چگونه با بی بی چک تست بارداری انجام دهیم؟

به خصوص بار اولی که برای خرید بی بی چک اقدام می‌کنید می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد چون نمی‌دانید که آیا کودکی در راه است یا نه. استفاده از بیبی چک به طور کلی دلهره زیادی را برای زنان به دنبال دارد. اگر می‌خواهید در منزل و به سادگی قبل از همه خودتان متوجه شوید که باردار هستید یا نه، هیچ راهی به جز استفاده از بیبی چک وجود ندارد. اما امروزه در داروخانه‌ها تنوع بیبی چک‌ها بسیار زیاد است. در این مقاله نحوه استفاده از بی بی چک را در چندین مدلی که بیش از همه در داروخانه‌ها وجود دارد، برایتان شرح می‌دهیم. در ادامه همراه ما باشید.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از مثبت سبز، به تست خانگی بارداری، بی‌بی چک می‌گویند. با استفاده از بیبی چک می‌توان میزان گنادوتروپین جفتی انسان (HCG) را اندازه‌گیری کرد. هورمون HCG توسط سلول‌هایی که به تشکیل جفت کمک می‌کنند، ساخته می‌شود. جنین در رحم یک زن در دوره تخمک‌گذاری لانه‌گزینی کرده و جفت را تشکیل می‌دهد. در این حالت hcg شروع به ترشح کرده و وارد جریان خون می‌شود. بیبی چک می‌تواند میزان HCG در ادرار اندازه‌گیری کند و از این طریق نشان دهد که آیا تست بارداری مثبت است یا منفی.

نحوه استفاده از بی بی چک

طرز استفاده از بیبی چک به نوع آن بستگی دارد. در اینجا انواع مختلف را همراه با چگونگی استفاده به شما معرفی می‌کنیم:

بی بی چک نواری

برای استفاده از این نوع بیبی چک ابتدا باید مقداری از ادرار خود را در یک لیوان یکبار مصرف تمیز بریزید. معمولا توصیه می‌شود که نمونه ادرار خود را اول صبح تهیه نمایید و به طور کلی اول صبح برای استفاده از بیبی چک اقدام نمایید. در بی بی چک نواری، نواری همراه با علامت فلش قرار دارد. باید این نوار را در داخل ادرار فرو ببرید. ۲ تا ۱۰ دقیقه زمان لازم است تا نتیجه تست آماده شود.

طرز استفاده از بی بی چک خودکاری

طبق مراحل زیر پیش بروید:

خودکار تست بارداری را از محفظه خود خارج کنید.
درپوش رنگی تست را از بدنه خودکار جدا نمایید.
زبانه باریکی که در زیر درپوش قرار دارد را از قسمت فلش در مسیر خروج ادرار به مدت ۲ الی ۴ ثانیه ثابت نگه دارید تا به ادرار آغشته شود.
سپس درپوش را بسته و در یک سطح صاف به صورت افقی قرار دهید.
حدود ۳ دقیقه باید صبر کنید.
اگر فقط یک خط رنگی در بخش C نمایان شود یعنی باردار نیستید. اما اگر ۲ خط رنگی (یعنی هم در بخش C و هم در بخش T) ایجاد شود یعنی تست بارداری مثبت است.
دقت کنید که اگر یک خط رنگی در بخش T نمایان شود یعنی نتیجه تست نامعتبر است.

بی بی چک کاستی یا قطره چکانی

نحوه استفاده از بی بی چک کاستی به ترتیب زیر است:

مقداری از ادرار خود را در یک ظرف تمیز بریزید. به دلیل غلظت بیشتر بهتر است از اولین ادرار خود در هنگام صبح استفاده کنید.
کاست تست را روی سطح صاف قرار دهید.
۳ قطره از ادرار را به وسیله قطره‌چکان برداشته و داخل حفره نمونه بریزید.
حدود ۵ دقیقه صبر کرده و بعد نتیجه را ببینید.

اگر ۲ خطر قرمز رنگ در کمتر از ۱ دقیقه ایجاد شود یعنی باردار هستید. چنانچه این دو خط بین ۵ تا ۱۰ دقیقه به وجود آیند، تفسیر آن است که مشکوک به بارداری هستید. اگر ۱ خط ایجاد شد یعنی تست حاملگی منفی است.

چگونه با بی بی چک تست بارداری انجام دهیم؟
بی بی چک مستقیم

همان‌طور که از نام این نوع بیبی چک مشخص است، باید آن را به طور مستقیم در مسیر ادرار قرار دهید تا ادرار جذب آن شود. معمولا ۲ تا ۱۰ دقیقه باید صبر کنید تا نتیجه را به طور دقیق بتوانید ببینید.

در مورد نحوه استفاده از بی بی چک هایی که در قسمت بالا توضیح دادیم، دقت کنید که دستورالعمل موجود در بسته‌بندی محصول بر همه چیز مقدم است. زیرا بی بی چک‌ها توسط شرکت‌های مختلفی تولید می‌شوند و دستور استفاده از آنها ممکن است کمی با یکدیگر متفاوت باشد.

بی بی چک بدون خط نشانه چیست؟

همه بی بی چک‌ها معمولا دو خط C و T دارند. در مواردی که پس از استفاده هیچ خطی نمایان نشود، بهتر است مجددا از یک بی بی چک دیگر استفاده کنید زیرا احتمالا آن بیبی چک کارایی خود را از دست داده یا تاریخ انقضای آن گذشته است.

بی بی چک با ادرار عصر

همان‌طور که پیشتر هم در این مقاله گفتیم بهتر است هنگام استفاده از بی بی چک از ادرار اول صبح استفاده کنید. زیرا غلظت ادرار در این حالت بیشتر است و احتمال اینکه نتیجه تست معتبر باشد، بیشتر است. با این حال منعی وجود ندارد و شما در هر زمانی از روز می‌توانید از بی بی چک استفاده کنید مگر آنکه روی بسته‌بندی آن دستور دیگری قید شده باشد.

بی بی چک نتیجه بارداری را چقدر دقیق نشان می‌دهد؟
تا حدود بسیار زیادی می‌توانید به نتیجه بی بی چک اطمینان کنید. با این حال در صورت مثبت بودن بی بی چک لازم است تا حتما نزد پزشک متخصص زنان رفته و تست خون بدهید زیرا تست خون است که برای بارداری اعتبار کافی دارد و می‌توان به آن اعتماد کرد. اینکه نتیجه تست بیبی چک چقدر دقیق و درست باشد، به عوامل زیر بستگی دارد:

کلام پایانی

در این مقاله نحوه استفاده از بی بی چک را برای شما شرح دادیم. با این حال بهتر است با توجه به نوع بی بی چکی که انتخاب می‌کنید، طریقه استفاده را در اطلاعات خود محصول یافته و از آن بهره بگیرید. بی بی چک تا حدود زیادی می‌تواند معتبر بوده و باردار بودن یا نبودن را مشخص کند. از آنجایی که بی بی چک قیمت پایینی دارد، طرز استفاده از آن ساده است و در عرض چند دقیقه نتیجه را نمایش خواهد داد به همین دلیل زیاد مورد مصرف قرار می‌گیرد. برای خرید انواع بی بی چک و اطلاع از قیمت‌های آنها می‌توانید همین حالا به داروخانه آنلاین مثبت سبز مراجعه نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا