رابطه جنسی داشت؟

رابطه جنسی در چه صورت به بینی فشار می آورد؟

آیا رابطه جنسی بعد از جراحی بینی باعث بدفرم شدن  بینی خواهد شد؟

 

رابطه بعد از عمل بینی, زمان رابطه جنسی بعد از جراحی بینی, پوزیشن رابطه جنسی بعد از جراحی بینی

رابطه جنسی بعد از جراحی بینی چه زمانی مجاز است

رابطه جنسی بعد از جراحی بینی چه زمانی مجاز است؟

تنها کسی که می تواند در مورد بهبود کافی بعد از جراحی بینی شما و مجاز شدن رابطه جنسی زمان  درستی به شما ارائه کند پزشک جراح شماست که از شرایط سلامت و جراحی انجام شده اطلاعات کافی در دست دارد.

 

جراحان بینی تاکید می کنند تا زمانی که زخم های درونی جراحی بهبود پیدا نکنند رابطه زناشویی بعد از عمل بینی مجاز نیست. ممکن است کوچکترین ضربه یا فشار باعث جابجایی استخوان بینی و بدفرم شدن بینی شما شود.

 

هنگام رابطه جنسی سیستم پاراسمپاتیک بدن فعال شده باعث پرخونی صورت و افزایش ضربان قلب می شود  بنابراین میتوند منجر به ایجاد تورم در بینی و تاثیر منفی بر نوک بینی شود و هر چه رابطه طولانی تر شود با توجه به افزایش ضبان  قلب و در نتیجه افزایش جریان خون در بدن عارضه تشدید خواهد شد.

 

 

رابطه بعد از عمل بینی, زمان رابطه جنسی بعد از جراحی بینی, پوزیشن رابطه جنسی بعد از جراحی بینی

تا چند هفته بعد از عمل بینی نمی توان رابطه جنسی داشت

جراحی بینی در دو نوع جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام میشود. از آنجا که آسیب وارده و کبودی های ایجاد شده بعد از جراحی بینی بسته کمتر است ، عوارض کمتر و زمان بهبود سریعتری دارد بنابراین به طور معمول بعد از دو هفته می توانید رابطه جنسی داشته باشید.

تمام جراحان بینی توصیه می کنند که در ۲ هفته بعد از جراحی بینی باید هیجانات کنترل شود زیرا باعث ایجاد تورم شدید در بینی به خصوص نوک بینی خواهد شد.

البته بعد از ۲ هفته نیز رابطه جنسی باید به گونه ای باشد که فشاری بر صورت و بینی وارد نشود و منجر به تورم بینی نشود.

در جراحی باز که بیشتر برای بینی های گوشتی انجام می شود و وسعت بیشتری دارد معمولا تا یک ماه امکان رابطه جنسی وجود ندارد. وجود پوست ضخیمی که جراح مجبور به نازک کردن آن شده است باید تا یک ماه مراقبت های لازم را انجام دهید تا تورم و التهاب بینی تشدید نشود.

 

رابطه بعد از عمل بینی, رابطه زناشویی بعد از عمل بینی, رابطه جنسی بعد از جراحی رینوپلاستی

آیا رابطه جنسی بعد از جراحی بینی باعث بدفرم شدن بینی خواهد شد

 

بنابراین به طول معمول رابطه جنسی در جراحی بینی گوشتی باید بعد از ۴ هفته آغاز شود و در جراحی بینی استخوانی بعد از ۲ هفته می توان رابطه جنسی داشت البته به شرطی که زمان رابطه کوتاه باشد و هیچ فشاری بر بینی وارد نشود.

از پوزیشن های دمر در رابطه جنسی باید اجتناب شود. و رابطه جنسی طولانی نباشد که باعث تشدید تورم نشود.

بینی شما حتی بعد از یک ماه هنوز کاملا بهبود پیدا نکرده و در حال ترمیم است بنابراین بافت بینی و عروق بینی بسیار ضعیف و آسیب پذیر هستند. در صورتی که بعد از گذست زمان مشخص تمایل به برقراری رابطه زناشویی داشتید باید مراقبت های لازم را انجام دهید. رابطه جنسی باید در آرامش و کمترین سطح فعالیت فرد انجام شود که منجر به افزایش فشار خون و افزایش ضربان قلب نشود، در صورتی که حتی بعد از مدت زمان لازم رابطه جنسی برقرارکردید ، در صورتی که رابطه شدید و سنگین داشته باشید ممکن است افزایش ضربان قلب منجر به تورم و خونریزی بینی به دلیل پارگی عروق شود.

باید مراقب باشید هنگام رابطه جنسی هیچ گونه ضربه ای به بینی وارد نشود ، استخوان بینی در این شرایط هنوز استحکام و مقاومت کافی ندارد و کوچترین ضربه یا فشار ممکن است باعث تغییر شکل در بینی شود و نیازمند جراحی اصلاحی شوید بنابراین مجبور به تحمل درد و تورم و دوره نقاهت مجدد خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا