چه فرشی خانه کوچک را بزرگتر نشان میدهد؟

اگر شما خانه کوچکی دارید و به دنبال فرشی برای بازتر نشان دادن فضای خانه تان هستید ما فرش های مناسب فضای کوچک را برایتان معرفی کرده ایم.

به گزارش پارسینه پلاس، راهنمای انتخاب فرش برای خانه کوچک در مرحله اول با هدف بزرگ نشان دادن فضا، صورت میگیرد تا با استفاده از سلیقه و دقت در انتخاب جزئیات، خانه ای که چندان بزرگ نیست را با این فرش، دلباز و بزرگتر نشان دهیم.

فرش خانه کوچک

بهترین رنگ فرش برای خانه های کوچک

استفاده از فرش‌های با رنگ‌های روشن مانند سفید، بژ، یا طوسی به فضا کمک می‌کند تا بزرگ‌تر به نظر آید. رنگ‌های روشن باعث انعکاس نور و ایجاد تأثیر بزرگتر دیده می‌شوند. در فضای کوچک، بهتر است از فرش‌های روشن‌تر و کم‌نقش تر استفاده کنید. این فرش‌ها به فضا احساس بزرگی و روشنایی می‌دهند. اگر می‌خواهید از رنگ‌های تیره استفاده کنید، سعی کنید تمامی طیف رنگی دکوراسیون خود را از رنگ‌های روشن انتخاب کنید تا تأثیر مخرب رنگ تیره کمتر شود.

دکوراسیون منزل

طرح فرش برای خانه های کوچک

فرش‌هایی با طرح خلوت یا حتی با طرح افشان به دلیل عدم وجود ترنج در وسط فرش و پراکندگی گل‌ها مناسب‌تر هستند برای فضاهای کوچک و آپارتمانی. این نوع فرش‌ها به فضا کمک می‌کنند به ظاهر بزرگ‌تری داشته باشد که در ادامه بیشتر در موردشان گفته ایم.

فرش افشان یا گرد برای خانه های کوچک

فرش‌های گرد با طرح‌های افشان به دلیل نداشتن ترنج و مرکزی بودن طرح، برای فضاهای کوچک و خانه‌های نقلی بسیار مناسب هستند. این فرش‌ها باعث بهبود چیدمان و تأثیر بزرگتر نمایی فضا می‌شوند.

فرش‌های گلدار و گلیم برای خانه های کوچک

فرش‌های با طرح‌های گلدار یا گلیم نیز گزینه‌های مناسبی هستند. این فرش‌ها به دلیل طرح‌های چشم‌نواز و معمولاً رنگ‌های زنده‌ای که دارند، به فضا زندگی و جذابیت می‌بخشند.

فرش گلیم

فرش‌های مدرن با طرح‌های ساده

اگر دنبال یک دکوراسیون مدرن و ساده هستید، می‌توانید از فرش‌های با طرح‌های ساده و رنگ‌های مطابق با تزئینات مدرن استفاده کنید. این فرش‌ها به فضا کمی ظرافت و شیکی می‌بخشند.

فرش‌های کلاسیک با طرح‌های معمول

اگر به سبک کلاسیک علاقه دارید، فرش‌های با طرح‌های معمول و زیبا می‌توانند انتخاب خوبی برای خانه های کوچک باشند.

فرش‌های مدرن با طراحی‌های هنری

اگر به هنر و طراحی مدرن علاقه دارید، می‌توانید از فرش‌های با طراحی‌های هنری و جذاب استفاده کنید. این فرش‌ها به فضا ابعاد و جلوه‌ی هنری می‌بخشند.

فرش ساده

سایز مناسب فرش برای خانه های کوچک

تعیین سایز مناسب فرش برای فضاهای کوچک می‌تواند بهبود دکوراسیون فضا و ایجاد حس بزرگتر نمایی کمک کند. انتخاب فرش ۶ متری به عنوان یک انتخاب اصولی می‌تواند مناسب باشد، اما سایز دقیق فرش بستگی به ابعاد دقیق فضا و نیازهای شما دارد. برای انتخاب سایز مناسب فرش در فضای کوچک، می‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

اندازه اتاق

ابتدا ابعاد دقیق اتاق را اندازه‌گیری کنید. دقیقاً بدانید که چقدر فضا دارید تا بتوانید فرش مناسب را انتخاب کنید.

امکانات موجود

اگر فرش را در فضایی با مبلمان یا سایر امکانات قرار می‌دهید، فاصله مناسب بین فرش و مبلمان را در نظر بگیرید. این فاصله می‌تواند حدود ۳۰ تا ۵۰ سانتیمتر باشد تا به فضای کلی آراسته تر نظر بیفتد.

نوع فرش

اگر می‌خواهید فرش را زیر میز یا مبلمان قرار دهید، معمولاً از فرش‌های کوچک‌تر استفاده می‌شود که تا پایه‌های مبلمان یا میز برسد.

رنگ و طرح

رنگ و طرح فرش نیز می‌تواند تأثیری در نظر بزرگتر کردن فضا داشته باشد. فرش‌های با رنگ‌های روشن و طرح‌های ساده معمولاً بهترین انتخاب برای فضاهای کوچک هستند.

طراحی داخلی

سبک و طراحی داخلی فضا نیز باید با انتخاب فرش همخوانی داشته باشد تا یک دکوراسیون یکپارچه ایجاد شود.

طراحی فرش

چند راهنمایی دیگر در خرید فرش خانه کوچک

علاوه بر نکات بالا، چند مورد را هم بصورت جداگانه درمورد خرید فرش برای خانه های کوچک یادآور می شویم.

فرش برای حال پذیرایی کوچک

اگر اتاق پذیرایی شما اندازه‌ی کوچکی دارد، می‌توانید از یک فرش گرد یا بیضی با ابعاد مناسب استفاده کنید. همچنین، از میزی کوچک کنار مبلمان استفاده کنید و میز را روی فرش قرار دهید. اما در صورتی که فضای پذیرایی کوچک‌تر باشد، بهتر است از میز استفاده نکنید. در این حالت، فاصله‌ی فرش با مبلمان باید به گونه‌ای باشد که پای مهمانان هنگام نشستن بر روی مبلمان روی زمین قرار گیرد.

فرش‌های ماشینی با رنگ‌های روشن بهترین گزینه برای پذیرایی کوچک هستند. این فرش‌ها در ابعاد و طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند و در بازار موجود هستند. انتخاب رنگ زمینه‌ای مثل کرم باعث آرامش و آراستگی فضا می‌شود. همچنین استفاده از رنگ‌های روشن باعث انعکاس نور و ایجاد احساس بزرگتری در فضا می‌شود.

فرش مناسب برای اتاق خواب کوچک

در اتاق خواب کوچک، می‌توانید از یک قالیچه یا فرش کوچک برای جلوی تخت استفاده کنید. در انتخاب ابعاد فرش، به خاطر داشته باشید که باید حداقل ۳۰ سانتیمتر از جلوی تخت را بپوشاند.

بهترین فرش برای آشپزخانه کوچک

برای آشپزخانه‌های کوچک، انتخاب فرش با رنگ‌های روشن توصیه می‌شود. همچنین باید ابعاد فرش را به گونه‌ای انتخاب کنید که کمی کوچکتر از مساحت آشپزخانه باشد. همچنین چیدمان لوازم آشپزخانه باید به گونه‌ای باشد که با لبه فرش برخورد نکند و کمی فضای خالی اطراف فرش بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا