چگونه از شر مورچه‌ها خلاص شویم؟

هیچ یک از ما نمی‌خواهیم مورچه‌ها در خانه‌های مان باشند. با این وجود، اگر سعی کنید مورچه‌های خانگی را به روش اشتباهی از بین ببرید در واقع تنها کاری که کرده اید تقسیم کلنی آنان و بدتر کردن مشکل است.

فرارو نوشت: طعمه‌های مایع Terro T۳۰۰ راهی موثر، آسان و نسبتا امن برای از بین بردن مورچه‌ها هستند که هر بسته ۱۲ عددی آن در امریکا به قیمت ۱۴ دلار فروخته می‌شود. ماده فعال طعمه‌های مورچه مایع Terro T۳۰۰ بوراکس است یک ترکیب نسبتا بی خطر که حتی می‌تواند به عنوان یک شوینده لباسشویی نیز عمل کند.

بوراکس سابقه طولانی در موفقیت در برابر مورچه‌های داخل خانه دارد و هنگامی که با یک مایع شیرین و شربتی مخلوط شود غذای جذابی برای مورچه ایجاد می‌کند. برخلاف برخی از رقبای Terro این طعمه مایع رنگی شفاف دارد که شناسایی و نظارت آن را آسان‌تر می‌کند. در مقابل، طعمه‌های T۳۳۴ حاوی همان شربت شیرینی هستند که Terro T۳۰۰ نیز دارد، اما رنگ ماتی دارد و نظارت بر آن تقریبا غیر ممکن است.

طعمه Terro با محلول ۵.۴ درصد بوراکس (سدیم تترابورات دکاهیدرات) مورچه‌ها را می‌کُشد. “استوارت کلارک” مدیر تحقیقات Terro می‌گوید هنگامی که مورچه آن را می‌خورد سم توانایی مورچه‌ها برای هضم و پردازش غذا را متوقف می‌کند. مرگ فرآیندی آهسته است و به مورچه‌ها فرصت می‌دهد تا به کلنی بازگردند تا غذا را با مورچه‌های جوان و در نهایت ملکه تقسیم کند.

بوراکس (و اسید بوریک) سابقه شناخته شده‌ای در برابر مورچه‌ها دارند و ارزیابی‌ها نشان می‌دهند یکی از چهار طعمه‌ای است که بیش‌ترین مرگ و میر مورچه‌ها را به همراه دارد. بوراکس منحصر به Terro نیست و شرکت‌های دیگری مانند Rockwell Labs نیز از آن استفاده می‌کنند. با این وجود، آن چه برای Terro منحصر به فرد است و آن را متمایز می‌کند دستور تهیه سس شیرینی است که برای جذب مورچه‌ها به بوراکس اضافه می‌کنند.

به نظر می‌رسد مورچه‌ها آن را غیر قابل مقاومت می‌دانند. از آنجایی که این مایع شیرین است پهن‌ترین تور را برای جذب مورچه‌های خانگی از جمله مورچه‌های سیاه کوچک، مورچه‌های خانگی بدبو، مورچه‌های آرژانتینی، مورچه‌های فرعون، مورچه‌های پا سفید و مورچه‌های آکروبات ایجاد می‌کند.

مایع بودن آن ممکن است فواید دیگری نیز داشته باشد، زیرا طعمه‌های مایع مزیتی نسبت به ژل‌ها دارند چرا که رطوبت را فراهم می‌کنند و هم چنین از عادات تغذیه طبیعی مورچه‌های عسل جمع کننده استفاده می‌کنند. هم چنین، اسید بوریک (که کمی متفاوت از بوراکس است) ممکن است توانایی مورچه‌ها در تنظیم آب را مختل کند و موجب شود مورچه‌ها طعمه بیش تری را برای متعادل کردن کم آبی بدن بخورند.

شواهد حاکی از آن است که اگر سگ یا گربه خانگی مقداری از طعمه بورکس را بخورد آسیب ماندگاری متوجه آن حیوانات نمی‌شود.

برخی از افراد همچنین با محلول بوراکس خانگی که اساسا یک نسخه دست ساز از طعمه‌های Terro می‌باشد توانسته اند با موفقیت با مورچه‌ها مقابله کنند. در این دستورالعمل باید ماده‌ای شیرین معمولا شکر سفید یا عسل را با بوراکس مخلوط کرد.

با این وجود، اگر چند مورچه را در داخل خانه دیدید فورا دست به کار نشوید. مورچه‌ها به دلایلی وارد می‌شوند و بیش‌تر اوقات دلیل آن غذاست. معمولا اگر از شر هر چیزی که آنان تغذیه می‌کنند خلاص شوید مورچه‌ها از بین می‌روند. سطل زباله خود را بشوئید و کابینت زیر سینک را خالی کنید.

اگر این شیوه‌ها جواب ندادند استفاده از طعمه را امتحان کنید. طعمه مورچه حاوی مخلوطی از غذا و سمی با اثر آهسته است که مورچه‌های کارگر آنانی که در محیط بیرون و اطراف می‌بینید جمع‌آوری می‌کنند و برای به اشتراک گذاشتن به کلنی می‌برند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا